All about Constanta (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Va multumesc pentru raspunsuri, azi a venit bona prima zi(mi-a tot povestit cat de greu i-a venit sa se scoale la ora sapte si sa mai urce si pana la etajul 4!!!)Am sunat-o peste zi si era f. incantata, mi-a zis:vai dar aveti un inger de copil!Eu intentionez s-o schimb daca va intarzia dimineata dar i-am dat deja o parte din bani pentru luna aceasta.
Lizuca, in ce zona sta fosta bona a Alisiei? Si cu cat o plateati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

numele meu este angi si sunt mamica de miruna, nascuta pe 27.01.1996 si de vlad , nascut dupa 9 ani, pe 20.07.2005.
daca sunt necesare si alte date pentru a intra in dati-mi un semn.
pupici.

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Mada, multa sanatate!!!!!!! Te inteleg asa bine.... si noi am trecut prin faza asta.... ba chiar mai rau: Sebi se imbolnavea si la doua saptamani..... Sper sa nu o luam curand de la capat, ca azi am vazut un pustiulica mucios pe langa fiul meu..... (hihi, cum suna)
Am sperat degeaba sa-mi iau copilul hranit si vesel de la gradi....
N-a vrut sa manance deloc acolo, nu s-a culcat, ba chiar a facut si pisu pe el, de atata plans in timpul mesei.... (bine ca i-au schimbat hainele, nu l-am gasit ud). Tot e bine ca parca nu mai suspina chiar asa rau cand m-am dus sa-l iau acasa.
Cum m-a zarit, m-a certat: "Mamiii, vau acasa! Nu mai vin deloc aici! Vau a olita mea... uite, am facut si pisu pe mine! Nu mai vin aici!"
pfiiiiuuuuu, ce m-o mai astepta si maine......

mamacita, supa de salau este ok pt mama? zice ca se simte bine! i-am cumparat iaurt si lapte degresat, branzica proaspata si o sa-i pregatesc mamaliga in seara asta. ma gandesc sa-i gatesc ceva cu peste slab maine, poate se mai intremeaza. ce fructe are voie? nu prea i-au zis ce sa manance si ce nu, ci doar "fara grasimi". in alta ordine de idei, nu i-a venit sa creada ca prof. Sirbu i-a refuzat banii!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna!

Crixia, pupici Alexiei curajoase!

Mamacita, felicitari pt. promovare!

Mult succes gradinarilor !

La noi a trecut cu bine prima zi de gradi. Avand in vedere ce s-a intamplat anul trecut, nu cred ca am trecut hop-ul, ca la noi din sapt. a 2-a incep plansetele.

Dimineata am plecat emotionate, a vorbit pe drum numai despre gradi, si-a dus singura ghiozdanelul plin de la masina, s-a dezechipat si echipat rapid, i-am zis pa, a intrat in clasa si s-a asezat pe scaunel. S-a dus Doru sa o vada pe la 9, lua micul dejun si mi-a zis ca era f. degajata. Am inteles ca a si dormit putin, cu toate ca ea mi-a zis ca a fost obraznica la inceput si alerga pe la patuturi si le deranja pe fetite. A mancat, "dar nu tot". A invatat un cantecel dar e greu si nu stie decat un vers), s-a jucat cu papusi, a facut trenuletul si a invatat litera L. "Baietelul cu camasa rosie" care are patutul langa al ei, a ciupit-o, a tras-o de par... "Ditamai baiatul Andrei" a plans si a batut cativa copii... Mai e o fetita Maria . La plecare, s-a dat in leagane si mi-a aratat un coleg de al ei, Tudor... "D-na Zoe", i-a dat sa mananace... D-na educatoare nu i-a dat voie la leagane ...

Ce mai, o groaza de povesti pentru prima zi .

Atmosfera de la gradinita mi-a placut. Cand am dus-o educatoarea statea cu copiii in clasa, ii primea ingrijitoarea si nu plangea decat o fetita pe hol (de fapt, nu vroia sa intre). Ce nu stiam si nu stiu cat e de bine, e ca mananca in clasa.

Astept cu nerabdare evolutia din zilele urmatoare.

Nu nmai stiu cine intreba, Maria e la gradinita 12, din spate de la Calinescu.

Cam asta e raportul.

Edit: Adinuta, cu mare intarziere si cu scuzele de rigoare, iti spun si eu La multi ani fericiti!

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

angi, bine ai venit! v-am trecut in listuta!

cornelia, super prima voastra zi de gradi! stefan ce mai face?

am uitat sa va mai spun alta boaba pe care mi-a zis-o sebi cand eram la gradi: "mamiii, aici fuge timpul!!!" ce credeti ca o fi vrut sa exprime?

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Marilen,am intrebat lumea si am gasit 3 pers interesate de jobul vostrutoate au exp cu copilasi mici.dk vrei vb prin Pm.si toate 3 stau in Tomis Nord,pe langa cofetaria Aroma.
Mamacita,si eu sunt sleep deprived de cand s-a nascut Oani.va inteleg perfect din pacate.
Sinzi&Mamacita,ma inscriu si eu in grupul mamicilor care au deja obesesie magazinele de hainute de piticutzi.i-am luat fetei atat de multe hainute k nu a apucat vara asta sa le poarte pe toate.k sa fie rentabil trebuie sa mai fac un bb musai fetitzaeu ii iau fetei hainute cand merg pe la mag k nu ma pot abtine,merg cu sotul mai luam cateva k si aia e frumo,etc,apoi dk cumva el mai are drum in oras este parca prin farmec atras k de magnet de mag cu hainute si mai aduce cateva aks.si asa am provizii de haine,toone.
mav&Cornelia,ce scumpi sunt micii care merg la gradi


de piticotu' urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

mav,nu mi-ai raspuns cu tranzitul;si cate zile are de la operatie?Clasic sau laparoscopic?Daca vrei poti sa-mi trimiti pm,daca le deranjam pe fete.
emaaimee,pai e bine,putem discuta despre magazine,mode,preturi etc.
cornelia,multumesc.Astept confirmarea,abia atunci o voi considera promovare[implinita].
M-ai dat gata cu povestile de la gradi;sunt atat de dulci piticotii!
mav,ce expresii a achizitionat sebi!Pai normal ca acolo fuge timpul,trece repede cand se joaca!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Roxi, scuza-ma pentru incurcatura....sunt tare stresata de evenimentele din ultimul timp.....Maine ma asteapta o ZI MARE!
Nu pot decat, sa va rog, sa va ganditi(pozitiv) la mine....Maine revin cu detalii....July...ai avut si tu o contributie la reconsiderarea pozitiei in care ma aflu....si nu pot decat (stii chestia cu declic-ul)

noapte buna dragelor!

Poze !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ema, tu macar ai o scuza...ca ai fetita!!! hihi...
Daca as fi avut fetita...cred ca chiar ca as sta doar prin cabinele de proba si in fata oglinzii cu copila!!! Imi plac fetitele de mor!!! hihi...
Ce ma deranjeaza e ca David e asa slab...si astia fac haine pt burtosi si ii cad toti pantalonii in vine...si cureaua il strange...haha...
Oricum aici gasesti mult mai multe chestii pt copii decat in Ro...am cu ce sa imi hranesc pasiunea!!!


Mav, ai rabdare si insista...o sa se acomodeze cu gradinita!!!

Cornelia, deci v-ati descurcat foate bine!!! Bravo!!!! Haha...ce i-a parat pe toti!!!



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatzaaaa
wow ce vreme scarboasa...si cica asa va fi toata saptamana!
Mav succes mai mult azila gradi! Sebi e cool cu pantofii tai....si cu fugitul timpului.
Cornelia sper ca anul asta sa fie muuult mai bine pentru voi! oricum se vede ca Maria are alt mod de a se comporta....e mult mai relaxata! cum e Stefan? cum mai dormiti?
Tania stai linistita iubito, tu stii ca glumesc. tinem pumnii zilele astea! dar asteptam vesti dupa aceea, da?
Sanzi hihihi las mai ca David nu are cu cine semana grasunel. oricum arata tare bine. si sa stii ca s-a si inaltat o gramada in 6 luni cat nu l-am vazut eu! sunteti ok acum, fara febra?
eu fug la treaba! o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput