Prematur !!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

e o frumusetze..deci, sa va traiasca si sa fie sanatoasa...

Roxana Lilea,mama de 2 ori :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Sara se prezinta in continuare bine.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Doamne Ajuta!



Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad





un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ne rugam pentru Sara!

Fetita mea Diana-Maria are de ieri 5 anisori!

_
_
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Si noi ne rugam pentru Sara!!!!!!!!!!!
Asteptam vesti bune!

"Am fost si am vorbit cu o d-na doctor in spital care mi-a spus ca nu are nici o sansa nu din cauza unor probleme medicale doar din cauza virstei. Mi-a spus ca nici un copil nascut la 29 de saptamini nu traieste si daca scapa vreunul sigur e handicapat deci mai bine sa nu scape "

astia nu sunt oameni! imbecilii!!!!!!!!!!!



Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

din poze sectia de prematuri pare f dotata, asa e si aici, parca la Iasi aparatele sunt chiar mai noi.

multa sanatate in continuare ! ma bucur tare mult pt progrese !

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

Buna Liliana,

Acum trei luni ,mai exact pe data de 1 august am nascut si eu o fetita la 29 de saptamani care cantarea 1500 gr. A respirat bine la inceput dar in 24 de ore a facut un stop repirator si a fost nevoie se surfactant. Am uitat sa iti zic ca sunt din Iasi iar fetita mea a fost tratata la sectia de neonatologie unde este si sora ta. Am stat in spital 6 saptamani iar acum suntem acasa.Le sunt recunoscatoare medicilor de acolo care sunt niste profesionisti si isi fac treaba cum trebuie . Sara are multe sanse, dupa cum vedeti sectia este foarte bine dotata. Este importanta starea de spirit a Aurei...trebuie sa ii transmita numai energie pozitiva fetitei. Stiu ca este greu dar aceasta perioada o sa treaca si o sa uitati cum a fost. Fetita mea are deja 4200 gr si efoarte sanatoasa .
Multa sanatate Sarei si Aurei mult curaj . Pupici la amndoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Mica Sara este un bebelus adorabil. Va doresc sa treaca cu bine peste perioda din incubator, pentru ca pe urma se va comporta ca orice copil obisnuit si parintii vor uita repede ca au inceput de la minus x saptamini...

Cind vad pozele am o tresarire, parca o vad pe Antonia in incubator, cu acelasi tip de "echipament" si acum este o domnisoara de 6 ani caruia ii se misca primii dintisori...

Am si eu o poza cu mina mea linga capusorul ei, si mina mea pare uriasa...Noi nu i-am facut poze si nici filme pina a avut o luna, si atunci inca era f.mica...Noroc cu asistentele din spital ca i-au facut un polaroid imediat dupa nastere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Multa sanatate micutei Sara si putere de pupta mamei.
Doamne Ajuta!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Sara este superba!! Chiar nu ma asteptam sa fie atat de frumoasa, gandindu-ma la cat este de mica. E o minune si are un aer de copil puternic. Al meu a avut cu putin mai mult decat Sara si arata exact ca un soricel. Iar acum pare mai mare decat este. Si eu sunt sigura ca a avut la nastere mai mult, poate chiar 1,3 kg pentru ca ei scad cel putin 100-200 de grame. Al meu a scazut 150 de grame, in conditiile in care a mancat colostru din prima zi, ii dadeau cu seringuta si manca fara probleme.

Inca o data multa sanatate si putere mamicii!! Si inca un sfat. Roaga prietenel sa o sune si sa vorbeasca cu ea cat mai mult. Eu tin minte ca am primit telefoane de la persoane pe care nu le vasusem de ani de zile si care mi-au facut atat de bine, ca nu mi-am putut imagina.

Si sa mai povestesc ceva haioas legat de prematuri. gravida fiind mergeam la un chiosc de langa casa sa mai cumpar una alta. vanzatoarea mi-a povestit ca a nascut foarte usor si ca a avut un copil de 1.1 kile care a scazut la 900 de grame. Eu, in nesttinta mea am fost convinsa ca are ceva probleme copilul. Si am intrebat-o ce face acum .. ea mi-a zis "pai nu l-ati vazut?.." era baiatul care lucra la magazin pe tura cealalta. Un baiat inalt si voinic si foarte simpatic. Nici urma de vreun handicap. asta apropo de intrebarea din mesajul tau initial.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput