All about Constanta (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

Buna constantencelor,

Felicitari pentru promovari, sanatate micutilor.

Vin cu o mare rugaminte la voi... cut un avocat (pot sa spun specializat in divorturi) din Constanta. Nu e pentru mine, ci pentru cineva apropiat mie care se teme de acest pas.

Va multumesc anticipat daca aveti cum sa ma ajutati cu informatia de care am nevoie.

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

'Neatza!

Prestatia mea este destul de slaba .....din lipsa de timp.
La birou nu imi vad capul de treaba ,la salon a fost nevoie de ajutor si m-am mai pricopsit de la o cunostinta cu niste produse naturale de distribuit .

Chiar daca cu intarziere ..vreau sa urez LA MULTI ANI sarbatoritilor ,FELICITARI avansatilor , SANATATE bolnaviorilor , MULT SUCCES scolarilor si celor de la gradinita!

Iar voua ...mamicilor ...sa fiti iubite si fericite!


ina78 , vb pe messenger despre avocat!



"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!

Tania si Gabi, felicitari si la mai mare! Tania, ce fel de director esti? Ce conduci?
Cami, si Sebi zicea ca e "pregatit" si vroia la gradi.... pana a vazut el ca acolo nu e mami.... Dar Alex va fi mai mare la anul si poate ca va fi mai usor sa va despartiti.
Jo, laptele are si miere, nu? Isi pune fata o masca cosmetica, sa aibe tenul fin.... si Sebi de abia asteapta (cand era un pic mai mic) sa pescuiasca cu degetele si sa arunce cerealele din castronelul cu lapte... pe pereti....

.........Si azi ma vait pe la voi.......
Ma simt teribil de vinovata..... Ma gandesc ca poate Sebi e prea mic pt gradi, la 2 ani si 7 luni. Din toate cartile despre psihologia copilului pe care le-am citit, am inteles ca de abia dupa varsta de 3 ani, copiii socializeaza mai usor. Poate ca inca nu era pregatit pentru asta, desi eu aveam impresia ca este mai dezvoltat psihic si afectiv, decat alti copii de varsta lui (cioara si puiul!). Pt ca eu l-am "crescut" si am fost mereu in preajma lui pana acum, normal ca este extraordinar de atasat de mine (nu plange dupa tati sau ca nu-i place la gradi, ci vrea la maaaamiiiii).... Si mie imi vine asa greu sa-l stiu acolo, "la gramada"..... Dar daca renuntam acum, pierdem locul la gradi pt tot anul....

Bine-nteles ca ma gandesc tot timpul la el si nu sunt in stare de nimic.... vai de serviciul meu.... ma simt de parca as fi taaare bolnava....

Ieri, acasa, dupa gradi, Sebi plangea in somn... "vau a mamiii....."

Peste noapte, a venit si s-a bagat in patul nostru (el, care dormea singurel, la el in patut, la el in camera, cu usa inchisa!) si pana dimineata, m-a tot cautat daca sunt langa el, m-a tot mangaiat pe fata, cu manutele lui mici..........

Mooooooor..........................

.......Incerc sa ma concentrez la munca, dar imi este greu.........
Nu sunt o mama rea, nu-i asa?





Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

emaaimee,normal ca nu te cred snoaba,te-as fi crezut daca ai fi declarat ca fetitei tale ii iei numai lucruri scumpe,numai de firma etc.Am remarcat doar ca se gasesc muuuult mai multe decat cand eram noi copii,cand parintii faceau cascadorii sa-mi procure lucruri frumoase si de calitate de la"vaporeni".Oricum,ei sunt dulci orice am pune pe ei sau nu[si nud],iar elegant poti sa fii,daca ai gust,si in haine ieftine si in haine scumpe.Doar stiti si voi cazurile acelea care au haine pe care au dat averi,aruncate cu furca pe ele,de ti-e si frica sa te uiti intr-acolo
mav,normal ca nu esti mama rea,ai mai fi avut altfel gandurile si sentimentele care te incearca acum?!Poate ca e prea mic,dar sunt convinsa ca ai luat decizia cea mai buna pentru situatia voastra,ca ai cantarit-o temeinic inainte si ca Sebi se va adapta,chiar daca acum va e greu.si mie mi s-a rupt inima cand mi-ai povestit cum striga si cum te mangaia in somn
lulu,topicul nu este"all about Cta"?!Pune aici info,sa bagam si noi la cap,poate mai ajutam si noi pe cineva

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

A,am uitat sa va spun ca,in noua forma yahoo photos,s-ar putea sa aveti acces la albumele mele.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mamacita ,multam' mult de sprijin !

Si eu tot din solidaritate ajut o prietena cu acele produse (sapunuri ,gel de dus , sare de baie ,parfumuri ,etc. toate naturale).
Daca stau bine si ma gandesc ...o admir.
Are vointa sa faca un banut in plus pe langa salariu.

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Sal'tare, duduci.
Vic, ce bine te inteleg, draga mea... Cum mai spuneam aici, iti trebuie nervi de otel si suflet de arama... Dar gindeste-te tot timpul ca nu se putea altfel. E o perioada inerenta care VA TRECE. Si nu-ti face probleme, Sebi nu e prea mic, Alisia mea avea cam tot atit cind a intrat in colectivitate. Iar eu, in afara de lacrimile copilului care imi fringeau inima in fiecare dimineata, a trebuit in plus sa lupt si cu tot familionul, care imi reprosa ce denaturata sunt ca n-am mai lasat copilul acasa cu bona. Si totusi, am avut numai satisfactii dupa perioada de acomodare - a scapat iute de pampers, de biberon, a devenit independenta, descurcareata si cu initiativa.
Adriana, Razvan cum se descurca? Tot asa incepe dimineata la voi, cu jale mare?
Cit despre noi, fii-mea e indragostita lulea, ne-a spus aseara ca abia asteapta sa treaca noaptea si sa plece din nou spre gradinita ca sa-si intilneasca "ubitul". "Si el ma pace, mami, ne-am jucat toata ziua impeuna..." Iata, am si o poza cu "maimutoiul" care i-a furat inima fiica-mii. Ce ziceti de ei?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielatitz/detail?.dir=3221scd&.dnm=ee74re2.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

gaby, azi a fost mai bine decat ma asteptam.s-a trezit si mai tarziu, deci mai odihnit.abia l-am trezit pe la 8 fara un sfert si am si plecat spre cresa.era incantat de copiii care se schimbau.a plans un pic la intrare dar la-u luat cu joaca.a papat si la pranz bine, a zis ca a fost cuminte, doar ca arunca jucariile peste tot.de data asta nu l-am mai luat in plansete.venea de mana cu una din doamne si ii arata becurile de pe hol.a venit chiar razand.am ascultat un pic si pe la geam, in timp ce mancau si nu am auzit nici plans, nici tipete.a fost cumintel, a stat si pe olita chiar daca nu a facut inca nimic, dar e un inceput.azi mi-a venit sufletul la loc daca la 12.30 nu mi l-au mai adus plangand.dar inca ma astept la plansete dimineata la despartire.ce avem, de-abia 2 zile.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by lizuca
Iata, am si o poza cu "maimutoiul" care i-a furat inima fiica-mii. Ce ziceti de ei?



Romantismul in cea mai inocenta forma!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

lizuca ....ma gandesc la tine ...deja....of ce soacra oi fii?


Glumesc!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput