cine preseaza flori? (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Tot nu le-am vazut, adica le vad in album dar nu mi se deschid sa le vaz si io d-aproape. Si mi se par f. interesante, ce le-as mai analiza...
Inimioarele rosii sunt donatii pt. Barbye.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Buna fetelor!

ML...cred ca pentru background au folosit ceva culori,probabil acoarele.De ex,la prima cea cu marea...pentru mare au folosit albastru-culoare.Mie mi-au palcut foarte mult,
Corina da dublu-click pe poza si se va marii...apoi vezi ca ai in dreapta sus o sagetica care te va trimite la urm poza.


japonia prin ochii unui amator,www.danasoft.com/sig/devylla.jpg" target="_blank">despre tine




www.tickercentral.com/view/65wn/1" target="_blank">sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Diana, zi-mi si mie te rog, tu ai auzit de tipul asta de feriga: maidenhair ? E termenul in ENG, dar in Ro nu stiu ucm se cheama. Daca stii la ce ma refer, imi zici si mie unde as putea gasi asa ceva? Merci.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Matei in Septembrie

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Sabina, multumim foarte mult de fotografii, sunt absolut superbe...chiar ma uitam la fundal. Dintotdeauna japonezii au fost experti in lucrurile minutioase.
Azi e o zi superba si calda de toamna, poate ies la cules frunze rosii, vita de vie salbatica.
Pupici si spor la lucru,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Gata, am reusit sa le vad si eu, desi nu mi s-au deschis chiar toate.
Vai de mine ce munca,sunt f. frumoase dar inclin sa cred ca florile au fost nitel "inviorate" cu culori de catre autor ca prea sunt vii.
Oricum sunt superbe, eu am cautat pe net despre oshibana dar mare lucru n-am gasit.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

ML, multumesc, esti o draguta.
Stiu cum arata, caci de asta o si caut. Nu e ca in poza ta, ci are frunze mici si e ideala pt a "simula" pomii. Uite-o:
http://tinyurl.com/jykfo

Eu in Ro nu am vazut-o pana acum...

PS: Cand ai linkuri mari, ca sa nu latesti pagina, poti sa folosesti combinatia [url ="link" ]nume descriptiv al linkului[ / url] dar fara spatii, sau daca iti e mai simplu, copiaza linkul in pagina principala de pe www. tinyurl .com si da-ne linkul scurt (sper ca e permis de moderatori). Pupici.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Matei in Septembrie

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Pentru ML care iubeste zorelele
http://www.gardencards.biz/cgi-bin/big.cgi?cardid=02067
Si alte felicitari din acelasi site
http://www.gardencards.biz/html/NoteCards.htm

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Corina, frumoase felicitarile, le-am admirat si eu, chit ca erau cu dedicatie pt ML. (glumesc)

Fetele, una peste alta, nu ne limitam doar la a vedea lucrarile altora, da?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Matei in Septembrie

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Revin ca diminetile de regula citesc (cu mici exceptii ca azi), seara e liniste si imi adun mintile (cred ca si la voi e la fel,nu?).
Apropo de ce spui tu Liviana cu admiratul... Ma gandeam ca mie mai mult decat timpul imi lipseste starea de a ma apuca de ceva cu gandul mereu la alte si alte probleme. Floricele si frunze tot mai adun cand si cand si asta-i important, ca inca imi doresc sa mai lucrez ceva. Lasa ca vine Diana (sper!!!) si mai umple din gol.
Frumoasa feriga ta. Grozav de nimerita pt. copacei!
Multumesc pt. explicatiile legate de lipit. Hai sa te faci bine si sa ne incanti ochii cu niscai minunatii.
Corina tare multumesc pt. zorele si restul felicitarilor! Vad ca si ale lor s-au dungat un pic pe alb. Probabil ca asa ies toate.
Sa ne arati si floricelele noi cand va fi timpul
Gabriela ai gasit frunze? Uite in linkul Corinei sunt si violete africane. Cum s-au presat ale tale pana la urma?
Sabina si pe acolo toate cele ca sa realizezi astfel de tablouase sunt scumpe (flori presate -daca vrei sa cumperi, hartie de orez si alte minuni)? Ai idee?


"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Corina sunt superbe felicitarile. Multumim...
ML, violetele mele s-au presat destul de ciudat. Unele au frunzele aproape stravezii si o culoare spalacita, altele sunt mai aprinse la culoare...am spus eu ca poate, la cele care s-au cam uscat, pentru ca m-am uitat mai devreme de 7-10 zile si au prins prea mult aer. Imi dau cu parerea.
Din pacate ieri nu am reusit sa ies dupa frunze...caci am facut mancare, curat, placinta, etc...poate data viitoare, adica astazi ca e la fel de frumos afara.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput