Vopsea pentru calorifere

Vopsea pentru calorifere | Autor: T_Ioana

Link direct la acest mesaj

Am nevoie de ajutor in gasirea unei vopsele special pentru calorifere. In magazinele in care am fost, vanzatorii (in celebrul de acum stil romanesc) au incercat sa-mi bage pe gat, care mai de care, tot felul de produse "minune". Evident, nimic nu era ce cautam eu.
Acum cateva saptamani am gasit in "Casa Ambient" de la noi din oras vopsea special pentru calorifere dar nu am cumparat pentru ca era la 2,5 l si era 700.000 lei. Eu nu aveam nevoie de cantitatea respectiva si mi s-a parut prea scumpa. Din pacate am omis sa citesc denumirea producatorului/marca asa ca habar n-am cum o chema si cine o producea (ulterior am mers la magazin dar nu mai aveau iar baiatul de la raionul respectiv habar n-avea despre ce vorbesc).
Ma poate ajuta cineva in sensul asta?
Sau eventual spuneti-mi ce ati folosit voi, si ati avut succes.
Multumesc!

Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Ioana, eu tocmai ce am terminat de renovat apartametul. Sotul meu a cumparat o vopsea la cutie mica de la Savana cu teflon(pt.lemn si metal). o cutie costa cam 130-140 mii iar noi am folosit-o la 3 calorifere+tamplaria de la geamuri si tocurile de la usi. este vopsea lucioasa care atunci cand se usuca arata foarte bine. si se gaseste intr-o gama larga de culori.

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns skiper spune:

Buna T_Ioana!
Si eu am folosit Savana pentru calorifer si au iesit exceptional :)
Iti recomand cu incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Eu am folosit vopsea normala. Si a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Eu am vopsit cu Spor. Albastru in camera copilului mare si verde praz in bucatarie. La noi se intinde si tevaraia de aerisire pe langa tavan ca stam la ultimul etaj si de unde uram tevile acuma le iubim.


Mergi la inceput