Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Prematurii: Esentele tari

Prematur !!

(9 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 30
liliana29s
liliana29s

1048 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luililiana29s Adauga semn de carte la raspuns Trimite liliana29s un Mesaj Privat
Daca doriti sa aflati mai multe despre persoana care a salvat-o practic pe Sara puteti intra la subiectul "SARA-MARIA" la "Discutii generale"

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Anina_n

7594 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anina_n  Trimite mesaj yahoo luiAnina_n Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anina_n un Mesaj Privat
Sa dea Bunul Dumnezeu ca Sara sa pape tot mai mult, iar Aura sa fie o mamica puternica si curajoasa ca si printesa ei, sa poata sa mearga impreuna acasa, cat mai curand posibil !

Tine aripioara asta, voinice !

Nina, mami de Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn
Mergi la inceput

herra

4298 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite herra un Mesaj Privat
ce mai stiti de Sara?

ca la subiectul celalalt nu se mai vorbeste de mult despre ea; sau ati hotarat sa nu mai dati informatii?

sper ca e bine micuta!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Editat de - herra on 05/11/2006 10:06:40
Mergi la inceput
liliana29s
liliana29s

1048 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luililiana29s Adauga semn de carte la raspuns Trimite liliana29s un Mesaj Privat
Ba da, sint hotarita sa va tin la curent pina ce Sara va iesi din spital. Pur si simplu am avut foarte ocupate ultimele 2 zile. Din respect pt. gestul(mi-a salvat nepoata) nasei am preferat sa postez pe subiectul ei.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Editat de - liliana29s on 06/11/2006 10:38:45
Mergi la inceput
liliana29s
liliana29s

1048 Mesaje
Deoarece subiectul SARA-MARIA a fost inchis de moderator am sa continui aici.
Am vorbit dimineata cu Aura si mi-a spus ca are scandal cu Sara cind se apropie ora mesei. Concertul se opreste doar in momentul in care incep sa-i dea sa pape prin acel tubusor introdus in stomacel, moment in care ea i-si infunda tot pumnisorul in gurita si incepe sa plescaie . Deci aparent sintem bine.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput
Crisa-77
Crisa-77

600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Crisa-77  Trimite mesaj AOL luiCrisa-77    Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Crisa-77  Trimite mesaj yahoo luiCrisa-77 Adauga semn de carte la raspuns
Ne rugam in continuare pt sara si mamica ei.D-zeu sa le ajute sa treaca peste necazuri.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)
Mergi la inceput
simina2005
simina2005

700 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui simina2005 Adauga semn de carte la raspuns Trimite simina2005 un Mesaj Privat
Draga Liliana,

Te inteleg perfect prin ce treci...am trecut si eu personal prin ce trece surioara ta acum ...asa eram si eu...DISPERATA...

Ma bucur ca Sara a avut noroc si a ajuns la Iasi...
Eu am stat internata in Clinica Cuza Voda foarte mult timp...si cate o luna non-stop la primele sarcini...chiar doua luni am stat la ultima sarcina.
Pot sa spun ca stiu destul de bine acel spital...si pot sa te asigur ca la sectia de prematuri multi copii au reusit sa traiasca desi au fost nascuti chiar si cu 600 gr la 6 luni si 2 saptamani
Am vazut mamici care au stat si 3 luni alaturi de copilul nascut prematur...am cunoscut si o mamica de gemeni nascuti prematur care plangea mereu...dar pana la urma a plecat acasa fericita cu copilasii in caruciorul facut cadou de prietenele cunoscute in spital

Trebuie sa ganditi pozitiv , sa va regasiti linisteaa si sa va incurajati reciproc...sa va rugati impreuna pentru Sara ...si sa intelegeti ca Dumnezeu hotaraste ce este mai bine pentru noi toti.

Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

TEO
POZE CU NOI

Simina cu Teo (7.06.2006) ,Diana (30.05.2003) si Andrei (10.04.2001)

Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!

Mergi la inceput

ciristina_serban

1068 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiciristina_serban Adauga semn de carte la raspuns Trimite ciristina_serban un Mesaj Privat
Suntem alaturi de voi si ne rugam pentru sanatatea micutei Sara si pentru linistea Aurei. Le asteptam acasa fericite si sanatoase. Dumnezeu este cu noi!

Cris si bb Razvan (23.11.2004)
Mergi la inceput
Davia
Davia

60 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Sara este o norocoasa si cred ca totul o sa fie bine iar starea ei va evolua ca la carte deoarece eu am mare incredere in medicii de la maternitatea Cuza-Voda. Mie mi-au salvat copilul care a fost resuscitat imediat dupa nastere deci daca eram in alt spital copilul meu nu avea sanse. Cei de acolo isi dau silinta pentru fiecare copil in parte.........asa se explica faptul ca au plecat acasa cu copilul in brate mamici care au nascut si la 26-27 de saptamani.Personalul de la etajul 6 a maternitatii este foarte bine pregatit . De aceea va zic sa nu va faceti griji ca totul va fi bine . Cat despre controlul psihiatric ....daca Aura ar fi avut nevoie de ingrijiri speciale sigur s-ar fi facut ceva pentru ca atunci cand am stat eu in spital o mama de gemeni prematuri a facut o depresie post partum severa si a facut mai multe crize urate (nu mai putea vorbi dupa ce a tipat ca o nebuna in miez de noapte )si bineinteles a fost trimisa de urgenta cateva zile la un spital de specialitate. Dar nu cred ca Aura este in stare asa de grava incat sa fie tratata .Sunt sigura ca daca fetita merge bine atunci si Aura este fericita si optimista. Multa sanatate mamei,matusii si nasei si multi pupici Sarei.
O sa fie bine sa vedeti........sunteti in cea mai dotata sectie de neonatologie din tara ......nu e putin lucru.

davia pavel
Mergi la inceput
women13
women13

459 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite women13 un Mesaj Privat
Draga Liliana eu sunt alaturi de tine si nici sa iti treaca prin minte, ca ma las asa de usor influientata de mesaje nu tocmai placute. Insa si acestea sunt bine venite. Invatam din tot si toate. Sunt prea multi oameni ,dar mai ales mame langa noi, pe care le respectam, atunci cand ne aduc informatii , nu neaparat pe placul nostru, dar din fericire realiste si profesionale. Cat despre cei plecati din tara, si care au pierdut contactul cu realitatea romaneasca, numai de bine. Nu avem cum sa-i contrazigem, atat timp cat, ei habar nu au ce se intampla pe aici. LE MULTUMESC TUTUROR CELOR CE AU FOST ALATURI DE NOI ! Fiti in continuare alaturi de Liliana, Aura si mai ales in primul rand de SARA-MARIA. Din fericire aceasta micutza de 15 zile astazi implinite, ne da o LECTIE DE VIATA TUTUROR : ZAMBESTE SI TRAIESTE ! LA MULTI ANI , SARA-MARIA !

otto13dog
Mergi la inceput
Pag. din 30 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com