Desprecopii... altfel (grup de suport pt parinti)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Mai multe detalii pe www.sindromdown.ro
Nu e fundatia mea, nici asociatia, ....eu fac lucruri minore dar din toata inima.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Bine ati venit ,Mari!!
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by paula2003

Avem bucuria sa va anuntam ca vom deschide in curand (sfarsitul lunii octombrie) Centrul de Pregatire Pentru Viata Indepedenta.



Multumesc frumos Paula.

Am transmis datele mai departe cuiva care are nevoie de asa ceva.

Ruxandra & Matei (4,5 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alcor spune:

[/quote]
undeva am gresit si nu a aparut si mesajul.
Sunt o mamica de copil altfel,si m-am bucurat mult cand am gasit acest grup pe D.C.
Fetita mea Andreea are o hemipareza spastica si un usor retard psiho.Am vazut ca grupul din Baratiei este adresat copiilor pana in 8 ani,iar ea are 9. Se poate sa participam si noi la intalnire?
Ileana si Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Ileana, bine ai venit! Da-ne mai multe amanunte despre fetita ta, unde faceti recuperare, a mers pana acum la gradi etc. Sunt mai multe ONG-uri care au centre de recuperare si, mai ales, de terapie ocupationala.
Pun un link util:
http://www.trebuie.ro/sites/ro/fr_index_ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Parinti care vor sa vina la cursuri sa vina miercuri.

Miercuri, 25 octombrie 2006 la, ora 10 va invitam, pe toti cei care v-ati inscris la Centrul de Pregatire Pentru Viata Independenta, sa participati la deschidera oficiala a acestuia.
Adresa: Str Danubiu nr 11, Bl 6H, sc1, Ap 1, interfon 1, Sector 3
Mijloacele de transport care ajung in apropiere sunt:
- metrou 3 (statia Dristor)
- tramvai 27, 15, 19, 23, 30, 50 (statia Ramnicu Sarat)
Daca aveti nelamuriri in privinta locatiei va rog sa nu ezitati sa ma intrebati.

Daca sunteti sau nu inscris dar va doriti sa veniti sunteti cu mare drag asteptati. Daca nu pot parinti sa trimita pe cineva(bunic,vecin...ca sa fie luat in baza de date)





Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu am intrebat din nou sefii si asta am primit raspuns.

Primim si daca copilul nu are sindrom down. Veniti la centru si discutati cu asistentul social. Va va da toate detaliile privind documentatia necesara inscrierii.

Deci, sa veniti , sa dati telefon si se va schimba si viata voastra.






Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

am dat peste un articol (prost) in evenimentul zilei despre autism, si la replici am gasit urmataorea definitie care m-a scos din papuci; nu am cuvinte...cita lipsa de profesionalism si chiar cultura generala poate avea un salariat al unuia din cele mai citite ziare din Romania, acel Toni Dumitru.

http://www.evenimentulzilei.ro/comment.php?artid=277168&commentid=261792


Autism = stare patologica caracterizata prin pierderea contactului psihic cu realitatea si trairea intensiva a unei vieti interioare, unul din simptomele fundamentale ale schizofreniei.



"If you talk to God, you are praying; If God talks to you, you have schizophrenia. If the dead talk to you, you are a spiritualist; If you talk to the dead, you are a schizophrenic."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Din care "putz al gandirii" au scos definitia asta? Doamne-iarta-ma! Unii jurnalisti chiar nu stiu sa se documenteze inainte de a scrie un articol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Pai si noi ne miram ca oamenii nu sunt informati si ca parintii se feresc sa-si lase copii impreuna cu ai nostri......
Nu stiu daca ne mai facem bine....

Cine a reusit sa ajunga la seminarul de la Sf. Ecaterina sambata ? Noi nu am putut si tare mi-ar place sa stiu cum a fost. Multumesc.

Va doresc o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput