Cui ii plac desenele animate???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

quote:
Originally posted by akella

Unele desene date la tv sunt de-a dreptul tembele: Cow and chicken, Two stupid dogs, Ed, Edd and Eddie... Nu stiu ce ar putea un copil sa invete bun din ele...



Sunt si eu de aceeasi parere. Desenele animate de acum imi dau reactia "Pe vremea mea...". Si am 21 de ani .

Noi(eu si prietenul) ne uitam cu placere la filmele de animatie. Ne plac insa si serialele precum Futurama, American Dad, Pinky and The Brain - pe acestea totusi nu le-as pune unui copilas, le consider mai mult pentru noi.

Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Io am descoperit de curand desenele cu Pucca. Le stiti? Pe Jetix. Fantastic de haioase!


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

si mie imi plac la nebunie. ma uit uneori cu fiica-mea!!!

cel mai mult imi plac cele veci, din copilaria mea, majoritatea fiind Disney.

nici eu nu agreez genul Cow and chicken, Two stupid dogs, Ed, Edd and Eddie... de care pomeneau si alte fete...

imi plac si astea noi Shrek, Ice age....sunt o groaza placute si amuzante!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:

io am colectie cu willie coyotul si roadrunner.stau la comp de una singura si rid pina ma-nec.
da de alea cu speedy gonzales ce ziceti?

Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Eu nu doar ma uit la desene, sunt dependenta de desene animate. Disney sunt in top. LE-am vazut de 1000 de ori pe alea clasice iar acum cum apare un Pixar tre sa il vad imediat. Imi plac bineinteles Tom si Jerry, Bugs, Roadrunner, si toate de la WB. Am o pasiune momentan pentru Futurama. In fiecare noapte cand ii dau ultima masa Nukai ma uit la un episod, chiar daca le-am mai vazut de 100 de ori.
De pe cartoon imi plac doar Dexter si Power Puff. restul sunt stupide.


Nuka si Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Si mie imi cam plac, dar cele "clasice", cu care am copilarit: Disney, Tom&Jerry, Flinstones, Woody Woodpeaker etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Si mie imi place Tom si Jery, Disney, cele clasice.
EU NU POT SA INTELEG GUSTUL PENTRU ANIMATIE DE ACUM , DAR ASTA E
SDi ne miram ca este atata violenetnta intre copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by olim

Si mie imi place Tom si Jery, Disney, cele clasice.
EU NU POT SA INTELEG GUSTUL PENTRU ANIMATIE DE ACUM , DAR ASTA E
SDi ne miram ca este atata violenetnta intre copii



Pai daca spre exemplu pe cartoon vezi doar desene cu tampenii...o vaca care-si pune peste o gaina si o storceste ...vai ce amuzant ce sa inteleaga copilul ala de cativa anisori...ca e un program educativ

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Initial creeata de jesia

Mie imi plac foarte mult desenele (unele) ma uit mereu la Tom&Jerry, Fam Flinstones, Shrek,...etc.De craciu spre exemplu ma simt mai "copil" decat de obicei si vad mai multe desene.Voua vi se intampla?



Si mie! Adik, noua! ; stam cuminti k 2 copii, in varful patului si ne uitam la desene.
De obicei, ne uitam in wk, la Tom & Jerry, dar si in cursul sapt se intampla (destul de des ) sa bagam cate un Ice Age sau Lion King, de ex.
Preferatele mele raman Frumoasa si Bestia si...ooof, cat as vrea sa revad Sandy Bell ...va mai amintiti de serialul cu fetita cu codite si catelul Tambour? Cat as vrea sa revad...


Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

...ooof, cat as vrea sa revad Sandy Bell ...va mai amintiti de serialul cu fetita cu codite si catelul Tambour? Cat as vrea sa revad...



Da imi amintesc...tin minte ca ramaneam neclintita din fata televizorului cand incepeau

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput