Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Miki68.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Sara esti o luptatoare!!!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Ei, vedeti ca totul este spre bine?
Aura si Liliana, va urez curaj in continuare dar ganditi-va sa iesiti si la cumparaturi, cred ca Sara s-ar simti mult mai bine daca i-ati povesti ce lucrusoare dragutze i-ati cumparat...
Nasha din partea mea (desi e mult prea putin) pentru tot ce ai facut, dincolo de toata tensiunea de la acest subiect a fost reconfortant sa vad ca exista oameni ca tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Sara e bine momentan stagneaza pe 1260g.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

quote:
Originally posted by Mmmaria

Ei, vedeti ca totul este spre bine?
Aura si Liliana, va urez curaj in continuare dar ganditi-va sa iesiti si la cumparaturi, cred ca Sara s-ar simti mult mai bine daca i-ati povesti ce lucrusoare dragutze i-ati cumparat...
Nasha din partea mea (desi e mult prea putin) pentru tot ce ai facut, dincolo de toata tensiunea de la acest subiect a fost reconfortant sa vad ca exista oameni ca tine...




Mii de multumiri, scumpa doamna !
In general sunt un "personaj", care generez controverse. M-a deranjat nitzelush, ca mi-am cerut scuze, chiar mai elegant, decat era nevoie, dar nu le-a vazut NIMENI. Oricum sunt genul de om, care daca pot sa ajut o fac din toata inima si fara sa astept recompense de vreun fel. Faptul, ca o multime de mame, femei au fost alaturi de noi a insemnat foarte mult. Am gresit si din nefericire probabil, ca o sa mai gresesc in viata, sper sa nu ma repet in aceeasi greseala si sa nu le uit. Din fericire, eu mai am o multime de suflete pe care le ajut, nu numai financiar, iar zambetul lor, pentru mine e mai important, decat orice altceva. Profit de aceasta ocazie - raspunsul meu pentru dvs. - sa le scriu celor din strainatate, ca nu a fost o remarca de rea apreciere la adresa dumnealor - am rude si prieteni in toata lumea , dimpotriva ceream clementza si intelegere in acele momente. Le mai scriu celor, care m-au taxat cu gramatica, ca nu am avut mai mult de 6 (nota) niciodata la gramatica (deh - aveam tata in inchisoare - politic - si munceam la 10 ani - pentru cunoscatori, la cooperativa Infratirea - coseam cu acul - pentru a avea bani de paine si caiete ). O concluzie, la minima confesiune, este ca am terminat o facultate descarcand peuri de pepsi si coca-cola la depozite si incarcam si aprovizionam magazine, chioscuri etc. Nu ma spovedesc, dar as dori sa le spun tuturor, ca viatza e o lupta si indiferent cat de tare m-a incercat , nu am uitat sa fiu OM , NICIODATA. Cele scrise mai sus va sunt adresate personal, daca iarasi am gresit sunt convinsa , ca un OM, ca dvs. o sa-mi acorde clementza. Totusi, nu ma pot abtine sa nu scriu urmatoarele : in spitalele din Galati ( sper sa nu fie asa chiar in toata tara) esti trimis pentru a cumpara strictul necesar ( pansamente, leucoplast, algocalmin , piafen , etc. ) pentru persoane aflate sub regim de internare. Imi aduc aminte cu regret, ca cineva amintea de asistenta psihologica. Mi-as dori sa existe acest serviciu la un standard , macar normal, in toate sectiunile sociale, dar mai ales medicale din tara. Insa statul nu are bani la buget, nici pentru salariile angajatilor actuali din sanatate, daramite pentru alte servicii de inalta clasa. Ar mai fi multe de spus, dar ma limitez, ca sa nu greshsec din nou, doar din simpla dorintza de a fi clar inteleasa, ca nu am nimic personal, cu nimeni. Asadar, va sarut si sunt aici cu bunele si relele mele pentru oricine o sa vrea o mangaire, un sfat sau depinde de situatie...
Toata consideratia , pentru toti membrii acestui site !

otto13dog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

Liliana, Sara are 1,300 si e bine in continuare. Oboseste putin mai mult , atunci cand este schimbata, foita, intelegi tu. In rest , Aura mi-a spus , ca e bine si nu a aparut nimic nou. Sa speram , ca orice "nou" apare e pozitiv. Te sarut , dulce ! Anca


otto13dog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Este un semn nemaipomenit ca Sara ia asa bine in greutate. Poate nu pare mult dar pentru un copil asa mic fiecare suta de grame e o batalie castigata. Intr-o luna cel mai probabil veti pleca acasa. S-o tineti tot asa!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

MA BUCUR TARE MULT CA SARA ESTE BINE !! A CRESCUT ACUM EFATA MARE ........DACA A DEPASIT GREUTATEA AVUTA LA NASTERE DE ACUM VA CRESTE MAI REPEDE.....CEL PUTIN ASA A FOST IN CAZUL NOSTRU . O SA VEDETI CA IN CURAND O SA PLECATI ACASA . AVEA DREPTATE MAMA CARE ZICEA CA TREBUIE SA MERGETI LA CUMPARATURI . SUNT DOUA MAGAZINE ACOLO LA POARTA SPITALUI CU LUCRUSOARE FOARTE FRUMOASE PENTRU COPII. EU MERGEAM DES ACOLO SI MA DELECTAM ......I-AM CUMPARAT FETEI HAINUTE DE ACOLO. ASA CA POATE SE DUCE SI AURA (DACA NU A FOST DEJA)

MUTI PUPICI SARA SI SA CRESTI REPEDE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Chiar daca nu am mai scris, urmaresc de cateva ori pe zi acest subiect. ma bucura fiecare veste buna legata de Sara. Ii doresc din suflet ca de Craciun ea, mamica, taticul si matusica ei speciala sa se reuneasca sub brad, acasa. Sanatosi si plini de bucurii si sperante. Putere multa in continuare Aurei si multa sanatate puiului mic.

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Am tot citit si eu acest subiect si ma bucur din tot sufletul ca vestile sunt bune.

Sara e pe drumul cel bun daca papa asa bine si ia in greutate.Cand va "implini" 2 kg are sanse mari sa plece acasa cu mami.Sunt sigura ca asta se va intampla inainte de Sarbatori,asa ca pe Aura o asteapta cel mai frumos Craciun pe care l-a trait pana acum.



Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput