Mamici din Arad...??? (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Nu din cos, era bine daca era asa. Si-a gasit de joaca sa alerge ( 3 m de noi ) de la noi pana la rafturi, urca pe primul-cobora si iar la noi.Tot asa pana cand o tipa care era oprita si ne-a vazut , probabil ca a uitat de ea uitandu-se dupa pareoduse ,a facut o miscare brusca si a pasit exact cand Mel alerga spre noi.Practic i-a pus piedica ... fara cuvinte ... si pt noi si pentru situatie.De fapt pt Ovi ca eu eram pe altundeva, stiu doar povestea. Ma tot gandesc ca putea sa ramana fara ei de tot...offffff.

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Nico, imi pare tare rau de Melania saracuta! Cum a cazut?
Baietelul unei verisoare a cazut si a dat cu dintii de ceva treapta si 2 dintisori din fata i-au intrat in gingie, dar pana la urma au iesit inapoi, la el a curs mult sange si l-a durut tare rau.


Gabi, poti veni pana in 31 august dupa concediu, se da oricand in luna in curs, prenatalul se poate da si din urma nu doar cu 24 de ore in urma cum se da concediul medical.




Alina (35+) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Nico, am scris in acelasi timp. Am inteles acum cum a cazut Mela.
Daca era atenta si tipa aia probabil nu se intampla.

Alina (35+) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, merg in 15 dupa CM , ca doamne fereste , poate nu mai apuc sa merg eu, plus ca vreau sa il duc din timp la lucru.
Iar a plans azidimineata Tudor un pic, si s-a aruncat pe jos. Nu cred ca e foarte afectat, dar ii place lui sa-si dea importanta. Educatoarele spun ca intr-un minut ii trece. Sunt copii care plang toata ziua pe acolo. cred ca face foamaea pe la gradi...ieri a mancat aproape tot timpulde cand a ajuns acasa. Foarte bine! Asa macar stie sa aprecieze mancarea buna, si sa nu mai faca nazuri acasa.

Gabi 35


www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Mai fetelor, eu as dormi non-stop, nu stiu ce-i cu somnolenta asta pe mine. Cand vin de la lucru dorm in fiecare zi cu Dragos cate 2-2,30 ore si tot somn e cand ma trezesc. Chiar daca dorm asa mult ziua noaptea n-am treaba.
Saptamana viitoare voi fi libera ca mai am din concediul de odihna si vreau sa stau sa-mi fac curatenie, sper sa termin pana nu nasc.

Gabi, bine ca se linisteste rapid Tudor si nu plange toata ziua, probabil asa cum ai zis si tu sa impresioneze lumea.

Am intrat in luna a 9-a, nu-mi vine sa cred.

Alina (36+) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Mey , chiar asa , parca numai ieri semnati cu 19+ si acum mai aveti putin si gata .

Gabi tu cate saptamani ai , ca nu mai binevoiesti sa precizezi ?

No , hai sa va spun ca era sa raman azi dimineata muta pe WC , am eliminat un capat de ata cu care probabil m-a cusut dr.Dilema mea e : cum naiba a ramas sau mai bine zis ajuns capatul acela ( 2 cm si cu nod) la mine in uter, nu trebuia sa fie ata care se resoarbe ? sau era de pe altundeva ? prima data am crezut ca e un vierme...(parazit) Melania e bine , saracuta ,tot stirba dar nu o doare.Vorbeste putin mai peltic si e tot cu limbuta acolo, pana se obisnuieste.

cred ca merg la culcare,mi-e cam somn, noapte buna


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Nico, esti sigura ca era ata? Poate era ceva ata de la chiloti!



Alina (36+) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Nico, imi pare rau, dar m-aam semnat la ultima postare cu n35 de saptamani. Azi le-am implinit
Inlegatura cu ata...stai linistita, eu am gasit toate firele , cred ca erau vreo 4. Prima oara l-am sunat pe Furau sa il intreb ce este, si zice ca mi-a zis ca imi pune niste fire de siguranta. Asa cum zici si tu a fost ata din aia ce nu se resoarbe. Ale mele aveau si noduri, efectiv copcii rupte

Gabi 35+


www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_maria spune:

Salutare fetelor


In sfarsit mai reusesc si eu sa intru ca tare aglomerata am fost,acuma doarme Ana-Maria si am si eu putin timp.

Va multumesc pentru urarile de ziua lui Paul nici nu am intrat pina azi pe calculator ca toata ziua am fost prin oras cu sora-mea,azi iar o sa plecam la Beliu si stam acolo saptamana viitoare.

Nici macar nu am reusit sa va spun cum a fost la mare,ei a fost bine pina la urma sa va spun ce ni sa intimplat,eu tot eram stresata inainte de a pleca ,eram nelinistita si aveam ceva presimitiri dar le tineam pentru mine ,am plecat 3 familii fiecare cu masina lui toti cu copii am plecat seara din Arad pe la 9 ca barbatii au zis ca mai bine mergem noaptea copii dorm si ei conduc mai linistiti,eu tot stresata si tot nervoasa eram dar incercam sa nu ma arat,pe la 12.30 noaptea intre Orastie si Sebes noi eram cap de coloana si vedem ca cea dea doua masina din spatele nostru ne face semne dese cu faza lunga scurta,cind ne uitam in spate nu vedem decit un nor de prafPaul opreste imediat masina si zice a facut Pascu accident(adica a 3 masina) l alearga in spate eu tremuram in masina cu Ana-Maria in brate si asteptam sa vina sa imi spuna ce sa intimplat,cind vine prietana naostra cu baietelul de 4 ani in brate si urca la noi in masina si imi spune ca a intrat unul in ei, adormise la volan si o luase pe celelat sens va da-ti seama ei saracii au vazut cum vine ala inpre ei dar nu au mai avut ce face a lovit in lateral si s-au ostogolit de 3 ori,noroc de la Dumnezeu ca ea si baietelul au avut centurile de siguranta puse si baiatul era legat in scaun si scaunul legat de bancheta,sotul ei nu a avut centura pusa si la aruncat afara din masina in sant,dar dupa toate astea nu s-au ales decit cu sperietura nu au fost raniti de fel doar masina a fost distrusa,dar pe ce mine mai interesa cind ne-am dat seama ca putea fi si mai rau,oricum vreau sa va spun ca n-ea pazit Dumnezeu pe toti pnetru ca daca intra in noi u aveam nici unul centurile de siguranta puse si Ana-Maria in momentele alea era la mine in brate in spatele lui Paul deci exact unde i-a lovit masina,deci nici nu vreau sa ma gandsc ce s-ar fi intimplat cu noi si nici cei din a 2 masina nu aveau centurile de siguranta puse nici ei nici fetita,deci va zic ca numai Dumnezeu ne-a pazit pe toti.Am stat acolo pina pe la 5 dimineata cu politia ei au fost dusi la spital sa ai vada totusi mai bine dar nu au avut nimic,dupa care s-au hotarat sa mergem totusi toti la mare,eu sincer nu am mai vrut sa merg eram asa de stresata si m-ai ales cind am vazut ca totusi am presimtit eu ca ceva nu va fi in regula,dar pina la urma ne-am imbrcat toti in 2 masini cu bagaje inghesuiti ca vai de noi si ne-am dus mai departe,ei au zis ca daca tot au scapat cu bine din accident mai bine sa mearga ca daca se ntorc acasa vor fi mai necajiti asa ca la drum cu noi.Sa nu va spun in ce tensiune am stat pina la mareoruicum nu am ajuns decit pe la 4 dupa masa ca ne tot opream sa ne mai odihnim eu tot cu ochii cit cepele eram sa fiu atenta la sosea de parca eu conduceam .Deci asta a fost aventura noastra.

In final ne-am simtit bine la Mare,Ana-Maria in primle 2 zile plingea cind ajungeam pe plaja si ma vedea cu nisp pe pcioare nici nu ma lasa sa o pun jos ,se catara pe mine,abia o dezbracam sa nu va spun ce urlete a facut cind am dus-o in apa,dar in final a ajuns sa ai placa tare mult incit urla cind o scoteam afara din apa.Ultimele 2 zile nu am fost la plaja ca Ana-Maria a inceput sa faca febra si scaune moi asa ca nu m-am riscat sa o mai duc la plaja ca sa nu ai urce temperatura,cred ca totul a fost de la masele ca imediat ce am ajuns cas a si iesit a 2 maseluta,deci avem deja 2 maselute.

Prea multe poze nu avem ca am zis lasa ca avm timp sa facem si uite asa am ramas cu poze putine,int-o zi am ramas fara baterii si 2 zile nu am fost pe plajao sa facem anul viitor mai multe.

Acuma nu am timp sa pun poze ca si asa m-am lungit aici,am scris un roman,dar sper sa reusesc in curand.
Ma duc sa fac bagajele pina mai doarme ea.

Va doresc tuturor un wekend placut si o saptamna buna

Claudia_Maria si bubulina Ana-MariaPoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Gabi deci asa sta treaba...no bine ca stiu .

Hai mey Alinus ca stiu cum e ata de chilot , asta era dintr-aia ...am fost socata ca acum s-a eliminat dupa atata vreme.

Claudia ce de peripetii, Doamne Dumnezeule uite ce se poate intampla daca nu stai cu centura.Voi pana al urma cum ati rezolvat cu scaunul de masina , ca nu mai stiu ?nu trebuia sa-l inapoiati si nu mai aveati ?bine ca sunteti bine.


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput