Mihai- 1 an de progrese, zambete si ... multumiri!

Mihai- 1 an de progrese, zambete si ... multumiri! | Autor: FELIS

Link direct la acest mesaj

Azi se implineste un an de cand Mihai era in operatie si tot forumul DC era alaturi de el si de mine.
Rugile tuturor au fost auzite si Sf Paraschiva si Sf Vineri (anul trecut era vineri) ne-au ajutat. Mihai a iesit cu bine din operatie si a trecut cu bine si peste perioada post-operatorie...
Am venit aici sa va multumesc din suflet pt tot ajutorul vostru al tuturor celor care ati fost alaturi de noi fie si numai cu gandul, rugandu-va pt noi... Multumim si pt bani, hainute, jucarii... Toate ne-au prins f bine si ne-au ajutat f mult...
POate unii dintre voi care au urmarit subiectul de la Parinti de copii cu SD sau copilasi de nov-dec 04 stiu ce s-a intamplat in tot acest an...
Pentru cei care nu stiu vreau sa zic ca a fost un an de progrese si realizari... La inceput s-au lasat asteptate, dar era si firesc avand in vedere faptul ca era imediat dupa operatie... In iunie l-am dus si la cresa si a inceput sa se bucure de prezentza copiilor si sa fie mai activ si mult mai receptiv. Tot in iunie am inceput si innotul pe care il facem si acum ( ne este sponsorizat avand in vedere ca este f scump) si dupa numai 3 sedintze deja statea singur in funduletz... E a devarat ca la innot l-am dus la recomandarea dr de inima deoarece nu i se prinsese osul sternului si calea cea mai rapida era innotul (trebuie sa se formeze muschii pieptului ca sa tina presat osul sa se poata prinde- altfel, el cd respira se ridica numai partea stanga de la cutia toracica, dreapta miscandu-se f putin si se vede clar ca nu e prins) Deci innotul ne-a ajutat si din alte puncte de vedere...
Am avut si bona, mama unei forumiste DC, apoi cd dansa nu a mai putut am avut vreo 7 saptamani o domnisoara cunostintza de a mea... Ambele l-au iubit f mult si Mihai le iubea in aceeasi masura...
Am facut si kinetoterapie (in vara am avut pauza- dar innotul a facut sa nu stagnam) si facem in continuare...
Acum Mihai merge de-a busilea si se ridica in picioare, imi deschide toate usile si sertarele si scoate tot Nu credeam ca vor mai veni asemenea clipe. Sta in picioare si merge sprijinindu-se doar cu mana de perete... Ma "cert" cu el pe tastatura, ca vrea el sa scrie, nu prea vrea sa ma lase pe mine (acum l-am asezat in tzarc )Zice "mama papa" daca ii e f foame, daca nu e vorba de mancare eu sunt "baba"... zice si "aide" la haide, "tai-tai"= stai-stai, "tata, da-da" face "pa" arata 2, face "bravo", "bau" (pune mana la ochi)... si cred ca am mai uitat cate ceva...
Probabil i-am plictisit pe cei care stiu toate aceste lucruri, dar eu sunt o mamica multumita si fericita ca am un asemena copil si va multumesc din suflet ca ne-ati ajutat sa traim asemenea clipe, ca i-ti dat lui Mihai o sansa la viatza...
Pt cine vrea sa il mai vada avem poze in semnatura si multe din hainutele cu care este imbracat sunt primite de la cativa membri DC... si jucariile care apar in poze, la fel, sunt cadouri de la multi dintre voi
Nu vreau sa nominalizez pe nimeni pt ca as uita pe cineva si nu vreau sa nedreptatesc pe nimeni... Au fost enorm de multi cei care au fost alaturi de noi si ne-au ajutat si acre in continuare au ramas alturi de noi...
Au fost si clipe dificile in acest an(in afara de faptul ca din mai am inceput serviciul ceea ce a ingreunat mult problemele), dar importante sunt rezultatele si faptul ca Mihai a progresat si toata lumea e multumita de progresele lui...

Inca odata, va multumesc TUTUROR ...
E sufletul meu, raza de soare care imi incalzeste sufletul si imi insenineaza chipul

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

la muti ani sanatosi Mihai
sa ai o viata linistita si lipsita de griji, inconjurat de prieteni
la cat mai multe realizari si bucurii atat pentru tine cat si pentru minunatii tai parinti

Alexa17+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

SA NE TRAIESTI DRAGA MIHAITZA SI NOUA SI PARINTILORsi sa ne bucuri tot timpul cu noi realizarisanatate multa si tot ce e mai bun in lumea asta sa fie al tau

26,KEN(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Mihaita ne gandim cu drag la tine si iti dam diploma de nazdravan sef! Cate un pupic pt fiecare victorie, pt fiecare vorba si pt fiecare pozna
Felis tu stii ca ai in noi niste prieteni dar si mai important este sa stii ca Mihaita are o gramada de prieteni! De-abia astept sa vin acasa si sa facem cate o 'gradinita DC' prin parcurile din Bucuresti.








Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Mihaita, bravo, ai vazut ca-i reusit!!
Felis, ma gandesc mereu la voi si nu uit niciodata dulceata lui Mihaita cand e luat in brate! E un copil minunat!

Va imbratisez.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Multi pupici pentru micutul invingator!! Bravo MIhai!


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Multi pupici pt. cel mai luptator baiat Mihaita si pt. mamica lui un buchet mare

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

la multi ani sanatosi si fericiti dragul nostru prieten alaturi de super mamica ta








Adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:


Multumesc inca odata... Paxela, Bits, Papadie, Sabina, Liana, Miha, Dany, Ad_rianna...
Adevarul e ca niciodata n-o sa va pot multumi indeajuns... vreau doar sa stiti ca va sunt recunoscatoare si ma gandesc la voi mereu

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Mihaita sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si tot ce-ti doresti tu sa se implineasca.
Felis,ma bucur ca Mihaita este bine,ca progreseaza.M-am uitat la pozele tale si este tare dulce.Sa-ti traiasca si sa-ti fie sanatos.
Te pup si ma gandesc cu drag la voi.Numai bine va doresc.

POZE

Mergi la inceput