Op. de varice....in sfarsit, am facut-o!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

da cred ca stiu tu zici de Clinica dr Stan da nu te poti apropia sunt niste scoruri medicul dermatolog la care am fost la consult nu mi-a recomandat aceasta clinica sub nici o forma mai bine la capitala sau la Iasi chiar daca ma costa transportul plus ca medicului care operaza varicele la aceasta clinica cica iau cam gr esit multe operatii unii pacienti au cam plecat de pe la noi intelegi ce vreau sa spun(operatia reusita pacientul mort)chiar si o cumnata de a mea in urma cu 4 ani a decedat la 7 zile de la operatia de varice a facut embolie pulmonara acelasi madic a operat-o da la spitalul din moinesti deci cam de asta nu vreau eu operatia la Bacau si din aceeasi cauza nici nu am curaj prea mare.sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Naspa cu dr respectiv. Eu am fost azi dim la scos firele, am doar o incizie jos la picior si operatia de sus inghinal, in rest am vreo 4-5 punctulete, dr a zis ca arata bine piciorul. Si gata, acum astept sa se vindece de tot, ca tot ma doare si nu prea pot sa merg.
Multa sanatate si cu cat stai mai mut cu varicele cu atat e mai rau. Eu zik ca am facut bine ca m-am operat acum si nu am asteptat pana la 50 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

Ma bucur sa aud ca esti bine si ca totul e ok. Acum mai ai venisoarele acelea mici si vinetii pe picior? Toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Deocamdata nu-,o dau seama ca am nsite vanatai, dupa ce-mi trec o sa-ti zik cum stau lucrurile, acu piciorul meu arata ca dupa razboi, din pacate, dar o sa treaca, la nunta pe 30 auf o sa fiu cea mai bella
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

NICOKI poti sa ne mai spui ceva de tine, esti bine, piciorul cum arata?? Si tu ai avut vanatai pe picior?? Eu am doar operatia in zona inghinala si o incizie jos langa oushor, in rest mai am niste puncte pe partea interioara a gambei, si atat. Cat timp te-a durut piciorul?? Desi am 9 zile de la opeatie inca nu pot sa merg normal.
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

Buna Silvia ce mai face piciorul tau cum te mai simti acum la ceva timp de la operatie te mai doare? se mai vad semnele ? dar venisoarele acelea mici le mai ai? Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Ma simt bine, am inceput sa merg aproape normal, nu ma mai doare piciorul, iar veninoare nu am. Acum astept sa-mi treaca vanataile de pe picior ca sa fiu si eu bella :).Eu semne pe picior nu am decat niste punctulete care vad ca se inchid. Am o singura incizie jos pe picior si operatia in sine, alta taietura nu mai am.
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Din pacate sclerozarea venulelor (postam acum 3 luni despre asta) nu a dat rezultate grozave, ci undeva la 40%, deci s-au atenuat putin, in nici un caz nu au disparut.
P.S. Doare rau!

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Adica sa inteleg ca dureaza mult refacerea?? Adevarul este ca doare. Si vanataile eu speram sa treaca pana la sfarsitul lui august ca am o nunta, dar nu mai sunt asha de optimista. Oare o sa pot dansa la nunta?
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

Medeea unde ai facut tu sclerozarea? si cat a costat? venele sclerozate erau mari? cat de tare doare?

Mergi la inceput