Joburi la UE - Bruxelles si Luxembourg

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danub spune:

Nu e vorba de un eseu, cu siguranta. Bineinteles, nu putem decat sa ne dam cu presupusul, odata ce nimeni nu a mai dat asemenea teste. Prin alte forumuri se spune ceva de un raport, de o delegatie...Asta pentru partea a doua a testului. Cineva spunea ca a scris la epso si ca i-au raspuns destul de clar ca nu e vorba de un eseu.
sa speram ca trecem si peste asta :)
Va urez bafta tuturor si ne auzim vineri dupa ce voi da testele. Am sa revin cu amanunte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirka spune:

quote:
Originally posted by danub

Nu e vorba de un eseu, cu siguranta. Bineinteles, nu putem decat sa ne dam cu presupusul, odata ce nimeni nu a mai dat asemenea teste. Prin alte forumuri se spune ceva de un raport, de o delegatie...Asta pentru partea a doua a testului. Cineva spunea ca a scris la epso si ca i-au raspuns destul de clar ca nu e vorba de un eseu.
sa speram ca trecem si peste asta :)
Va urez bafta tuturor si ne auzim vineri dupa ce voi da testele. Am sa revin cu amanunte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirka spune:

Buna,

A dat cineva pana acum testul practic pentru Asistenti?
In ce consta eseul?

Multumesc,
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

probele pentru concursul in curs incep pe 23 februarie. eu sint programata pe 28. si eu iti recomand sa te inscrii in grupul de discutii mentionat de crisstamate. presupun (in tot cazul sper) ca incepind cu 23 februarie vor aparea primele impresii de la participanti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirka spune:

Multa bafta celor care dau azi examenul

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danub spune:

Buna,
Daca doreste cineva amanunte despre examenul scris AST, va rog sa-mi dati un mesaj pe mail. Am sa raspund tutror celor interesati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

danub scrie-ne aici, pls:))

Si mult succes in continuare



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

eu l-am dat; n-a fost greu propriu-zis dar trebuia sa te misti ff repede.

inca nu m-am lamurit daca la testul 2 trebuia redactat un subiect la alegere sau toate 3? eu le-am facut pe toate 3, dar in graba, deci nu prea grozav si deci nu sunt prea optimista.

Danub, tu ce-ai facut?

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

danub, si eu te rogsa scrii aici despre cum a fost. mi-ar fi prins bine acum (caci miine la 8.30 am examenul si streseeeeeeeeeeeez la greeeeeeuuuuuu) dar cred ca cer prea multe :))))
se pare, din reactiile culese de pe grupul de discutii care-a fost pomenit mai sus, k proba a) e mai ales o proba de viteza. si de concentrare si abilitate, desigur. dar ceea ce ma omoara e teama k nu voi reusi sa introduc atita text (se vorbeste de aprox 2 pagini + o jumatate de pagina reprezentata de un tabel) in timpul alocat.

danub, ellej, cam cum sunau subiectele voastre de la testul b)?

mercic in avans tuturor celor care ne impartasesc un pic din experienta lor de examen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by danub
Cred ca e cea mai mare dezamagire de pana acum!



Acelasi sentiment l-am incercat si eu, de dezamagire. Si asta din cauza organizarii, care pe mine m-a costat (mi-au cazut la preselectie 2 probleme gresite, dar numai una a fost reevaluata). Poate la tine va fi bine pana la urma! Dar tu nu mai ai formularele, unde ai bifat ce tastatura vrei la testare? Ca sa le poti arata.

Bafta mai departe!


Alina

Mergi la inceput