Viena

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebeluc spune:

Dana P.
Aici gasesti toate info referitoare la transp aeroport-centru si retur.
www.viennaairport.com/jart/prj3/via/website.jart?rel=en&content-id=1136383908398&reserve-mode=active" target="_blank">http://www.viennaairport.com/jart/prj3/via/website.jart?rel=en&content-id=1136383908398&reserve-mode=active
Din aeroport poti sa iei harta orasului si te descurci f usor. Viena e un oras mare dar f bine impartit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Bebeluc, multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Abonamentele pt o zi sunt scumpe te costa 7 euro, dar abonamentul pentru o saptamana este foarte bun.
Noi de la aeroport am mers cu CAT care ne-a costat 16 euro bilet dus intors/pers si apoi cu metroul care costa 1,70.
Pe CAT nu ai reducere. Poti merge fara probleme cu autobuz, care costa mult mai putin decat CAT, dar trebuie sa iesi din aeroport si sa traversezi pentru al lua.La cat de organizat este totul la ei este imposibil sa nu te descurci.
Viena Card este ok, doar in cazul in care vizitezi toate obiectivele turistice la care ai reducere, in schimb la reducerile pe care ti le face la cafenele sau magazinele de suveniruri sunt"o mica teapa" ca cei care au contact cu viena card au niste preturi de te doare mintea " cel putin asa ni s-a parut noua" mai ales ca am gasit multe magazine din care puteai sa cumperi mult mai ieftin decat de la cele la care se oferea reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Dar d c iti trebuiesc 2 abonamente? Cel pt 7 zile este suficient! Nu stai 6 zile?

quote:
Originally posted by dana p.

Eu plec sambata pe 22 si sunt cam in ceata cu abonamentele de transport in comun. La fel ca si Rocado, nu cred ca este cel mai rentabil sa-mi iau abonamentul de 72 de ore ca eu stau de pe 22 dec pana pe 28 si ar trebui sa-mi iau doua abonamente de 72 de ore si unul de o zi, si ma ajungem cam mult la bani.Eu ma gandeam sa-mi iau doua abonamente de cate o zi pentru sambata si duminica si de luni incolo sa-mi iau abonamentul pe o saptamana, cred ca e cea mai buna solutie, dar am niste nedumeriri, cu abonamentele astea pe care vreau eu sa le iau pot sa merg cu ele si la SCS si in Grinzing fara sa mai platesc altceva? De la aeroport in centrul am inteles ca este un tren(S7)care se plateste separat si este biletul 1,7 euro drumul si 3,40 dus intors, asa este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Stie cineva daca sunt ceva magazine deschise in Viena in a doua zi de Craciun? Pe Mariahilfestrasse, de ex?Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica spune:

Stie cineva cand este ultima zi a targului de craciun de la Viena?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

quote:
Originally posted by maimutzica

Stie cineva cand este ultima zi a targului de craciun de la Viena?



24 Decembrie

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Am revenit acasa azi noapte,ne-am descurcat foarte bine cu transportul in comun,mi-ati fost de ajutor cu multe informatii, drept pentru care va multumesc si va ofer o .
A fost totul foarte frumos, dar mi s-a parut cam frig fata de clima de la noi.
Rocado, noi am stat 6 nopti dar ca si zile am stat practic 7 zile, pentru ca am ajuns sambata in jur de ora 13 la hotel si am plecat pe 28 dec la ora 15 cu bagajele de la hotel si am avut cate o jumatate din zi din 22 si din 28 dec.Pana la urma ne-am luat abonament de o saptamana de 14 euro, care era valabil de luni pana duminica, a fost foarte bine cu el.
Mi-a placut foarte mult la Viena dar cred ca nu voi mai merge iarna in concediu, mai mult imi place sa merg vara, sa vad totul inverzit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

DanaP dai si tu mai multe detalii cand ai timp? ai fost la shopping in SCS,Parndorf,strada aia numai de magazine din Viena? nu stiu cum se numeste, scria undeva mai sus.nu-mi amintesc dc ai scris unde te-ai cazat.merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

ne-am intos si noi; e un oras de poveste
ni s-a parut si noua extrem de frig dar n-a contat prea mult

---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput