Casatorie veri primari

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by elenus22

Religia ortodoxa spune ca nu se pot casatori verii primari. Se pot casatori verii de la gradul 7 incolo.







Nu doar religia ortodoxa, ci si celelalte religii crestine!

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Si in sat la bunica a fost un caz asemanator, erau maghiari, mama ei era sora cu tatal lui.Au stabilit nunta intr-o zi de august, imi aduc aminte ca mergeam la biserica ca era postul Sfintei Marii, si a doua zi dupa nunta au murit amandoi.Nimeni nu si-a explicat motivele mortii.
Eu nu cred ca e normal acest lucru,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

quote:
Originally posted by olim

Si in sat la bunica a fost un caz asemanator, erau maghiari, mama ei era sora cu tatal lui.Au stabilit nunta intr-o zi de august, imi aduc aminte ca mergeam la biserica ca era postul Sfintei Marii, si a doua zi dupa nunta au murit amandoi.Nimeni nu si-a explicat motivele mortii.
Eu nu cred ca e normal acest lucru,



Chiar asa sa fie? Nu se poate.

Sa va mai dau noutati :
Am fost si am vazut copilasul care este un sufletel nevinovat. Este un baietel frumos si sanatos.
Sa va mai spun ca initial ne hotarasem sa botezam noi micutul dar cand am auzit ca vor sa se si cunune nu am mai fost de acord.
Chiar nu inteleg de ce vor sa se cunune si la biserica in situatia data. Au zis ca or sa puna nasi de botez pe cineva care o sa-i si cunune.
Am mai aflat (de la alte rude) ca de fapt mama ei (care a murit)era sora buna cu tatal lui.

Mergi la inceput