M-am hotarat......adoptie(40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Ce a fost la Euforia??? N-am vazut, nu stiu...
Ce sa va mai spun de maimutica mea, a inceput sa spuna toate celea, de ex-se da jos din patu nostru spunand: Nu caca Pati Esa- adica nu calca Pati pe Elsa-cainele nostru era culcat langa pat. Ieri ii spuneam seara la culcare ca tre sa doarma in patul ei, ca nu incape in pat cu noi, si ea spune: asta patu mama, tata patu altu-si arata alta camera, desi tata intotdeauna a dormit aici, da daca nu incape fata ia sa schimbe tata patu! Si cand e rea-a inceput sa racneasca cand vrea ceva ea si noi nu!- eu spun: vai, Pati, Pati! si ea: vai, mama, mama! sau la masa cand nu mai vrea spune: asta nu papa pati, papa mama, cheste mare mare mama!Acum cere ce vrea, orice cuvant il repeta, fara r , e o scumpa da nu-i tace gura de te innebuneste cu :ata ce-i? si unde-i...de ex aseara ne-a innebunit cu intrebarea: unde-i Oti? si orice-i spuneam, ne intreba asta...cred ca de 100 de ori a repetat!Iar perioada de ragete sper sa treaca...a invatat sa stea la colt, ii face placere chiar, merge din cand in cand singura acolo si atunci imita plansu si ragetele...ca doar ala e locul de asa ceva!Sau cand vreau s-o pun la olita, sau s-o imbrac si ea nu vrea, spune: las-o mama Pati!Si ne pupa si ne iubeste da cand vrea ea! E o colerica puternica!
Suntem reatestati, asteptam urmatorii pasi pt adoptie!
Va citesc zilnic desi sunt cam prinsa cu multe, de scris nu prea pot, da cu sufletul sunt alaturi de voi!
Mai scrieti si voi despre voi, Cristina, e greu cu despartirile dimineata sau v-ati obisnuit?
Flory, pup fata curajoasa! si pt schimbarea serviciului si pt cei doi flacai!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Daniela, sa traiasca Diana si sa va aduca doar bucurii !

LA MULTI ANI, DIANA MARIA !

carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Diana Maria ,la multi ani ! sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La multi ani Diana Maria!

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

La multi ani, Diana Maria!

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

La multi ani Diana! sa ai parte de tot ce-i mai bun.

Simona, nu-ti scapa nimic.
Alexa, pai care putea sa fie tema ca sa nu lipseasca martie din post(adica eu), dar mai reciteste odata postul Simonei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

LA MULTI ANI Diana !



alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

DIANA LA MULTI ANI!

SIMONA si PATRICIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Salutare tuturor. Uite ca am ajuns si eu aici...adica sa spun: m-am hotarat...adoptie".
De miercuri am inceput si noi sa alergam dupa hartii ca sa facem dosarul pe care trebuie sa-l depunem in vederea obtinerii certificatului de familie adoptatoare. Am pregatit deja dosarul cu mici exceptii. Adica mai avem de rezolvat cazierul si analizele medicale. Sper ca pe marti sa putem sa-l depunem.
Eu sunt din Jud. Satu MAre si am speranta ca pana la Carciun vom avea acest certificat.
Acum am o mica nelamurire. Printre analizele medicale pe care trebuie sa le facem scrie de una: LSM. Problema e ca nu stiu ce inseamna si nu stiu unde sa ma duc sa o fac.
Va rog sa-mi spuneti ca sa stiu luni de unde o apuc.
Multumesc
Miha

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Iti urez succes si un drum cat mai scurt de la aspirante la mamici dar nu stiu ce analiza e aia. Sper sa te poata lamuri cineva, chiar nu imi trece prin cap ce ar insemna.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput