Joburi la UE - Bruxelles si Luxembourg

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaneg spune:

Salut. Eu am reusit sa intru in possesia cartii in ciuda sistarii zborurilor. Costurile de livrare au fost insa uriase si acum as vrea sa o vand ( originalul ). Daca este cineva interesat imi poate scrie.
Bafta la examen!

PS: Sunt in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Salutare!
Recent am devenit si eu interesata de acest subiect si m-am pus pe documentat si scris CV-uri si Letters of motivation.
Vad ca majoritatea dintre voi aplica la job-uri care cer sa fii inscris la EPSO si sa fi trecut testele EPSO dar exista si o categorie de job-uri, cele de Temporary Agent, la care Agentia care scoate postul postul la concurs accepta candidaturi fara sa ceara testele de la EPSO. Cel putin asta am reusit eu sa aflu pana acum.
Tocmai am aplicat pentru un post de Senior Project Officer Energy Efficiency, grad AD5. Mai exista printre voi aspirante la joburi europene care sa fi aplicat pentru posturi tehnice ? Sunt curioasa daca stie cineva cum e treaba cu concurenta pe posturile acestea, fiind mai putin.
De asemenea, stie cineva de unde se poate cumpara cartea de teste si unde se afiseaza programul testelor EPSO care se tin in Bucuresti?

Succes tuturor!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stockholm spune:

iepumic eu m am inscris acum 2 zile pentru postul de interpret pt lb romana

o sa dau testul cemai probabil pe 17 sept ; booking ul se face incepand de pe data de 10 sept dar o sa incerc sa mi aleg o zii cat mai indepartata sa am timp sa invat

gabrielaneg m ar interesa sa cumpar cartea de la tine imi poti da un pm ? am incercat sa ti dau eu insa fara rezultat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Buna
Este cineva care s=a inscris la testele din februarie-martie pentru posturile in HR, finante-contabilitate, statistica si IT afisate in decebrie aNUL TRECUT pe siteul EPSO?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Liliann

Buna
Este cineva care s=a inscris la testele din februarie-martie pentru posturile in HR, finante-contabilitate, statistica si IT afisate in decebrie aNUL TRECUT pe siteul EPSO?


da, eu. si ma chinui sa-mi procur materiale de invatat. Tu dupa ce inveti?

m-am bucurat sa gasesc topicul asta de discutie aici, dar acum vad ca nu e prea bogat in informatii.

poate de acum incolo sa se mai inscrie lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Buna
acuma m vazut raspunsul tau.
te-ai inscris la concursul de asistenti la care incep examenle de sapt asta pana pe 16 martie?
cand ai examenul tu?
eu am pe 16 martie
materiale de invatat...nu prea am...am idee despre cum arata testele ca erau exemple pe siteul lor....ma gendesc sa imi cupar testele de la ei de pe site.
tu cum faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Buna,

S-a inscris cineva la noua competitie? A ales cineva alt centru de testare decat cel de la Bucuresti?

Eu sunt inca in proces de inscriere...nu am validat inca aplicatia.

Am ales centrul de testare de la Londra...inca ma mai gandesc daca sa il schimb sau nu.

Mergi la inceput