stiti ceva despre euroclinic?

stiti ceva despre euroclinic? | Autor: dianocica

Link direct la acest mesaj

am 34 sapt si ma gandeam sa nasc in alta parte, nu la bucur (la dr la care am fost pana acum). am intrat pe site ul euroclinic si pare ok. stite cineva ceva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Am vorbit de curand cu o dr. gineco care a vizitat zilele acestea Euroclinc. Ea spunea ca e super si ca e printre cele mai faine, din pct de vedere al dotarii si dr.,din Europa. Spunea ca s-a deschis de curand si ca ea personal a fost foarte placut impresionata.( Nu are nici un interes material sau de alta natura acolo.) Altceva nu stiu ,dar cred ca e bine sa mai afli si alte pareri.

MEDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Si eu sunt interesata de Euroclinic si toata lumea mi-a spus ca este OK ca si dotari si ca personal. Pe mine ma interesa daca au si capacitatea de a reactiona rapid daca, Doamne fereste, bebe are ceva la nastere sau proaspata mamica.
Am mai pus intrebarea aici pe forum la seciunea despre spitale si doctori si mi s-a spus ca intra-adevar este foarte bine acolo, insa stau cam prost cu punctualitatea.
Eu cred ca o sa ma duc ca ii vizitez, mai intai merg la un control acolo la clinica (nu sunt inca insarcinata) si abia apoi o sa hotarasc. Acum ceva vreme eu am primit o oferta de a intra sistemul lor de asigurari de sanatate insa nu i-am acordat atentie pana cand nu am citit aici pe forum despre conditiile de acolo sau povesti ale unor mamaci despre conditiile precare din alte spitale.
Bafta multa,
Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Si eu intentionez sa nasc acolo. Deocamdata merg la un giencolog de acolo.

Apropo de conditii, cunosc doua persoane care au nascut de curand acolo cu dr. Herghelegiu si au fost incantate. Practic nu se compara cu spitalele de stat din nici un punct de vedere. In afara de asta au acces la aparatura de la Spitalul de Urgenta, cu care comunica, deci nu cred ca ar putea sa apara o situatie la care sa nu poata face fata tehhnic (daca nu cumva au chiar ei aparatura necesara pentru ca am inteles ca cei mai multi bani i-au bagat in aparatura).

Si au si medici buni: Herghelegiu, Vladareanu, Peltecu, Ghersasie.

Eu nici nu ma gandesc sa nasc intr-un spital de stat chiar daca la Euroclinic costa intr-acevar destul de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

of, nu intrebi unde trebuie...si eu sunt mamica de nov-dec 06, puteai sa intrebi la noi pe forum si iti spuneam ca eu acolo nasc. stiu pe cineva care a facut o operatie la ginecologie la ei, si a fost f incantata de standarde. drept urmare, de la inceputul sarcinii am mers la ei, respectiv la dr herghelegiu, ma anunta intotdeauna cu o zi inainte ca am programare, sunt amabile, au aparatura buna, pana acum au si f mult bun simt, si sper ca intr-un final sa merite banii. am cochetat initial si cu ideea unei rezerve vip la municipal, dar acolo nu ai nici o garantie ca va fi liber cand ai nevoie, si in plus o cunostinta a nascut acolo si si-au batut asistentele joc de ea, in conditiile in care a acotizat cu un milion sa ii schimbe punga de la sonda, ca se umpluse, iar respectiva asistenta a intins-o si a lasat-o cu ochii in soare.sper sa nu se intample asa ceva si acolo, sper sa fie suficient de occidentali ca tu, pacient, sa dai un ban, dar sa si primesti servicii pe masura.

quote:
Initial creeata de dianocica

am 34 sapt si ma gandeam sa nasc in alta parte, nu la bucur (la dr la care am fost pana acum). am intrat pe site ul euroclinic si pare ok. stite cineva ceva?



chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

Sunt insarcinata in 32 saptamani si voi naste si eu la Euroclinic cu dr.Herghelegiu.
Profesional sunt foarte buni, atat dr. ginecolog, cat si anestezistul si am inteles ca si neonatologul care se va ocupa de copil, este ok.
Eu am sunat acolo sa intreb despre "bagajul de spital" si mi-au spus ca nu trebuie sa venim cu nimic, decat cu geanta pe umar pentru ca acolo ti se ofera de toate.
Voi ce stiti despre asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

euroclinic este si sustinator al acestui site si as vrea sa va spun ca tot spitalul este dotat la nivel vest european si au medici profesionisti.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Mada taba sunt convinsa ca au de toate ,iar de dr.Herghelegiu am auzit numai de bine.
Nastere usoara,fara probleme si un copilutz sanatos si frumos.

MEDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

Amameda iti multmesc pentru raspuns.
Stiu ca este un doctor deosebit pentru ca eu am nascut si prima oara acum sase ani cu dansul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Cele care nasteti acolo si aveti mai multe informatii, ne puteti spune cam care sint tarifele pentru nastere acolo? Am inteles ca este 2000 euro nasterea, dar in afara de acesti bani, cum se procedeaza cu urmarirea sarcinii, se plateste medicului in plus, cit, cit timp, care e procedeul exact?

multumesc,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

da, niste preturi, fetelor, ne dati si noua?

Mergi la inceput