Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

La multi ani Sara Maria!!! Sa cresti mare ,sanatoasa si frumoasa ......sa ii bucuri pe parintii tai.

Te pupa Ioana mea si a zis ca abia asteapta sa va jucati impreuna cand o sa fiti mai mari. (Ttal meu este din Galati .......bunicii mei sunt acolo deci este posibil peste cativa ani).
Multa sanatate .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Si eu am citit tot-tot
Multa sanatate micutei Sara....doamne-ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cami71 spune:

Multa sanatate micutei Sara , la fel si mamicii si matusii ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BalMascat spune:

Asa e cu cei din strainatate, au cunoscut si experienta Romaniei si pe cea din afara.
Ostilitatea la ideile altora (pe motiv ca-s afara) provine si din ignoranta de care dam dovada cand scriem in propria noastra limba si habar nu avem cand se foloseste cratima.
Multa sanatate Sarei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

Am vorbit cu Aura la telefon si a avut destule resurse sa-si revina din starea in care era. Este mult mai bine, priveste cu optimism, vocea este clara si ferma, este asa cum o stiu eu: o pragmatica si o luptatoare. Sara-Maria are 1,260 kg si este o mancacioasa, iar deocamdata nu pune probleme severe. Sa o tzina tot asa. Va sarut pe toti cei ce ati fost si sunteti alaturi de noi.

otto13dog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

quote:
Originally posted by BalMascat

Asa e cu cei din strainatate, au cunoscut si experienta Romaniei si pe cea din afara.
Ostilitatea la ideile altora (pe motiv ca-s afara) provine si din ignoranta de care dam dovada cand scriem in propria noastra limba si habar nu avem cand se foloseste cratima.
Multa sanatate Sarei.



Buna remarca.O gura de aer.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Faptul ca Sara cere de mancare este un semn bun. Doar un copil sanatos plange de foame. Mai asteptam vesti bune. La Multi Ani Sara - Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

quote:
Originally posted by women13

Cat despre cei plecati din tara, si care au pierdut contactul cu realitatea romaneasca, numai de bine. Nu avem cum sa-i contrazigem, atat timp cat, ei habar nu au ce se intampla pe aici. LE MULTUMESC TUTUROR CELOR CE AU FOST ALATURI DE NOI !

otto13dog


women13,.incearca sa combati idei,nu persoane.ce am citat eu mai sus e un bun exemplu de "asa nu!".tu nu poti sti daca cei din diaspora au pierdut sau nu contactul cu realitatea romaneasca sau nu.
(re)citeste regulamentul.multumesc pentru intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

quote:
Originally posted by BalMascat

Asa e cu cei din strainatate, au cunoscut si experienta Romaniei si pe cea din afara.
Ostilitatea la ideile altora (pe motiv ca-s afara) provine si din ignoranta de care dam dovada cand scriem in propria noastra limba si habar nu avem cand se foloseste cratima.
Multa sanatate Sarei.



BalMascat-si asta e tot din categoria "asa nu!" pentru pasajul de mai sus si te rog si pe tine sa (re)citesti regulamentul.multumesc pentru intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Astazi dimineata am intrebat o cunostinta, neonatolog la Cuza Voda, despre micuta Sara si mi-a zis ca ''ce sa faca, creste. e material bun''.

cristina d.

Mergi la inceput