Viena

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu am dat pretul pentru o camera. Ai nevoie de doua dormitoare? Daca mergeti cu copilul poti lua un pat in plus si e vreo 12 euro, nu mai stiu. E pe site.
Oricum e ieftin pentru doua dormitoare. Zic si eu.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ramona, nu-mi trebuie 2 dormitoare ci unul cu 2 paturi. Pretul este de 66 euro pt Two-bed Room. Nu vrem sa luam copilul, e prea complicat si in plus vrem un sejur in 2.
Un week-end placut!


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ai dreptate. Nu stiu cum am citit. Cred ca era mai ieftin cind am fost noi. Acum vad ca micul dejun e 5 euro. Atunci nu era mai mult de 3. Eu cred ca am dat sub 60 de euro pe camera acum vreo doi ani. Tot nu e prea rau, la Budapesta am platit 70. Dar cred ca sint si variante mai ieftine.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Vlad spune:

Noi am stat aici http://vienna.lodgingaustria.com/Savoy/ si vreau sa-ti spun ca e super hotelul. Foarte aproape de ring, curat, chiar elegant, micul dejun foarte placut intr-o sala mica, intim....acum vad ca pe octombrie e 88 euro camera dubla. De mers am mers cu trenul la vagon dormit, numai noi in compartiment, efectiv a fost o placere!!!!! As repeta-o oricand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am gasit Kaffe Muhle, o pensiune cu preturi de la 55 de euro. Nu e prea departe de centru. Eu zic sa nu fiti nici prea departe, ca apoi dati banii pe transport si sinteti departe de orice ar putea fi interesant. Sincer, nu cred ca gasiti ceva acceptabil la un pret mai mic.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinabarz spune:

Lavinia, daca vrei poti sa te uiti si pe www.wien.at sau mai bine daca vrei iti caut eu ceva aproape de centru si sa nu fie prea scump, eu locuiesc in viena. Ar trebui sa imi spui suma maxima care o poti plati pe noapte si perioada exacta. Sunt mai multe posibilitati de pensiune, hotel, apartament etc. Daca te uiti pe wien.at mergi pe varianta in limba engleza daca nu sti germana si alegi tourism; acolo poti sa vezi ce se intampla in viena, ce poti sa vizitezi, cazare etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinabarz spune:

scuze, Liviana nu Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

quote:
Originally posted by lbelciug

Wow, fetele, ce m-as fi facut fara info de la voi!
Va multumesc mult.
M-am uitat pe skyeurope. E incredibil! Pretul catre Viena este in jur de 25-35 euro de pers./one way. Chiar e pe bune? Eu stiam ca numai BlueAir are preturi asa mici? Va rog, imi explicati si mie cum se face rezervarea ca sa pastrez pretul pt plata mai tarziu?
M-am uitat si pe hargita.at. Pretul totusi e mai mare decat ziceai tu, Ramona. Pt two-bed-room with shower and toilet este 66 euro. In fine, mai caut. Oricum cele 2 idei sunt excelente!
Va pup.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate



Liviana, nu stiu cam in ce perioada ai vrea tu sa mergi in octombrie si cate zile vrei sa stai, dar daca nu esti strict legata de o data, poti alege varianta cea mai ieftina, care la ora actuala ar fi Buc-Viena 24 euro/pers + taxe (adica Buc-Bratislava si shuttle-bus Bratislava-Viena) si retur la fel, asta inseamna total, cu tot cu taxe, 87 euro/pers dus-intors. Altfel, daca esti legata de anume date, poate costa mai mult, dar nu peste 150 euro/pers zic eu...Problema e ca nu poti doar face rezervarea, ci se cumpara efectiv pe loc biletul, cu card de credit, adica in momentul tranzactiei iti si ia banii de pe card (trebuie sa ai un card ce-ti permite plati on-line).

Cat despre cazare, noi am ales Pensiunea Mariahilf care e chiar pe strada principala Mariahilfer Strasse, la pretul de 75 euro/noapte. Rezervarea am facut-o, ca de multe alte dati, pe site-ul www.venere.com

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

quote:
Originally posted by dulcetica

Eu nu m-am descurcat deloc cu site -ul dat de tine!Sa inteleg ca fac zboruri numai catre cerculetele rosii?Preturile sint mici.Nu au taxe de aeroport?Platesti prin card?
Eu am incercat pentru Roma si Paris si n-am reusit!Ma ajuti putin Laura T?
Daca mergi pe cont propriu ai putea sa scapi mai ieftin dar numai cu masina,cu conditia sa fiti 2 familii.Prin agentie cu cursa charter iarasi poate fi la pret bun.Da cautare sejur Viena.Distractie placuta!

dulcetica




Ca sa vezi ce zboruri sunt disponibile, mergi la cumparare bilet si dai plecare din Buc si vezi ce posibilitati ai la sosire. Pt Paris inca nu au curse (gasesti la Blue Air daca vrei), iar pt Roma abia din 12/01/2007 (de asemenea la Blue Air sunt deja...testate de mine!). Preturile afisate sunt fara taxe, daca vrei pretul total trebuie sa selectezi un zbor/o data de dus si una de intors, apoi bifezi la "Sunt de acord cu conditiile de calatorie", apoi "Continua" si iti afiseaza pretul cu tot cu taxe, in pagina urmatoare in stanga.
Plata se face cu card de credit ce permite plati on-line.

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetele, va multumesc pt ajutor si informatii. Deocamdata plecarea la Viena e in stand-by....

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput