Viena

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Noi la Altwienerhof Hotel, cu 46 euro/noapte/camera dubla in perioada 23 - 26 decembrie.
Rezervare facuta prin yeego.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:


Buna,
Ati facut deja rezervarea? Si noi am vrut sa meregm la el, dar dupa ce in vara asta am luat o mare teapa, cand, in Marmaris la hotel de 4 stele erea murdar ca la unul pt tiristi, inainte de a face rezervarea ne-am uitat ce scrie pe tripavisor despre Altwienerhof si sunt pareri negative si in plus de asta sunt atasate si poze care arata cam cum poti nimei o camera.
Noi am rezervat la Ibis pe Mariahiller si ne costa 5 nopti cu mic dejun 345 euro

quote:
Originally posted by nana_sim

Noi la Altwienerhof Hotel, cu 46 euro/noapte/camera dubla in perioada 23 - 26 decembrie.
Rezervare facuta prin yeego.com

... cu inalte calificari de nasa si matusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Eu vreau sa-mi fac rezervare la hotelul Zipser , este de 3 stele si m-am uitat pe tripadvisor si am vazut pareri foarte bune despre el dar vreau sa stiu si parerea fetelor care stiu unde este ca locatie daca este in centru si daca intr-adevar este ok? Este aproape de mijloacele de transport, mai ales ca vrem sa venim cu avionul si daca mijlocul de transport de la aeroport la hotel ne lasa prin apropierea hotelului, ca sa nu caram prea mult de bagaje.
Noi vrem sa mergem de Craciun si vroiam sa stiu daca in perioada aia gasim muzeele si celelalte obiective turistice deschise? In ziua de Craciun sunt deschise magazinele, restaurantele, obiectivele turistice, parcul Prater? Cum as putea sa ajung de la hotelul Zipser la Scoala Spaniola de echitatie?

Multumesc anticipat pentru ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Dana hotelul Zipser este exact in spatele Primariei, central.Nu o sa ai nevoie de mijloc de transport in comun daca vrei sa vezi tot prin centru.Stiu ca este mai vechi dar cred ca nu e rau.Daca vii cu avionul poti lua CAT si mergi pana la capat (statia Landstrasse) cobori si iei tramvaiul care te lasa in apropierea hotelului.
25 si 26 Decembrie sunt zile de sarbatoare, totul este inchis cu exceptia restaurantelor care sunt pline, de-abia pe 27 Decembrie se deschid si este prima zi oficiala de reduceri.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

noi vom sta la alexander hotel, rezervat tot prin yeego.com (49eur/cam).

---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Am citit cate ceva in urma si am ajuns la concluzia ca nu e super Revelionul petrecut afara, in Viena. Intrebarea e de ce?
Si mai mult decat atat..cu ce sa inlocuim aceasta varianta? Masa la restaurant, eventual croaziera pe Dunare? Ceva linkuri??? Cum dau de asa ceva pe net????

Eu as avea cazarea gratuita la cumnata mea, dar as vrea sa fac Revelionul nu acasa, ci intr-un cadru festiv. Ceva idei concrete????

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Noki_Lara, uite www.ddsg-blue-danube.at/deutsch/factsheets/Themenfahrten_Winter/Silvester_ADM.pdf" target="_blank">aici de exemplu ar fi interesant.
Sau www.austria-trend.at/de/downloads/wiw_silvestergala.pdf" target="_blank">aici... Nici www.wiener-rathauskeller.at/de/downloads/FS_silvester.pdf" target="_blank">asta nu suna rau!


"As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes

Flavia si Bianca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

FlaFlo, multumesc mult de tot! Da' ceva mai ieftin, oare nu pot gasi?

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Noki_Lara, baga in google "Silvester in Wien" si vei afla mai multe. Insa mai ieftin nu stiu daca vei gasi pentru ca, asa ca peste tot, de revelion preturile explodeaza......


"As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes

Flavia si Bianca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Babee, multumesc mult pentru ajutor. Am vorbit cu sotul meu si o sa incercam sa ne luam cazarea de pe 21 dec pana pe 26 dec ca nu vrem sa stam 2 zile sa ne plimbam doar pe strazi. Pana pe 24 dec cred ca sunt muzeele deschise, nu? Ma uitam pe calendar si pica cam aiurea si 22 si 23 dec ca sunt sambata si duminica, sunt deschise atunci? Referitor la transport, al meu nu vrea sa mergem cu avionul asa ca o sa venim cu masina si o sa platim parcarea in fata hotelului.

Mai am o intrebare: Targurile de Craciun se tin doar pana pe 24 dec sau mai sunt standurile deschise si dupa 25 decembrie? Eu mai mult pentru atmosfera de acolo merg de Craciun ca altfel mi-as alege o alta perioada ca sa prind mai multe zile pentru vizitat obiectivele turstice.

Mergi la inceput