Prieteni pentru totdeauna!!!!! Chapter 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

LA MULTI ANI, ANA!!!
nu mai stiu ce sa-ti urez...sa ai o viata exact cum vrei, totul sa fie pe placul tau, sa fii iubita!!!

ti-am trimis...sper sa primesti cat mai repede ca n-am deloc incredere in Posta Romana Ma bucur ca ai avut o zi frumoasa, asa sa-ti fie toate de acum inainte!!!

copilashi imi cer scuze ca nu va iau pe rand dar sunt trista :(, pleaca o prietena in strainatate si cine stie cand ne mai vedem , sunt cu moralul joooooooooooooooos de tot....

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

LA MULTI ANI, ANA !!!

Sa fii fericita, sanatoasa si mereu inconjurata de oameni care te iubesc si pe care ii iubesti !


Si trebuie sa ma scuz ca nu ti-am scris ieri urarile si pentru absenta de zilele astea.

DAR ne-am vazut ieri si ma bucur mult ca ne-am cunoscut. Regret insa ca n-am avut timp sa stam sa ne cunoastem mai bine, dar, cum se spune, inceputul e greu . Acum, ca ne-am vazut o data, poate ne mai vedem. Cu toata lumea , ii invitam la Buc si pe cei din afara.

M-ai facut sa rosesc , nu sunt chiar blonda (si oricum, sunt falsa ). Si tu esti o frumoasa, ai niste ochi fantastici (te vazusem eu din poze ).

Btw, ieri, cand mergeam spre Ana, am "condus" spre autostrada un cuplu din Tm, ca erau in centru si nu stiau sa iasa. Cum aveam drum comun...

Ingerash, si eu am doua foarte bune prietene plecate, una a plecat chiar miercuri. Insa acum lumea e din ce in ce mai mica, eu deja ma gandesc la vizite .

Pisi, ma bucur ca Matei e bine si ca ti-e bine la training. Sa fie tot asa !

Lou, frumos ca te-ai plimbat in padure. Si mie mi-ar fi ars de plimbare, dar ploua .

La birou n-am fost, dar nu stiu ce am facut, ca timp n-am avut.

Dar mi-am luat o fusta, un sacou, niste pantaloni pana la genunchi si o pereche de balerini rosii din piele intoarsa . Sper sa nu ma roada, ca asta mi-e bunul obicei.

Acum ma prepar sa ma inscriu la master, imi adun birocratiile .

Va si revin mai incolo.

************
Li

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns William spune:

Neatza, ce face lumea. Ce mai ziceti? Lou peunde umbli canu te-am mai vazut:P. Acum mi-am gasit un joc si stau numai pe el.:P Pop fetele:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ce liniste pe la subiect.. Si eu incet-incep sa "sa nu cumva sa trezesc subiectul" (vorba lui Li)

Will ia ca aparusi ce joc ti-ai gasit?

Li cum meyy blonda? Zau daca nu te vad bruneta in poze [emoticon cu Lou care se scarpina in cap]
Si pe mine ma tot rod papuci, cam toti, nu conteaza pretul, calitatea
Poate ne pui poze cu hainele Ma mai inpir
Si eu mi-am cumparat niste bluzite, dar nu´s ceva special ca´s destinate de mers la facultate...

pt toata lumea, mai ales pt Ingeras care sper ca nu mai e trista. Exista vizitele, motiv de plimbat in strainatate :)


P.s. la noi sunt 24 de grade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Buna mai fetelor.....multumesc Nuschu ca mi-ai gasit scuza
Adevarul e ca sunt asa ocupata ca saptamana asta nici nu prea am vb cu iubi...de fapt deloc..decat ieri si azi vb cu el.Ce sa fac mai fetelor mai e putin pana vin acasica si lucrez sa strang bani.Inca nu stiu nimic de acte...v-am zis ca am primit plic de la cei care se ocupa de ele sa le trimitem pasapoartele si poze?Daca nu v-am zis va zic acum si au zis ca le primim inapoi in 10 zile lucratoare da acum nu stiu daca primi inapoi doar pasapoartele sau posapoartele cu cartea de rezidenta?Ca pentru aia sunt pozele.Nu stiu da eu sper sa primesc si cartea de rezidenta ca fara ea nu pot pleca.Daca e asa cum cred poate in decembrie vin.Deabia astept.Cand ma gandesc ma ia cu calduri de asta nu ma prea gandesc.
In rest super ocupata.
Pisi ma bucur ca iti place la servici si ca nu ti se pare grea perioada de training,sper ca Matei e mai bine.
Da ce joc ai?
INgerash nu mai fi supi..o sa treaca..uite un pupic de la mine
Ana ce o fi cu ea?Ti-am zis ca am pus banii?SA stii ca sunt primiti de o saptamana si ceva asteapta doar telefonul tau saracii de ei.Daca nu ai timp sa te duci la spital atunci da-i telefon lui iubi sa va intalniti sa ii bagi in cont ca e pacat sa astepte saracii,nu?Nu e nevoie neaparat sa va duceti sa ii dati ei.Eu ti-am zis de la inceput ca nu imi fac griji.Te rog frumos sa ii depui unde vrei tu.eu vreau doar sa stiu ca sunt undeva.Te pupic.
Lou cred ca tu esti obosita cu casa,scoala,servici...credeti-ma fetelor ca nu stiu cum va descurcati.
Cand ma gandesc ca de la anul o sa fiu maritata si ca o sa ma duc la servici..ma bucur normal da ma gandesc daca o sa fac fata.O sa fac oare?Si dupa aia vreau sa ma intorc si la scoala....vreau sa fiu din nou copil.Imi e frica sincer...de fapt nu frica ..teama de necunoscut.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana buna....plina de impliniri.
Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Recunos am absentat,dar de doua zile ne jucam ca niste disperati un nou joc asta cand eu teancuri de material de invatat si imaginati-va ca nici baie nu mi-am facut

Will succes la job

pe toata lumea

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

Eu tot as zice ca Ana se reface dupa emotia aniversarii ei, Pisi e deprimata cu ploile astea urate , sau iese cu colegii de la job, sau face un foot cu Matei , Ingerash isi cumpara caiete studentesti, Ana1 are job permanent... Uite-asa i-am scuzat pe toti, cei care nu aveau deja "scutire" (Him ).

Lou, nu ne-ai spus cum iti petrecusi week-endul, in afara ca va prajiti la 24 de grade, fata de noi, care ne muram la 15-16. Yucss !!
Lasa, ca esti tu frumoasa si faci bluzele deosebite . Sa le porti sanatoasa.

Nope, nu sunt blonda, asa cum ma si "scuzam" , e asa, un maglavais care la lumina apare mai deschis, luminos, you name it.

As trage niste poze, dar nu am camera, desi o "solicit" de cateva zile.

Eu n-am facut nimic azi . A, ba da, scrisoarea de intentie pt. master si CV in romana si o traducere super aiurea.

Will, cand e premiera ? Presupun ca la anul, mai pe primavara, sa aveti timp sa repetati. Bafta si insipratie !

Va , si ma duc sa vaz cum stam de maine cu vremea, macar ea sa nu ne faca figuri, daca sommet-ul maret ne va impiedica un picut planurile...

Hi, am scris in acelasi timp cu Pisi

************
Li

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Li am avut week-end de relax si de facut una alta, iesit la plimbare in oras etc.. Tare bine mi-a (ne-a prins) ca am avut liber in week-end
Acum am inteles cum e cu parul :) Si eu mi-am cumparat vopsea sa ma fac (asta dupa ce oi merge la coafor peste o saptamana). Mi-am luat o culoare pe care n-am mai incercat-o dar oi vedea cum o sa iasa.
Cel mai tare a fost cand m-am intalnit zilele trecute cu o prietena care imi admira de zor parul (asta dupa ce nu m-am mai vopsit de 2 luni)

Ana1 sper sa-ti vina actele repede si sa pleci in .ro.
Sigur o sa te descurci . Poate la inceput o sa fie mai greu pana te obisnuiesti cu noul dar cand cel iubit e alaturi de tine si te sprijina o sa fie mai usor.
Pe mine ma batea gandul sa renunt la job ca parca nu mai am timp de nimic dar pe de alta parte o sa-mi prinda bine la trecut in CV fiind in Dk (ca din .ro nu cred ca o sa-i intereseze pre mult) plus ca as avea un job la vara pe timpul vacantei.
Si cum ma ingrozeste sa petrec urmatorii 5 ani pe bancile facultatii, cu un job pe langa ar fi mai usor.
Ma mai gandesc

Pisi rusinica sa-ti fie :) Tare scurt mesajul. Hmmm.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Multumesc fetelor.Sunt cam ingrijorata in privinta anei ca nu raspunde..acum e cam tarziu la voi ce e drept.Cred ca o sa-i trimit un mesaj privat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Programul de voie e programul meu preferat

Ana1.. poate Ana2 e prin oras si sarbatoreste prelungit ziua de nastere :)

"Totul e sa te pui pe tine intai."

Li nu ne-ai dat detalii despre master :) ce traducere faci? Din ce/ in ce limba?

Mergi la inceput