Joburi la UE - Bruxelles si Luxembourg

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

ellej, ai intrebat cumva cand se dau rezultatele finale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Nu m-am inscris la CAST pt ca nu ma intereseaza decat ceva permanent; n-am intrebat cand se afla lista de rezerva.

Dar stiu de la o prietena care lucreaza acolo ca temporar, si care a dat si ea interviul asta, ca ar dura 2 luni pana la stabilirea listei de rezerva; deci prin august poate? sau chiar septembrie. Si cica ar mai "pica" vreo 50-70 in urma mediei interviu/proba anterioara.



Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Wonder spune:

Buna la toata lumea,

urmaresc threadul de o buna bucata de vreme, fiind si eu interesata in obtinerea unui post la institutiile europene.

Eu am participat la concursul pentru traducatori iar in momentul de fata particip la concursul pentru administratori.

In ceea ce priveste concursul pentru traducatori cineva a scris ca, cei care nu aleg limba franceza ar fi dezavantajati sau ceva de genul acesta. Eu nu am ales limba franceza ci am avut germana ca prima limba si engleza ca a doua limba straina. Textul de tradus din germana in romana a fost ingrozitor de greu, dar era de asteptat. In sfarsit, a fost o data. Ceea ce nu inteleg este ca se lanseaza tot felul der zvonuri, ca vezi doamne relatii s.a.m.d. care ii demoralizeaza pe candidatii care nu cunosc pe nimeni acolo sus. Nu scriu asta ca sa critic pe cineva anume, ci asta este impresia mea (am urmarit comentariile si in alte forumuri).

Vroiam sa intreb daca pe aici este cineva care a sustinut deja examenul oral din cadrul concursului pentru administratori si daca da, daca ne poate scrie cate ceva despre interviu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Am avut si eu interviu la Bruxelles pe 19 iunie pentru asistenti (eu am avut limba principala germana), nu am stiut raspunsul la toate intrebarile, din pacate Oricum din ceea ce citesc aici e clar ca nu are rost sa-mi fac sperante asa ca o sa incep sa ma orientez spre altceva.
Apropo de ceea ce am citit mai sus, cunosc pe cineva, o fosta colega de facultate, care a obtinut post la Luxembourg pt. traducatori fiind gravida in luna a 9-a in momentul interviului. La 1 iulie va incepe lucrul acolo. Deci se poate! Si stiu sigur ca n-a avut nicio pila.
Editez: mi s-a spus ca raspunsurile finale pentru asistenti se vor da cel mai devreme la sfarsitul lui iulie. Bafta tuturor.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Buna tuturor.
Am avut si eu interviu la Bruxelles pe 19 iunie pentru asistenti (eu am avut limba principala germana), nu am stiut raspunsul la toate intrebarile, din pacate Oricum din ceea ce citesc aici e clar ca nu are rost sa-mi fac sperante asa ca o sa incep sa ma orientez spre altceva.
Apropo de ceea ce am citit mai sus, cunosc pe cineva, o fosta colega de facultate, care a obtinut post la Luxembourg pt. traducatori fiind gravida in luna a 9-a in momentul interviului. La 1 iulie va incepe lucrul acolo. Deci se poate! Si stiu sigur ca n-a avut nicio pila.
Editez: mi s-a spus ca raspunsurile finale pentru asistenti se vor da cel mai devreme la sfarsitul lui iulie. Bafta tuturor.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)




bafta multa si tie! nici eu n-am stiut toate raspunsurile. nu te descuraja, dar in acelasi timp e bine sa mai cauti si-n alte locuri (si eu fac la fel, trimit cv-uri de zor).

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Intrebare oarecum off-topic: aveti idee cand intra banii de decontare? Nu de alta, dar am cam ramas pe zero si pana la salariu mai sunt 2 zile.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Intrebare oarecum off-topic: aveti idee cand intra banii de decontare? Nu de alta, dar am cam ramas pe zero si pana la salariu mai sunt 2 zile.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)




Nu atat de repede :) Eu cred ca trebuie sa mai asteptam vreo 2 luni.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

cine va deconteaza, epso?in cazul asta bombardati-i cu emailuri si reaminti-le!!!

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Wonder spune:



Eu am primit banii de decontare dupa aproximativ o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aha, deci mai am de asteptat.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput