Viena

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili78 spune:

Salut,

Am de ales intre 2 apartamente: unul in Districtul 2 pe Obere Augartenstrasse si altul in Districtul 1 pe Sonnenfelsgasse. Al doilea este un pic mai scump. Voi pe care l-ati alege? Nu stiu daca ar fi bine sa-l aleg pe primul. Este mare distanta pana in centru?
Multumesc.

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona27 spune:

Buna,

Noi am stat anul asta in ianuarie o saptamana la Viena si am luat o garsoniera, o poti vedea aici: http://www.netland.at/wien/phillips/
Este chiar in Ring, la cativa pasi efectiv de StephenPlatz, deci chiar in buricul targului.
Noi am platit atunci 68 Euro/zi.
Garsoniera e ca in poze, totul e nou.
Si sunt si foarte multe restaurante in zona, si magazine, supermarket-uri, etc...
Si am mers cu Sky-ul, ne-a costat 160 Euro/2 bilete dus-intors (pe vremea aia era cu avionul pana la Bratislava si cu autocarul pana la Viena - ambele incluse in pretul mentionat).

De vazut...ti s-a spus . Noi am mai fost si la Grinzig si de acolo cu autobuzul pana intr-un punct mai inalt de unde se poate vedea toata Viena, dar nu stiu cum se cheama.


O zi buna,
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili78 spune:

Exact pe site-ul asta m-am uitat cand ziceam de apartamentul de pe Sonnenfelsgasse (Malzer) . M-am gandit sa-l iau pe asta ca-i chiar in centru. Celalalt este in Districtul 2. Sper sa fie OK.

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Daca stai in Ring ai totul la indemina.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Fetele care vreti sa zburati cu Sky Europe, de citeva luni exista zbor direct Bucuresti-Viena (de la 1 noiembrie Timisoara- Viena), fara a mai trebui sa faci drumul cu autobusul de la Bratislava. Preturile sint intr-adevar foarte mici daca rezervati din timp.Despre hoteluri incercati aici:
http://www.tourist-net.co.at/hotelsnachbezirken/index.htm
http://vienna.nethotels.com/nethotels/deutsch/default.htm
http://www.tiscover.at/wien

...si pagina turistica oficiala a Vienei: http://info.wien.at/

Sejururi placute si daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie.



"As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes

Flavia si Bianca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Flavia, am eu o intrebare pe care am mai pus-o si la topicul vostru. De unde ii cumpar imbracaminte si incalataminte baietelului meu de doi ani jumate? Noi o sa fim cu capul prin muzee, dar daca as putea sa le impac pe amindoua si sa-i fac si garderoba de toamna-iarna, n-ar fi rau. As vrea sa stiu unde pot gasi lucruri decente ca pret si calitate si daca ar fi si pentru noi, nu le-as ocoli. Mersi frumos de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

N-am putut sa nu intru, cand am vazut titlul subiectului.
Noi azi am venit din Italia si am stat o zi in Viena . Pot spune doar ca m-as stabili in Austria.

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by cristinabarz

Lavinia, daca vrei poti sa te uiti si pe www.wien.at sau mai bine daca vrei iti caut eu ceva aproape de centru si sa nu fie prea scump, eu locuiesc in viena. Ar trebui sa imi spui suma maxima care o poti plati pe noapte si perioada exacta. Sunt mai multe posibilitati de pensiune, hotel, apartament etc. Daca te uiti pe wien.at mergi pe varianta in limba engleza daca nu sti germana si alegi tourism; acolo poti sa vezi ce se intampla in viena, ce poti sa vizitezi, cazare etc



Cristina as fi eu interesata daca tot ai fost asa amabila sa te oferi. M-ar interesa o pensiune, sa aiba pat dublu si baie in camera (sa nu fie la comun) si musai sa ofere parcare (chiar si cu plata) ca venim cu masina si n-avem incotro. As prefera sa nu fie foarte scump, ca vorba aia, in camera n-o sa stam prea mult.
Multumesc anticipat de ajutor.

PS. Uitasem sa spun: in 9 septembrie vom fi in Viena.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Alina, noi tocmai ne-am intors de la Viena si am stat la hotel la hotel Etap, 52E/camera dubla. Noi am fost multumiti, a fost curat, camera decenta, nimic special, doar cit sa dormi si sa faci o baie cind ajungi seara. Poti sa intri sa faci rezervare la ei pe site, dar iti trebuie o carte de credit (din care ei nu iau nimic, doar ca garantie pina ajungi acolo).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Multumesc Natasa o sa luam in considerare. Aveau cumva si parcare? Voi ati luat si mic dejun? Camera avea pat matrimonial sau doua paturi?
Mersi mult de infos.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput