Viena

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Diana2004 am vazut la tv ca reducerile incep din 15 ianuarie pana la sf lui febr.ei se refereau la Prndorf(sigur n-am scris bine), dar am vb cu o clienta care e din Viena si mi-a spus ca in toate magazilele sunt reduceri in perioada aia.

Mirela si David - 23.12.2005
www.onetruemedia.com/shared?p=44fbab57549e149baae5bc&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url br / " target="_blank">ce baiat frumos are mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Multumec MIRELA, asa banuiam si eu .Nu stiu ce e cu destinatia Viena dar de cite ori imi propun sa ajung acolo se intimpla ceva ;acum de ex. am aflat ca de fapt nu mai am concediu cit credeam eu asa ca iar amin excursia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Maine plecam si ne intoarcem pe 14 dec! Revin cu detalii


cu placere! cand va duceti? ne povestesti si noua?

---------------------------------------
common sense is not really so common
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

quote:
Originally posted by rocado

Maine plecam si ne intoarcem pe 14 dec! Revin cu detalii




distractie placuta si drum bun!

---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:


Am revenit din frumoasa excursie, a fost superb, nu am cuvinte sa descriu cum a fost.
Hotelul a fost ok, un pic cam frig, mancare la micul dejun din belsug, ce m-a impresionat foarte tare a fost faptul, k aveau si produse de dieta, eu care sunt la regim,plecasem cu painea mea, cu fructoza dupa mine si am ramas placut impresionata sa constat ca aveau si ei.
Viena, e un oras superb plin de istorie si in primul rand de bun gust, pot spune ca mi-a placut mai mult decat Roma.
Bineinteles nu se compara! Dar oricum si datorita civilizatiei ridicate mi placut mai mult ca Roma.

Am fost la : Stephandom unde am uract in turn si am avut o priveliste superba, prietenii nostri au mers in catacombe.

Palatul Schonbrunn super,Parlamentul , Opera nationala ,Dunarea, Palatul Belvedere, Turnul Dunarii si nu in ultimul rand magazinele
Noi am luat viena card, dar nu este foarte practic, cel mai rentabil este sa iti iei abonament pt o saptamana care costa 15 euro.

Cu siguranta vom merge si la vara, pentru ca mai sunt multe de vizitat.

Multumesc, mult pentru toate informatiile pe care le-am primit de la voi si care m-au ajutat sa am o excursie superba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Rocado si mie mi-a placut la nebunie Viena!Roma n-am vazut-o,dar nu e timpul trecut!Oricum Viena,jos palaria!

"La vita e bella"
De mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Eu plec sambata pe 22 si sunt cam in ceata cu abonamentele de transport in comun. La fel ca si Rocado, nu cred ca este cel mai rentabil sa-mi iau abonamentul de 72 de ore ca eu stau de pe 22 dec pana pe 28 si ar trebui sa-mi iau doua abonamente de 72 de ore si unul de o zi, si ma ajungem cam mult la bani.Eu ma gandeam sa-mi iau doua abonamente de cate o zi pentru sambata si duminica si de luni incolo sa-mi iau abonamentul pe o saptamana, cred ca e cea mai buna solutie, dar am niste nedumeriri, cu abonamentele astea pe care vreau eu sa le iau pot sa merg cu ele si la SCS si in Grinzing fara sa mai platesc altceva? De la aeroport in centrul am inteles ca este un tren(S7)care se plateste separat si este biletul 1,7 euro drumul si 3,40 dus intors, asa este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Dana de tren nu's ce sa spun ca noi am fost cu masina!Viena card noi nu ne-am luat,am folosit un abonament sa zic cu 8 calatorii valabile toata ziua!Adik intram dim. si compostam beletu si il fol. pana la sf zilei pe orice mijloc de transport!Am dat vreo 27 de E parca pe toate 8 calatoriile!
Vacanta placuta!O sa-ti placa Viena!

"La vita e bella"
De mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by dana p.
De la aeroport in centrul am inteles ca este un tren(S7)care se plateste separat si este biletul 1,7 euro drumul si 3,40 dus intors, asa este?



Nu stiu de tren....stiu ca este un autocar la fiecare 30' care merge pana in Westbahnhof, oprind intai in Südbahnhof. Legat de pret, nu-mi mai amintesc exact cat am dat.....e posibil sa fie 5 euro dus, si 7,5 euro dus-intors. Biletul se ia de la sofer.


Alina

***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Multumesc de raspunsuri.
Copiloi, stiu ca este un mijloc de transport( nu stiu sigur daca este tren sau altceva)care face legatura intre Viena si aeroport, dar care n-are statia terminus in Viena( cand vii dinspre aeroport), merge mai departe spre nordul Vienei.De autocarul ala stiam, dar la S7 este cica mai ieftin biletul.
Vale, mersi de urari.

Craciun fericit tuturor !!

Mergi la inceput