Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Sa ne anunti cand ajunge Sara acasa, caci la cum evolueaza cred ca de Mos Nicolae o sa fie acasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Poze noi de la Iasi. http://new.photos.yahoo.com/liliana29s/album/576460762353204498
I-mi povestea Aura de conditiile din spital. Toata lumea e tratata la fel, saloanele pentru mamici nu sint cinestie ce, sint cite 8 mamici in salon iar unele dintre ele vin direct de pe strada cu punga de aurolac la ele si bolnave de sifilis. Bebelusii in schimb beneficiaza de toate conditiile. i-mi spunea ca-i este pur si simplu groaza si nu stie cum sa se spele mai bine dupa ce foloseste toaleta care evident e la comun pt. toate mamicile.
Oricum principalul este sa ne facem mari. Azi Sara a fost o obraznica, nu a mai vrut sa pape la tetina decit 10ml ca de e mai greu cind trebuie sa faci si putin efort, dar cel mai mult ne place sa-i de treaba mamei cu pampersii.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Verific daca am bagat bine pozele noi la semnatura.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi Poze noi cu o licurice mica mica

Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

bravo Sara! lupta in continuare!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

Ce scumpica este Sara!!! Cand am vazut pozele cu ea mi-am amintit de fetita mea cum arata si ea in rochitele alea Ce scumpi sunt!!! Bravo Sara sa cresti si sa te duci cat mai repede acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

URGENT ! Cine ma poate lamuri despre infectzia intraspitaliceasca de la Cuza - Voda , Iasi, care a fost anuntata de postul tv Realitatea ! Stiu, ca nu e de gluma cu asa ceva, si va rog sa ne indrumati pentru Aura si Sara. Am sunat-o si am rugat-o sa fie foarte stricta cu igiena personala, mai ales inainte de a intra la Sara. Asteptam si lamuriri si indrumari din partea voastra. Va iubim si asteptam mesajele voastre !

otto13dog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

Nu am auzit despre asa ceva , dar nu cred ca Sara este in pericol pentru ca acolo la prematuri exista dezinfectant pe toate manerele de la usi iar inainte de a ajunge la copii te speli de mai multe ori..........oricum trebuie luate masuri de precautie. Mai rau este pentru Aura .....conditiile pentru mame sunt jalnice. Ai facut bine ca ai atentionat-o .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

Vai mai dar e grava situatia. Acum am vazut despre ce este vorba. Au aratat sectia de neonatologie . Nu stiu ce sa zic .........nu imi place ce am vazut la tv .Multa grija de Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

Ce mai face Sara Maria?? Cat mai cantareste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Sara are acum 1950g, papa la fiecare masa la tetina cite un pic, depinde de dispozitie si completeaza cu gavaj.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi Poze noi cu o licurice mica mica

Dan Mihai

Mergi la inceput