Viena

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Am rezervat la Pensiunea Madara 2. Suficient ieftin 150euro. Nu ne asteptam la cine stie ce, nemergand cu cel mic ni se pare ca putem dormi 3 nopti si pe-o banca-n gara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Vreau si eu la Viena in martie. Deja mi-am cumparat bilete de avion ... acum caut cazare .
Acum incerc sa vad care sunt mijloacele de transport de la aeroport spre centru si traseul acestora si sa gasesc cazare undeva pe acest traseu.
Am citit mare parte din paginile acestui subiect, dar as vrea sa-l readuc in fata, poate mai alfam informatii noi, mai ales locatii de cazare, relativ ieftine si placute.

multumesc anticipat,

Cornelia si taurasul Rares Costin (22.04.2002)
Fotografii
Grecia2008

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Buna tututor,
Intrucat am sa plec la viena la sf lui ianuarie si voi sta 7 zile, am si eu cateva intrebari pentru cei care au fost si detin informatii:
1. cum ajung de la aeroport pana la hotel Kunsthof (MUEHLFELDGASSE 13
A-1020 VIENNA), ce tip de abonament pt transport sa cumpar pt ca as vrea sa il pot folosi toata perioada si am de gand sa ma plimb...nu gluma...; cam care ar fi cea mai economica si practica varianta?
2.daca cineva a stat la acest hotel si imi poate da info dc este curat, mancarea e ok?
multumesc celor car imi vor da informatii (...mai actuale)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

corneliap33un hotel ieftin in viena e aici(24 euro/pers.inclusiv mic dejun):
http://www.hotel-resonanz.at/

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multumesc carolada,
Am facut deja o rezervare la Mozart Hotel cu 42 Eur/camera/noapte cu mic dejun inclus pe yeego,com.
Daca ma puteti ajuta cu informatii privind cel mai simplu traseu de la aeroport la acest hotel v-as fi recunoscatoare..., adica aici Nordbergstraße 4, 1090 Wien 9., Alsergrund, Wien, Austria.
Si orice alte sfaturi privind petrexcerea timpului la Viena.
Pentru seara am gasit deja cate ceva... voi face o rezervare la cina in Donautrmp, un concert la Shonnbrun, intr-o zi vom vedea un spectacol la scoala spaniola de echitatie. Dar oricum mai pot primi opinii si sugestii...

Cornelia si taurasul Rares Costin (22.04.2002)
Fotografii
Grecia2008

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

La ce companie aeriana gasesc biletele cele mai ieftine? La skyeurope sau mai e alta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Iuliana daca faceti rezervarile din timp, gasiti convenabile si la Austrian Airlines. Acum, nu stiu daca pt toate directiile au preturi bune, dar ei au acele redtickets care costa de ex 97 Euro/ pers dus-intors (ma refer la zborul Buc-Viena, ca ala il stim noi). Noi ne facem rezervarile cu 2-3 luni inainte si am gasit mereu asa pret bun.

Am incercat de ex sa luam prin SkyEurope, si facand o proba de rezervare, dupa ce initial ne aratau ca e 15 euro biletul, la final adaugau vreo 70 euro taxe de aeroport, asa ca se ajungea tot pe-acolo si am renuntat! Cei de la Austrian A. afiseaza de la inceput pretul total.

cand veniti in Viena?

Bafta!




Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Dana, vreau sa venim pe la sf. lui iulie....eci in plin sezon. Daca ne luam bilete acum vreo 2-3 luni, biletele ar fi fost la juma de pret cu austrianairlines. Stiu asta pentru ca am cautat bilete atunci. Acum sint mai scumpe. Din pacate nu am putut sa le cumpar ca am asteptat sa vad care e situatia cu sor-mea.

La skyeurpoe sint mult mai ieftine...un pic mai mult decit juma de pret, deci ziceu un deal destul de bunut. Sincer nu as vreau sa platesc 600E (sau chiar mai mult) pe bilete, ca noi sintem 4 si nici sa ma pun pe drum cu trenul cu 2 copii dupa mine nu vreau. Am facut socoteala si chiar nu se merita cu trenul. Nu ma zgircesc, dar s-au cam adunat cheltuielile si venitul nostru in Romania nu e ieftin deloc. Din pacate pentru noi, cu banii pe care i-am dat pe bilete sa venim in Ro ne-ar ajunge sa mergem toti 4 de cel putin 10 ori in Viena din Ro. Asta e unul din dezavantajele de a fi asa de departe, dar noi sa fim sanatosi.

Eu nu am zburat niciodata cu lowcost si ma intrebam daca poate sa imi spuna cineva cum e cu skyeurope.

Mergi la inceput