Se poate construi casa iarna?

Se poate construi casa iarna? | Autor: giulia71

Link direct la acest mesaj

Dragilor, va rog sa-mi spuneti si mie daca acest lucru este posibil in perioada iarnii?
Despre ce e vorba, am gasit in sfarsit o firma care construieste case si suntem multumiti si de pret!
Tineti-ne pumnii va rugam!
Numai ca, ne-au spus ca de la data primului avans ei se apuca de construit s in 6 luni avem casa la cheie, aku stau si ma intreb, daca noi dam avansul in decembre, astia se apuca sa toarne fundatia , sa construiasca pe gerul ala? Nu se crapa fundatia,peretii?
Iertati nestiinta, dar sunt intrebari care ne framanta si nu avem de unde sa luam informatii!
Va multumim!


Sa auzim de bine ;)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

din cate stiu eu nu se licra iarna in constructi cu fundati si betoane, pt ca din cauza frigului calitatea scade, nu se usuca bine pereti...

sau cine stie intreabai si tu pe ei, poate sau mai modernizat si noile materiale nu mai conteaza daca lucri la frig sau nu cu ele.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Tine aripioara asta, voinice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Stiu ca nu e locul potrivit, dar ce ganganie ai gabriela?E prima data cand vad albinuta la user.E din curiozitateMultumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

quote:
Originally posted by olim

Stiu ca nu e locul potrivit, dar ce ganganie ai gabriela?E prima data cand vad albinuta la user.E din curiozitateMultumesc




esti totala... am donat ceva banuti pt un baiatel, vezi la semnatura, tine aripa asta voinice...

Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Tine aripioara asta, voinice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/floricica.asp

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Tine aripioara asta, voinice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

quote:
Initial creeata de giulia71

Dragilor, va rog sa-mi spuneti si mie daca acest lucru este posibil in perioada iarnii?
Despre ce e vorba, am gasit in sfarsit o firma care construieste case si suntem multumiti si de pret!
Tineti-ne pumnii va rugam!
Numai ca, ne-au spus ca de la data primului avans ei se apuca de construit s in 6 luni avem casa la cheie, aku stau si ma intreb, daca noi dam avansul in decembre, astia se apuca sa toarne fundatia , sa construiasca pe gerul ala? Nu se crapa fundatia,peretii?
Iertati nestiinta, dar sunt intrebari care ne framanta si nu avem de unde sa luam informatii!
Va multumim!


Sa auzim de bine ;)



Eu stiu ca sunt niste aditivi(parca asa li se spune) care se folosesc la beton in cazul in care temperaturile sunt sub zero grade.
Singurul inconvenient este ca betonul te cost mai mult.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Multumesc de raspunsuri la toata lumea!
Asa ne-a zis si cei care vor construi-o si am zis sa ma mai interesez si io.
Se pare ca atehnologia a avansat mult in ultima vreme.


Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput