Parinti cu copii de SD 8

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Sper ca ai inteles bine, sa nu te lasi dusa cu vorba de angajatii de acolo. Este dreptul tau si sa nu renunti la el. Mai nou poti sta acasa cu cei 8.000.000 pana la 7 ani(conform legi din 6.12.2006) si paralel primesti si cei 3.200.000 (acestia fiind dreptul celui mic ca este cum este) Toate le primesti prin posta sau pe card daca ai. Eu primesc totul pe card si sunt foarte multumita. Nu mai stau dupa posta, vine, nu vine....si pot sa-mi platesc si toate utilitatile cu cardul.
Succes si sa ne spui ce ai rezolvat.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dali73 spune:

Corina,Daca are gradul grav pe certificat ai dreptul la cei 320lei RON,sub forma de indemnizatie.Este dreptul tau sa faci cerere pt ea. Si mie nu imi spusesera dar venisem cu lectia invatata de la alte mamici .Cand au auzit ca am servici la care nu renunt mi-au spus sa solicit indemnizatie nu salariu de insotitor. Asa am facut si o dr de acolo de la primarie din cadrul as. sociale a incercat sa ma abureasca ca nu mai sunt fonduri ,ca sunt prea multi copii ,ca nu se stie daca voi primi ,etc .Eu i-am spus ca este un drept dat prin lege si nu cred ca isipermite nimeni sa incalce legea si bineinteles ca s-a rezolvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

fetelor multumesc de sfaturi.se pare ca azi nu am o zi tocmai buna.am fost la primarie pt cei 320,unde nu aveau program astazi,trebuie sa ma duc marti sau joi intre orele 9-12.va dati seama in inbulzeala de acolo,nu se stie daca am timp sa intru pt ca inchid prea devreme,apoi,am mers la protectia copilului,in cealalta parte a orasului,pt cei 80 de lei,unde din nou nu aveau program.si asa s-a dus o jumatate de zi si nu am rezolvat nimic.am sa merg marti din nou .va pup

http://good-times.webshots.com/album/556797738mcJoLA http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebd177f9d364356611936&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput