Parinti cu copii de SD 8

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Lili. Vii cu o trimitere de la medicul de fam. catre IOMC Bucurest. Aici poti sa faci toate analizele de care ai nevoie. Pe bilet sa scrie pentru investigatii. Iti dau nr. de tel. al dr. Tomescu si de la el te descurci. El va fi cel care te va indruma ce sa faci si pe unde sa mergi in spitalul IOMC.


Poti si la o clinica privata, sau la alt spital....Intra si pe forum SD si intreaba poate iti mai raspund si alti parinti unde au facut ei investigatii si atunci tu ai sa decizi ce ai sa faci.




Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_kiloms spune:

quote:
Originally posted by paula2003

Lili. Vii cu o trimitere de la medicul de fam. catre IOMC Bucurest. Aici poti sa faci toate analizele de care ai nevoie. Pe bilet sa scrie pentru investigatii. Iti dau nr. de tel. al dr. Tomescu si de la el te descurci. El va fi cel care te va indruma ce sa faci si pe unde sa mergi in spitalul IOMC.


Poti si la o clinica privata, sau la alt spital....Intra si pe forum SD si intreaba poate iti mai raspund si alti parinti unde au facut ei investigatii si atunci tu ai sa decizi ce ai sa faci.






Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)



http://new.photos.yahoo.com/lili_kiloms - Aici poze cu Zuzu al meu

Mersi mult astept numarul de telefon al dr. Tomescu ca tre sa ajung sa fac neaparat aceste analize la copil .. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

In perioada 21-23 nov. voi fi si eu in Bucuresti. Din pacate va trebui sa particip la un curs care va avea program zilnic pana la ora 15.40. Totusi, sper sa pot veni pana acolo, cel putin sa ma intalnesc cu voi si in sfarsit sa va vad. Pana atunci pentru voi si pt. piticii vostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Evenimentul de pe 21-22 noiembrie se va tine in incinta Facultatii de Teologie Romano Catolica ,in curtea Catedralei Sf Iosif, str General. Berthelot nr 19 , sector 1, REPERE- pe strada cu RADIO Romania, statia de metrou Romana , liceul Sf Sava, sau Ministerul Educatiei.
Toti cei ce-si doresc sa participe trebuie sa-si anunte venirea la nr. de tel. 0727224117(doar sa stim ca nr. de persoane, nr. mape, invitatii, diplome...)



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Parintii cu copii cu Sindrom Down cu varste peste 15 ani, care doresc sa faca analizele gratuit pentru aflarea cariotipului sunt rugati sa ne contacteze la telefon 0727224117. Persoana de contact Eugen Stefanescu.
Analizele se vor face la Institutul Parhon Bd. Aviatorilor, Nr. 34-36 in zilele de 15-16 noiembrie 2006 (miercuri si joi).


Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_kiloms spune:

quote:
Originally posted by paula2003

Parintii cu copii cu Sindrom Down cu varste peste 15 ani, care doresc sa faca analizele gratuit pentru aflarea cariotipului sunt rugati sa ne contacteze la telefon 0727224117. Persoana de contact Eugen Stefanescu.
Analizele se vor face la Institutul Parhon Bd. Aviatorilor, Nr. 34-36 in zilele de 15-16 noiembrie 2006 (miercuri si joi).


Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)




Numai cu copii peste 15 ? Apropo .. paula unde ne-ai recomandat tu acolo sa facem analizele acestea se plateste ?? sau suporta casa de sanatate ..

http://new.photos.yahoo.com/lili_kiloms - Aici poze cu Zuzu al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

Paula noi ajungem pe 21 in jur de ora 9. din gara ce fac cum ajung?
ce trebuie sa iau sa ajung/nici la hotel nu stiu sa ajung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Da la gara iei un taxi draga mea si te plimba putin ca sa vezi si tu Bucurestiul, sa nu spui ca ai venit degeaba si te aduce foarte aprope de gara la adresa respectiva. Este foarte aproape de gara, intrebi de RADIO ROMANIA. Nu ai nici un mijloc de transport direct pana acolo.
Am sa scriu la numele meu BIROU DE INFORMATII.
Daca vii cu recomandare stiu ca este gratis la IOMC. Poate acum se plateste??? Nu stiu exact ce s-a schimbat de acum 1-2 ani. Asa era atunci. Si la Parhon se fac gratis, dar sa ai noroc sa aiba substante reactive, programare.... si se face cu o internare ca sa fie gratis. Acum avem o oferta de a face analize din partea spitalului Parhon dar doar pentru cei mai mari de 15 ani si este gratis.





Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Lili maine iti trimit pe PM nr. de la IOMC si te informezi mai exact daca se palteste sau nu. Eu stiu ca este gratuit. Poate noile schimbari au schimbat si modul de a se plati.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_kiloms spune:

Multumesc mult Paula ... vreau sa stiu ca sa fiu pregatita, ca zilele dau ochi cu doctora de familie si ziceam sa imi si faca trimeterile sa stiu .. cum este treaba ... !!

Multumesc

Pupici la mamicile celelalte si bebiteilor

http://new.photos.yahoo.com/lili_kiloms - Aici poze cu Zuzu al meu

Mergi la inceput