Mamici casnice (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mersi ,mai fetelor, de cafeaua fara cofeina.
Bianca ,e mai bine Alex,dar tot mai e umflata si asta ma ucide.
ma uit la ea din minut in minut sa vad daca s-a mai retras umflatura.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

[quote]Originally posted by diadaniela

Hanako,dar ti-a trebuit ceva curaj sa intri aici exact in mijlocul uraganului.

diadaniela oare nu am facut bine ca am venit in grupul vostru?
nu inteleg mesajul de loc
daca nu e bine ca am venit zimi ca imi fac bagajul si o iau la fuga
va puppe toate fetele

POZE malaysia
malaysia2006


irinaEMILY2005.01.06
POZICI NOIEMILY sufletelul nostru poze
cine se trezeste de dimineata departe ajunge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


cuscra ce mai face ginerica?

incepe scoala

pe ginerica.

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Hanako ,esti bine venita .
am scris mesajul acela pt ca tocmai a avut loc un mic scandal .
e foarte bine ca ai venit.
aveam nevoie de o gura de aer proaspat pe aici.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

cuscra, ginerica-i ferict ca incepe scoala .ii e dor de colegi si de diriga.noruca-i bine? gata ghiozdanu si tzinuta de scoala?


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

voi aveti copii la scoala si eu nu indraznesc sa o dau pe fii-mea la gradi.
am mai amanat un an ,ca nu-mi vine deloc sa stau fara ea. chiar si doar 4 ore.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

dana da de ce nu o lasi la gradinitza? sunt sigura ca o sa-i placa.


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Hanako stai aici nu lpeca nicaieri . hai spune-ne despre timne, ce faci pe meleaguri departate, despre printesuca mica
Dana hai am ca i-ar placea 4 ore pe zi cu copiii, eu si acum am amintiri ff frumoase de la gradi

Fetelor multumec mult pt raspunsuri. Sotul are acel Nokia si mere, Alcatelul nu l-am gasit la nici un centru ca era dragut in schimb nu avea ce are Sony-ul. Cred ca pe asta din urma il aleg, depinde daca il si gasesc. E normal, nu are camera, nu are nimic, dar imi place ecranul , si la abonament pe 2 ani e 15 dolarei. Tocmai bun pt inghesuit in buzunar prin tramvaie la serviciu. Daca gasesc Alcatel nu-s daca nu ma imbie ala. Am innebunit.
Chiar ca ma duc acum, pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Buna!
Interesant subiect cel pe l-ai deschis Flavia, in legatura cu educatia si disciplinarea copiilor.
Andrei e prea mic ca sa ne putem intelege, dar sunt foarte atenta la cum va diciplinati voi copilasii ci ce metode folositi ca sa invat si eu... Timpul trece, Andrei creste si sper sa stiu cum sa il fac sa inteleaga si sa ma asculte... Of, deja imi dau seama ca e asa de greu...
Stiu ca la servici, cand copii faceau cate o boacana, ii pedepseam, dar asa de mult se obisnuisera cu pedepsele ca intrasera intr-un normal, pentru ei. Asa ca ne-am gandit sa ne gandim la niste pedepse mai aspre, in functie de gravitatea a ceea ce a facut. Exemplu: Batea un alt copil, atunci il puneam pe pat sa nu se ridice de acolo, numai in caz de nevoi speciale(wc, sa mearga la masa, etc), iar la ceilalti copii le dadeam jocuri noi sa se joace, jucarii, intr-un cuvant faceam altceva nou cu ei. Cel pedepsit statea cat statea si apoi il apuca dorul de joaca. Si imi zicea ca el nu o sa mai faca ce a facut si isi cerea iertare la copilul care l-a batut, apoi putea sa intre si el in grup sa se joace cu noi. Si am observat ca metoda asta a dat roade. Numai ca ei erau mai multi.
La un singur copil nu merge asta:)

Andora, foarte fain ai scris la acest subiect...


Hanako, bine ai venit si asteptam sa ne spui mai multe despre tine...




Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mai fetele,poate la anul sa imi fac curaj si sa o dau la gradi.
mai vedem.
Alinuto ,tu nu ne-ai spus la cine mergi la inmormantare? ce s-a intamplat?

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput