Op. de varice....in sfarsit, am facut-o!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

Fetelor,nu mai actualizeaza nimeni nimic?unde sunteti cu toatele?Silvia cum e cu piciorul acum? iar tu Medeea dupa scleroterapie mai ai venele sau au disparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Azi am fost la un consult la Sp Militar si m-am programat pe data de 7 nov. Sper sa fie ok. Sigur nu va fi laser ca stiu ca asta e doar pe la clinicile particulare. Insa mai stiu si ca va fi ok, pt ca vara mea s-a operat la acelasi dr si nu are cine stie ce cicatrici.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

Fetele care au facut intre timp operatie de varice cu laser ne pot spune unde au facut?cum a fost?cat a durat recuperarea?
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ok. m-am operat. la C.M.D.T.A. de pe strada washington, dr. Cristian Zamfir. am avut o interventie destul de grea , in sensul ca au fost multe incizii, insa acum la 2 saptamani de la operatie ma simt excelent si deja au inceput sa se vindece. vi-l recomand pe dr. Zamfir, iar personalul de acolo de exceptie. toata stima. sfatul meu pt cine sufera de problema asta: nu amanati operatia, pt ca nu merita sa suferiti degeaba!

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana042000 spune:

mychydutza poti sa-mi dai te rog mai multe amanunte? cat a durat recuperarea, la cat timp ti-ai reluat activitatea obisnuita, daca ai avut dureri dupa si cat timp? vreau sa ajung si eu la clinica asta in toamna. si inca ceva, cat a costat si la cat timp dupa interventie trebuie sa mergi din nou la control si cat de des? sunt din iasi si vreau sa vad cam cate zile din concediu trebuie sa-mi rezerv pt. problema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

deci, operatia in sine a durat mai mult pt ca eu am "mostenire" grea! dupa jumatate de ora de stat in pat si de baut multe lichide , m-am ridicat si a trebuit sa ma plimb cam vreo ora. dupa care am plecat acasa. nu exista "recuperare" dupa operatia asta. in principiu nu ai restrictii doar ca doua zile , pana se scot clemele, ai o senzatie de durere si de discomfort.daca esti din provincie, clemele le poti scoate la orice spital din orasul tau. la control vi dupa 3 saptamani de la operatie, dupa care , eventual te mai cheama dupa o luna.
ca si cost: 150 ron taxa sub forma de donatie. dupa care: 350 ron la doctor, si inca 150 ron pe la asistente si la anestezista.
oricum concediu medical iti trebuie cam o saptamana dupa operatie.
si te mai sfatuiesc ceva: fa operatia primavara sau toamna.......pt ca vara e jale, cu bandaju ala pe caldurile astea!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

fetelor ma scuzati ca intervin in topic cu probleme oarecum colaterale... cum adica taxa aia e donatie? adica nu va da chitanta pentru banii aia? e un fel de spaga oficiala de comun acord? si-apoi spaga de dupa e clar spaga... ma rog, oricum e super ieftin ce aud eu aici.... ca si "costuri" pentru ca am o ruda mai indepartata care locuieste in provincie care s-a operat de varice la nici n-as putea sa-i spun "omul ala" ci escrocul ala de doctor arab de pe Magheru.. daca stiam ca sunt si alte clinici unde se opereaza varicele in acelasi mod as fi indrumat-o eu in alta parte, dar ce sa-i faci daca ea (ruda) a inghitit gogoasa cu reclama vestitului medic de pe Magheru care opereaza printr-o metoda UNICA! banuiesc ca e aceeiasi procedura din ce observ ca ati povestit voi.

si cand te gandesti ca la acel cabinet i-a cerut 3000 de euro pentru ambele picioare! dar pana la urma au "negociat" si au ajuns la doar 50 milioane! incredibil! 50 milioane si cica nici o alta consultatie ulterioara nu o va mai costa pentru ca a "inteles-o" ca are 2 copii, sta la tara, iar banii astia de i-a avut i-a facut din vanzarea a tot ce mai avea acasa: adica o vaca si un vitel! (bineinteles ca si ei, ruda cu sotul ei care a "negociat" au blufat pentru ca nu au spus chiar adevarul... dar s-au dat si ei "loviti" ca poate nu le ia chiar 3000 de euro... oricum si-au luat teapa mare dand si 50 milioane! asta e.. )

va doresc multa sanatate si succes celor care s-au mai programat la operatii!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana042000 spune:

Multumesc pt. raspuns. Vreau sa ajung in toamna, dar inca nu sunt hotarata in privinta clinicii. Am citit multe pareri pe net, si totusi in privinta reusitelor cred ca in top e tot arabul. Problema ca e f.scump si trebuie sa te negoti ca la piata cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nana, nu stiu in ce top l-ai gasit tu pe arabul ala...........dar te rog sa-ti reconsideri alegerea, ca sa zic asa. poate in topul celor care-si bat jos de suferinta oamenilor. cunosc( de pe net) cazuri de oameni pe care i-a nenorocit pe viata.........si cica locul unde opereaza seamana a orice numai a cabinet nu.
daca tu ai "finante" poti incerca la dr Jianu . nu mai stiu la ce clinica opereaza da-l gasesti pe net. sau la Euroclinic, unde se opereaza prin metoda Chiva. sau chiar la Dr Angelescu , care are o varsta, dar inca opereaza cu succes, la spitalu Babes. dar nu la arab.
eu am fost multumita de Ciubotaru. sper sa fie ok in continuare. am vazut persoane operate de ceva vreme si piciorul arata ok. eu am avut o vena mare si groasa...........care a disparut.

si ca sa-i raspund si karligutzei, pt taxa aia de donatie se da chitanta fiscala. e de fapt o contributie pt dotarea clinicii. oricum la ce preturi se practica pe la clinicile private....asta e o nimik toata.........

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns predamona spune:

Mychydutza, te rog, spune-mi pe cine imi recomanzi de la Clinica de pe Washington. Am vazut ca sunt doi medici acolo, dr Zamfir si dr. Fodor. Mama mea trebuie sa se opereze si sunt foarte ingrijorata, mai ales ca este destul de in varsta (70 de ani) si are si alte complicatii de sanatate. Te mai rog, spune-mi cat este de dureroasa operatia in sine , dar si perioada de 2-3 zile de dupa operatie (am inteles ca asta este cea mai dificila). Ea va avea o operatie dificila, pentru ca a asteptat pana nu a mai avut incotro (abia mai poate a mearga). Multumesc mult.

Mergi la inceput