RAMONA BADESCU

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

mai voi vorbiti de aceeasi persoana ? Ramona badescu nu a prezentat cerbul si vorbea 50% italiana ? si traducea ce zicea cineva in engleza in italiana nu in romana? De frumoasa e frumoasa rau dar vorbeste amestecat .

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by michelle7

mai voi vorbiti de aceeasi persoana ? Ramona badescu nu a prezentat cerbul si vorbea 50% italiana ? si traducea ce zicea cineva in engleza in italiana nu in romana? De frumoasa e frumoasa rau dar vorbeste amestecat .

Michelle



Ea e!!

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Asta e Michelle... una si aceeasi. In Romania vad ca e tare iubita si ma mir pt ca eu n-am auzit de ea decit atunci cind vuia presa romana ca s-a maritat cu un baron. Un batrin avocat de fapt .. era si ea tot un fel de Hormonica . Insa ea cind a devenit celebra aici l-a lasat pe Urinel al ei.
Nu am auzit de filme prea dezbracate.. aici insa in anii 80-90 erau la moda anumite filme... in care tinerele starlete se cam dezbracau.. ( tocmai am vazut un film din asta duminica si era una acum faimoasa si serioasa , atunci si ea la imceput de drum .. in costumul Evei). Ramonica a facut insa calendar, alta inventie italieneasca din care toata lumea iese fericita ( domnisoarele cu buzunarele pline de bani daca sunt istete si stiu sa negocieze.. populatia de gen masculin cu "ochiul clatit" si poza pe perete). Apoi a fost balerina intr-un spectacol de revista " Bagaglino" . A jucat in mai multe filme ..pe vremuri (sfirsitul anilor 90) si banuiesc ca spunea mai multe cuvinte decit Alexandra Mutu de ex. de care nimeni nu stie nimic dar cica si ea e actrita in Italia. Acum face mai mult teatru. Si e cunoscuta asta e adevarat. A facut si un reality ca asa fac toti cei care se cam "prafuiesc" si ca sa mai aminteasca publicului de ei se pun in "vitrina" sau cei noi care vor sa atraga atentia .. ca si faimoasa Bambola ( doamne ce nume de scena si-a ales ... ).
Din 2003 pina acum i-au luat putine interviuri si a stat mai potolita in afirmatii... mai putin asta ca ea juca in filme in Ro si era Shirley Temple a noastra ( cu toata bunavointa mie imi pare o mare minciuna cu totul gratuita ) si ca e pensionata in Romania pe care le-am auzit cu urechile mele deci nu inventez...

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Asa e, exagereaza cateodata. Una peste alta imi place de ea.
Ce inseamna Bambola? Aia nu prea mi-a placut.

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

bambola inseamna papusa.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

imi spunea un italian odata ca mai toate frumoasele pe care le vedem prin emisiunile lor TV n-ar fi, de fapt, italience; asa o fi ?!

in fine, eu mi-aduc aminte de ea cum era la un festival Mamaia, inainte de '89, asa cum mi-o amintesc si pe Oana Sarbu (cu suvitzele ei impletite de-o parte si de alta a fetzei), si de Loredana Groza care avea parul pin' la fund ...

avea parul tuns drept, putin sub urechi, tot negru, era f. inalta (purta balerini) si avea un fund destul de mare ... era cam caloasa; purta o rochie neagra (o fi fost alta culoare, nu stiu, aveam TV alb-negru pe-atunci , putin peste genunchi si, desigur, destul de anosta, cum era pe vremea aia ...

in orice caz, n-am urmarit-o, nu-i stiu cariera (nu-mi place in mod deosebit), dar din punct de vedere al aspectului fizic ... a evoluat extraordinar, ca si Loredana, de altfel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

quote:
Originally posted by Clover

bambola inseamna papusa.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.



Ha, de parca ar avea si fata de papusa...
Oricum mie mi se pare ca suna oribil



Kya - viitoare mamica in asteptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Eu cred ca si-a ales numele asta pt ca asa siliconata la maxim seamana cu o papusa gonflabila

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Eu de Ramona Badescu nu-mi amintesc prea multe:
-inainte de '89 a cintat la Mamaia,nu avea nu stiu ce voce,era draguta,decent imbracata
-prin '91-92 a realizat un interviu cu Michelle Placido alias Corrado Catani din serialul "Caracatita(La piovra-parca,in italiana)".Imi amintesc ca se pisicea pe linga Catani dar interviul totusi a fost bine realizat.
-anul trecut a prezentat Mamaia,nu am vazut dar din presa am aflat ca nu a fost stralucita:gafe multe.
-la un interviu,demult,zicea ca e casatorita cu un baron,are o villaaa mama-mia si e vecina cu Toto Cutugno.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Cri - poate ea la faza cu pensia vorbea in sensul figurat.

Mie nu imi place Ramona Badescu, tocmai pt. aberatiile pe care le zice pe-aici. Sau le zicea ca parca s-a mai linistit in ultimul timp. Da, arata bine, e draguta, sexy ... da'... cam atat!

Intr-un interviu la tv aici a spus ca ea prima data a mancat banane in Italia ('90) ... cand mi se pare chiar o prostie. Eu, fata de muncitori, am mancat si banane si smochine si curmale si alte delicatesuri pe vremea lui Ceausescu. Dar ea care era mai "privilegiata" ca si vedeta, cum zice? Sa fim seriosi! Si apoi, prin anii '70 (cam asta ar fi copilaria ei) nu era chiar asa de grea viata ... prin anii '80 incepuse sa se strice treaba.

Si, tot ea, a declarat ca din salariul mamei ei (nu stiu ce meserie avea, ce ocupatie) pe vremea lui Ceausescu ... abia daca isi lua o pereche de dresuri. Uite ca parintii mei au construit o casa si au crescut 3 copii cu doua salarii de muncitori. Nu inteleg pt. ce aceste exagerari ... da, a fost greu, nu erau toate conditiile de acum da' parca nici "lumea a 3-a" nu eram. Si ne mai miram de ce strainii au o impresie proasta despre noi ... daca anumiti romani scot asemenea prostii, ce sa mai zic!


Petro

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput