Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

sper ca acum, la iasi, lucrile sa inceapa sa intre in normal!

cate sanse are sau nu micuta, numai Dumnezeu stie! ceea ce sigur trebuie sa se intmple, e normal, si moral si omeneste, e ca doctorii sa faca tot ce pot ca sa ao ajute!

sper din suflet sa fie bine!

PS dr nostru pediatru (de la bucuresti, budimex) este neonatolog si a reusit sa salveze o bebelusha de 600 de grame, nscuta la 26 de saptamani, aprca... asa ca se poate, aveti speranta si putere sa luptati pt ea!

sa auzim de bine, tine-ne la curent!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DE CE SA REPETI VECHILE GRESELI, CAND EXISTA MULTE ALTELE NOI PE CARE SA LE FACI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamescu spune:

Liliana,spune-mi si mie,te rog,la ce spital a nascut si numele medicului neonatolog sau al celorlati medici care au avut "in grija" bebelusul,ca sa stiu sa ma feresc de ei.Si eu am 29 saptamani si sunt foarte pesimista de felul meu si stau cu grija sa nu vina mult mai devreme.La primul copil,care a stat in incubator 48 ore ,neonatologul de la judetean mi-a scos ochii ca nu i-am dat nimic la inceput ,exact cand eu eram cu banii in buzunar pregatiti.Iti dai seama ca nu i-am mai dat nimmic apoi,mai ales ca bb al meu era foarte bine.Alte intrebari:are voie sa il alapteze asa mic?totul era in ordine la ultima echografie?cum a survenit nasterea,spontan ori trepat,in spital fiind internata sau cum(eu am vazut diferite cazuri pe timpul primei sarcini cand eram spitaliza in fiecare luna aproape din cauza hemoragiilor).
Si sa stii ca in salonul cu incubatoare era un bb cat o lingura de lemn de 850 grame care era bine cat am stat noi 7 zile.Sperante sunt in destinul fiecaruia dintre noi!


Binecuvantata cu suflet pereche-R. si cu un scop luminat in viata-Tomas Cristian,asteptand un bebelus in ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Cred ca la ora asta au si plecat spre Iasi. Inainte de plecare mititica a fost botezata cu numele Sara . Au avut mare noroc de o prietena care a venit in spital si a facut scandal pina a pus personalul medical in miscarea. Tot ea sa ocupat de botezul fetitei si a aranjat plecarea la Iasi. Astept vesti si va tin la curent.
Noapte buna.

Liliana si Dani

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Drum bun, micutza Sara. Si multa, multa putere.



Ruxandra & Matei (4,5 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Liliana ii tinem pumnii micutei Sara!
Ne rugam ca Dumnezeu sa faca o minune!
Te asteptam cu vesti dintre cele mai bune!



Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Liliana ,suntem alaturi de voi.Ne rugam pentru Sara si pentru mamica ei(care acum are mare nevoie de sprijin).Multa sanatate si sa dea D-zeu ca fetita sa ramana in viata cu sau fara alte "probleme".Sa ne gandim ca este un suflet nevinovat,si chiar daca ar avea probleme,sunt sigura ca parintii vor lupta pentru ea.
Multa sanatate si ne rugam pt voi.
Ar fi bine sa spui unde a nascut ,cu cine,cine a fost medicul ginecolog,cine a fost neonatolog,etc.Si eu vreau sa mai fac un bb si as vrea sa stiu de cine sa ma feresc.
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

am vazut in Tg-mures fetita nascuta la 500 de gr care a scazut dupa nastere la 300 gr si a plecat sanatoasa acasa. cereti sa fiti transferati acolo la doctorita Cucerea. E foarte buna si au cu ce sa-i tina in viata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Dumnezeu sa-i aiba in paza pe Sara si parintii ei! Sper ca doctorii de la Iasi sa dea dovada de profesionalism.

Si tie Liliana i-ti doresc sa te linistesti cat de cat! Nu te sfii sa dai numele doctorilor, ca sa stie lumea de cine sa se fereasca!


pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Nu am cuvinte! Finutul meu s-a nascut la 26 de saptamani cu 760 grame si acum la 9 luni e destul de bine. Cum sa nu aiba sanse sa traiasca???? Curaj! Sper sa aveti noroc sa dati peste medici competenti si care sa va insufle optimism si nicidecum sa va distruga sperantele cu afirmatii de doi bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Atata vreme cat bebelusul respira singur inseamna ca e un mare luptator si are toate sansele din lumea asta. Ne rugam pt SARA!!!




Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput