Iasule, mandra cetate (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by mess0804

Am si eu o rugaminte: daca stiti vreo fata care stie italiana si engleza (poate sa fie si studenta) care ar vrea sa lucreze 6 ore/zi nu imi spuneti si mie? (La firma unde lucrez pleaca o fata si cautam, cautam... E prima oare cand sunt in postura de a fi de partea cealalta a baricadei: selectat CV-uri, s.a. si sunt uimita. Cand imi cautam un job si vedeam ca la un anunt au aplicat 50 de persoane mi se parea ca n-o sa am nici o sansa insa acum vad si eu cate CV-uri pe alaturi primesc (respectiv persoane care au trecute la limbi cunoscute romana, sau alte minuni de genul asta )



Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.



Si engleza si italiana? Sau numai una? Si ce ar trebui sa faca?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

quote:
Originally posted by ralnied1
Si engleza si italiana? Sau numai una? Si ce ar trebui sa faca?


Si. Italiana mai binisor, engleza mediu. (Asta ar fi candidata ideala). Sa introduca niste date intr-o baza de date, etc Nu-i un job grozav, dar ar fi bun pt un prim job pt cineva care a terminat anul asta, sau pt o studenta care are nevoie de bani, etc. Deci daca cunoateti vreo amatoare spuneti.



Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna si bine v-am regasit. salutari fetelor care sunt noi prin iasi si pe forum. Am vazut multe nume neintalnite pana acum aici.
Cand "se mai pune" de-o cuconiada? Sa sunati din trambita sa se auda si pe unde stau eu, va rog! Stiti ce...nu am mai vazut-o de mult pe adusca la noi pe forum. Ne-a parasit? Pe unde a plecat?
Succes mare tuturor puiutilor care incep gradinita sau scoala. Si mamicilor/taticilor mult curaj. Se pare ca e nevoie.
Eu pot spune ca am inceput iar gradinita. Si pentru stefanel al meu, dar si pentru mine
A fost foarte frumos vineri! Sa vedem cum va fi de luni. prima saptamana cred ca va fi grea, pana se obisnuiesc copilasii, mai ales cei micuti. Ca sunt si de 2 ani jumatate. Dar va fi bine. Trebuie!

Dar cum una buna vine cu una rea...de la 1 oct. nu mai am asistenta medicala la gradinita. Nu stiti vreo asistenta care a lucrat la pediatrie sau chiar la gradinita/scoala? Programul e 7-10. Ar fi bine - spun eu - daca ar fi o pensionara, o bunicuta de aia pe care sa o iubeasca toti copiii. Ca la programul asta nu stiu daca se incumeta cineva care poate fi platit pentru 8 ore. Doar ca un al doilea job. Daca aflati ceva...va rog, puteti sa-i dati un nr. de telefon.
0232/220548, int 121 (Gradinita "Buna Vestire")MULTUMESC MULT

Oana si Stefanel



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Hanuc, Smecta poate fi pus si in lapte, vezi poate asa ii place. Pt diaree e foarte bun Hidrasec-ul, dar nu stiu sa iti spun care e doza pt copii de 10 luni. (Eu la 2 ani ii dau 1 plic la 8 ore, dizolvat in 50 ml ceai sau mai degraba in laptele cu cereale, ca il ia mai usor). Daca nu bea de buna voie, trage lichidul in care e dizolvat medicamentul intr-o seringa si mai in joaca, mai in serios, putin cate putin i-l dai...Deasemenea fierbe morcov, da-l prin blender impreuna cu zeama in care a fiert si da-i sa pape. amestecat cu glucoza pulbere si eventual cu ceva mancare cunoscuta de el, ca sa accepte mai usor. Si mucilagiul de orez e bun, eventual combinat cu supa de morcov.

Raluca, cum te mai simti? Eu am rezistat bine azi, atata doar ca asociata mea mi-a cerut sa nu vorbesc, ca cica se aude ca din butoi...


Primavara 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Carmen,am fost la magazinul de care iti spuneam si lenjeria cu tot cu pilota costa 1.800.000 lei.

Hanuc,in afara de ceea ce ti-a recomandat Dana,eu pot sa-ti spun ca si Biotics Baby este bun pentru diaree si asta nu are nici un gust,ma gandesc ca l-ar putea accepta mai usor.Plus regimul de rigoare.


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanuc spune:

Multumesc frumos de sfaturi tuturor...sper sa se rezolve cat mai curand ca se trezeste numai plangand ptr ca il doare burtica probabil...in rest e dsetul de vioi.Va tin la curent cu starea lui.Merci inca odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by hanuc
Nu stiu de ce nu apar si eu in listuta ...



pai ai dat datele voastre vreodata? daca da, mai scrie-le inca o data, sau da PM celei care a deschis subiectul si se rezolva.

sanatate la pui!



Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Hanuc, bine ai venit printre noi.
Dana astept cu nerabdare macar o poza doua...ti-am spus ca trebuie sa gandesti pozitiv...
Maine Matei trebuie sa mearga la gradinita si a spus ca nu vrea...sunt curioasa daca va incepe sa planga dupa ce plaecam.
Un inceput bun de gradi si scoala tuturor si duminica placuta astazi.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Iata si Ducesa cu tortul in brate
http://pg.photos.yahoo.com/ph/rotarudf2magda/detail?.dir=/mail&.dnm=fc48re2.jpg&.src=ph"


Primavara 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Mersi Dana...se pare ca a fost super...si teatru de papusi. La cat mai multe petreceri reusite
Gabriela si baietii

Mergi la inceput