Viena

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia5 spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Unboticutz, multumesc de idei! Datorita tie am avut si eu curaj sa fac rezervare pe yeego.com.
Acum sper sa nu raman fara bani de tot!

Tie cand ti-au oprit banii. Si au fost doar cei care apar pe voucher nu in plus?

Oricum, in goana mea pentru oferta cea mai buna a trebuit sa fac o groaza de compromisuri. Acum sper sa nu ma omoare sotu

Am rezervat de pe yeego.com hotelul Terminus pentru ca era cel mai aproape de centru (Fillgradergasse 4). As fi vrut la Savoy dar nu s-a putut...
Oricum, sunt doar 3 nopti....

Pentru ca avionul meu pleaca la 6 si 20 ar trebui sa fiu la aeroport la 5 jumate cel tarziu nu? Ei bine, din experienta celor care au mai trecut prin asa ceva cum ajung cel mai repede?






Cum a fost la Viena? Cum este hotelul. Cu ce ai ajuns la hotel de la aeroport?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Si din iarna, nimeni si nimic despre Viena?

Asteptam impresiile primaverii si ale verii pentru ca revin toamna si iarna si o vom lua din loc.
Noi ne-am propus sfarsitul lui ianuarie 2009 cand am eu vacanta intersemestriala, sa poata merge si sotul cateva zile la ski si-apoi sa poposim alte cateva 2-3 zile la Viena. Deci am inceput sa sap pentru documentatia hoteliera.

Am mai vazut Viena cu ani in urma, cu ocazia unor excursii organizate spre alte destinatii,deci totul a fost pe fuga ,fie vara,sau iarna, ziua sau noaptea.

De data aceasta insa va fi excursia noastra in 2, asa ca ma priveste direct rezervarea de hotel cat se poate de central.

In acest sens asteptam impresiile tuturor celor ce au fost din februarie pana acum in minunate preumblari pe strazile vieneze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

eu intentionez sa ajung luna asta in Viena
am citit cate ceva din ce ati mai scris
deci ziceti ca e ok la ETAP Hotel, sau Zipser sau Terminus ????


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Eu am stat chiar langa Catedrala Stephanplatz, la City Pension. Cred ca adresa e www.citypension.com
Am dat 90 euro / cam dubla/noapte cu mic dejun si baie in camera. Am fost de 1 mai anul acesta si preturile la cazare erau mai mari.

in iulie am mai fost o data la Viena si am stat la un hostel. Mi-a placut si aici. N-am avut mic dejun, insa am avut baie in camera f curata. Am platit 54 euro / noapte / cam cu 2 paturi. www.redcarpethostel.com

Cred ca o sa merg o data pe an la Viena de acum incolo....ma relaxeaza si-mi incarc bateriile intr-un fel anume...ma face sa simt ca viata e frumoasa.

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Lilina eu am stat la Etap si a fost ok,curat,cald(ca am fost la sf de octombrie)micul dejun,ok,faceau curat in fiecare zi,statia de metrou aproape!Si mai ales pretul bun pentru buzunarul meu!
Si pe mine ma bate gandul sa ma duc iarasi in oct,cand ma intorc de la Praga!Imi place Viena de mor!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analuz spune:

Nici un mesaj recent la acest topic, asa ca m-am gandit sa-l readuc la viata. Tocmai am facut rezervari pentru Craciun, pentru 5 nopti 23-28 decembrie. Voi merge impreuna cu mama, si vreau sa o rasfat. Cele care ati mai fost acolo in acea perioada, cam ce se poate face? In ce perioada sunt inchise magazinele? Am inteles ca obiectivele turistice sunt in general deschise. Abia astept sa vizitam si targurile de Craciun, sper sa avem parte si de ceva zapada pentru atmosfera :). In rest, poate sa mancam la un restaurant mai deosebit (vreo recomandare?) si incerc sa gasesc niste bilete la opera sau balet (Spargatorul de Nuci).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

Eu imi permit sa-ti dau o recomandare de restaurant,se numeste DO&CO si se afla chiar in centru in fata catedralei....ve-ti avea un excelent nice view ( acum nu stiu cum o fii iarna,dar vara e minunat)! E singurul restaurant care mi-a ramas in memorie(adica mai am unul, in Florenta)din calatoriile mele....sper sa va placa !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Restaurant: http://www.palmenhaus.at/ sau ce ti-a recomandat si luxe: http://www.doco.com/english/index_hotel_eng.htm .
Nu ratati un concert de orga la Stephansdom si piata de craciun de la Rathaus. Bilete la "Spargatorul de nuci" gasesti aici: http://www.viennaticketoffice.com/
Va doresc un sejur placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Am rezervat si noi bilete de avion pentru sfarsitul lui noiembrie.
Este o oferta pana vineri la una din companiile aeriene.
Acum trebuie sa gasim cazare. Nu mai mult de 80euro camera pe noapte. Imi puteti recomanda ceva la asemenea pret?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analuz spune:

Multumesc pentru idei!

Cel mai simplu ar fi la ETAP.
Eu am facut rezervare prin expedia la Hotel Bellevue (are reviews asa si-asa, dar majoritatea erau deja rezervate pentru Craciun), si am reusit sa folosesc un cupon de 50$ reducere daca faci rezervare pentru mai mult de 3 nopti (codul este: fan50).

Alte site-uri venere.com sau trav.com, am vazut ca fetele folosesc si yeego.com, dar am citit si pareri proaste despre ei.

Mergi la inceput