Cluj rulz! (57)

Cluj rulz! (57) | Autor: mariana tache

Link direct la acest mesaj

NOI (album 1)
album 2

descintec
roxana1974 14.09.1974 - Serban , 22 iunie 2004, poze
carrie 22.08.1973 - Theodora Alexia , 30 mai 2003, poze
mariana tache 3.03.1979 - Stefan Adrian, 20 aprilie 2004, - poze1
Simon Andrei, 30 august 2005 - poze2, poze3
pufymic
ad_rianna - Bianca + Tudor, 3 noiembrie 2004
baby-boom - Elise, 9 iulie 2004
tuchi - Dragos, 3 aprilie 2003 - Medea, 10 aprilie 2005, poze
TatianaG 18.12.1972 - Clara-Maria, 31 ian 2004, Daniel Cornel + Eduard Mihai , 9 decembrie 2005poze
nana_sim
Annelise - Ana , 9 iulie 2004
Ripley - Ana Ecaterina 10 noiembrie 2005
nonna- Vlad, 20 octombrie 2003
impreuna - Sara, 25 noiembrie 2004, poze
mihaela ema - Darius, 20 noiembrie 2004, poze
ralucames 5.08.1979 - Stefania, 19 septembrie 2004, poze
asi 30.05.1975 - Razvan , 7 martie 2004, poze
codruta_grg - Petra Alexandra, 9 august 2005, poze
steaua 10.09.76 - Alexandru Tudor, 11 iulie 2005, poze
Flavia Maria - Antonio Mihai, 29 mai 2004, poze
Dara 07.11.1977 - Daria, 22 decembrie 2002, poze
Alexa-Ioana - Alexa Maria
joszaerika 9.04.75 - Norbert , 7 decembrie 2003, poze
svety - Dan Emilian, 26 iulie 2005, poze si www.dropshots.com/svety" target="_blank">
machetutza - Lucian, 3 martie 2004, poze
Boca Daniela - Alex, 27 iulie 2004
roxanicea - poze
Creola - Maria Sarah, 13 aprilie 2005
Arleene 1.12.1979 - Alexandru Mihai, 8 mai 2006, poze
mihaelagrosan -
arghirmonica - Cristian; Daniel, 14.03.2002
Romana 74 21.05.1976 - Matei, 04 iulie 2003; Luca, 28 august 2005
Alynutza


Oaspetzi:
Tzuni
jubica
Lucia
Linusa
Csylla
ana_b
saso
Silvia Popa
babygirl
Olim
17.06.1978
country girl - Ilinca, 10 septembrie 2005, poze
diadaniela


Dans, bebeluselor!




Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:



Sunt rupta. Acum mi-am terminat treburile casnice si ma relaxez pe DC cu o farfurie imensa de pepene rosu in fata .

Raluca, LA MULTI ANI!. Scumpo, sa fi fericita, sanatoasa si sa ai bani multi (). Sa te bucuri mereu de familia ta si sa-i faci un fratior Stefaniei. Mii de

Roxana ma bucur tare ca Serbanica s-a intors sanatos si bilingv. Socrelu` cum se mai comporta? mai e imbufnat?
Mai, fiecare cu lui; eu nu-i inteleg pe ai tai cu pantofii si posetele, tu nu te ai cu ai mei; ah, dar cand o sa-ti zic marti la Edith ce mi-am cumparat, te bag in boli .

Adriana, am vrut musai sa va iau pe rand deoarece nu vreau ca cineva sa se simta exclus ; si imi face placere sa discut cu toata lumea.

Dara, cumplita incercare ati avut in concediu! Acum realizez de ce nu ai vrut sa pove; sa intamplat la plecare sau la intoarcere?

Roxi, am vazut pozele; sunt superbe; cred ca v-ati relaxat tare fain pe acolo.
Cu masajul: am rezultate spectaculoase; efectiv s-a dus o gramada din celulita; acum pot sa port fusta mini ca nu mi-e jena de mine; pot sa stau picior peste picior ca nu se vede celulita (inainte se vedea de mi se facea rau); nu s-a dus de tot fiindca am fost si eu nesimtita cu mancarea + am rarit sedintele; dar m-am mentinut. Eu sunt f multumita de masaj; sa stii ca nu te invinetesti; eu zic ca merita sa incerci.
Cu alergatul: inca nu cred ca se pot vedea rezultate de la asta ca am doar 6 zile la activ; dar ma simt excelent; nici mie nu-mi vine sa cred cu cat drag ies la alergat; nu inteleg de unde schimbarea asta pe mine (eu = sedentarismn), caci efectiv deabia astept seara ca sa trag o fuga.





Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

am uitat sa va zic: ce ma doare ochiul de la stelele-lui-peste de la fiecare topic; groaznic

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Gagici, am scurtat lista. Daca sunt ceva nelamuriri sau nemultumiri sa ma trageti de maneca; nu-i batut nimic in cuie.

Fetelor pe care v-am scos din lista (in cazul in care cititi): eu sper ca intr-o buna zi (cat mai curand) sa va faceti din nou aparitia printre noi ca sa va trec iar pe lista .

si somn usor.

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

mariana pai numai noaptea am vreme de bantuit pe net ca in timpul zilei 100% sunt a copilului...cred ca-i iese un dintisor si ma termina psihic...tot in brate vrea....si nu oricum...sa dau ture cu el prin casa....cum ma asez incepe muzicuta..cum ma ridic gata, sotul ma mai salveaza in weekend....dar zice ca s-a smecherit pruncu si sa-l las sa planga ca o sa-i treaca "tinutul in brate plimbaret"......unde am gresit oare???

nu aveti careva de vanzare un bouncer/leagan?ma gandesc ca m-ar mai scapa de tinutul in brate...poate....

colac peste pupaza cred ca imi pierd laptele, ca de azi dimineata m-am trezit cu tzatzele fleasca....lapte putin, putin..si copilu face marti doar 3 luni ....o cam rabdat azi foame ca nu vrea numai la tzatza...din biberon nu a vrut sa-mi manance decat 50 ml(lapte de-al meu de la congelator de cand aveam supraproductie acu 2 saptamani)

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE

www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

Salve!!
Mariana, mersi tare mult. Sunt fericita si implinita, restul vine de la sine... bebe 2 anu' viitor Te pup cu drag.
Arleena, draga de tine, imi amintesc cum era si la noi... dar eu iti indic ca, daca e curat, satul si nu-i bolnav, lasa-l mama sa mai urle, ca sigur nu va face mult asa. Noi stateam in garsoniera si nu o lasam ca sa nu-mi deranjeze sotul si vecinii, dar eu in brate nu am purtat-o, ca era super grea si indesata. Acum, tu faci cum stii si poti (oare nu am mai zis asta mai demult??), dar vezi ca de pe acum stiu bebeii pe cine sa manipuleze si cum s-o faca Sper sa nu iti scada laptele, poate numai ti s-a parut, de oboseala... ca e asa usor si sanatos... stii tu...mananca bine si nu te enerva pe nimik (cumnata mea era suuuuper calma-ceea ce eu nu am reusit niciodata... si a alaptat peste un an) te pup si sper sa fie bine din acest punct de vedere.

O duminica frumoasa va doresc tuturor

minunea vietii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

Mariana, ce-i cu atatea stelutze pe la subiecte?? ce reprezinta si cu ce folos??
minunea vietii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

salutare salutare !!!
venim si noi scurt sa va uram o duminica placuta si sa va pupam !
sper sa avem mai mult timp saptamana viitoare, ca saptamana trecuta am avut santier in casa, si am muncit ca eroii

v'am pupat, si sa aveti o zi faina !!!

alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

buna seara tuturor!
cum a fost weekendu`? cu papa bun prin stomace , relaxare si dixtractiune cat cuprinde?

mariana, atunci daca zici ca nu ma invinetesc, apar si eu pe la edith....(dac-o mai fi loc si de mine in schema...ca la cat de multe tipe merg la ea poate e saraca super aglomerata si cu agenda plina). las` ca sun si aflu`.
eu am inecrcat cave masaj similar anul trecut prin primvara....si aveam niste vanatai uracioase mov-rozulii...de cahhhhhhhhh!

va las pt moment.

pupici si seara placuta! savurati ultimele ore ale duminicii cat mai placut cu putiinta!






roxi foto
noutatifoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Va salut si eu de noapte buna si de sfarsit de we!
Ma nu stiu ce-am patit in we asta de am mancat in nestire...apropo de ce ne intreba Roxana... O data la cateva luni mi se intampla asta. Festinul a inceput vineri seara cu 3 porumbi fierti unul dupa altul si a continuat sambata si azi cu tot ce mi-a picat la mana si mi-a facut cu ochiul. De maine Scarsdale scrie pe mine.

Mariana cine e Edith, cumva face masaj anticelulitic? Ca mi se pare ca parca parca se arata si la mine urata...

Raluca, iti spun si aici La multi ani ! Sa fii fericita, sanatoasa si iubita!

Mariana poti sa treci si la mine data nasterii 07.11.1977. Desi imi place sa uit din ce an sunt...

Cristiana te astept cu proiectele, ocazie cu care sa mai si pove una alta... Si scuze de ce am scris de Dr Ene, pe moment uitasem ca tu m-ai trimis la el. Dar stii ca am nimerit la altul la inceput, apoi soacra-mea a nimerit la el, deci si fara sa imi fi zis, tot la el ajungeam...

Arleena imi dau si eu cu parerea ca babele-cred ca la 3 luni e mai degraba foamea sau colicii dacat dintisorii... Sau o fii mai precoce, cine stie?. Apropo de dintisori, Dariei au inceput sa-i iasa si nu s-au mai oprit, are unul in plus!!!

Roxana, ma inscriu si eu in clubul devoratoarelor de pantofi (mai ales) si posete...Spre disperarea sotului care asta chiar ca nu intelege...

Pupici la toate, o saptamana interesanta si numai bine!

O sa scriu si eu mai mult pe-aici ca e atmosfera placuta (poate mai faceti o intalnire la Napoli si ma bag si eu, ca imi place mult pizza acolo si terasa frmoasa... sper sa nu va suparati ca ma "infig") si mai ales (ca v-am zis, va citeam oricum) e sotul prin delegatii si am vreme de stat pe net.

Mama ce de am scris!

V-am pupat!

Dara si Darisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

LA MULTI ANI RALUCA,SA-TI DEA D-ZEU MULTA SANATATE,O VIATA FERICITA ALATURI DE MINUNEA TA DE FETITZA SI SOTIORUL TAU,ALATURI DE TOTI CEI DRAGI TIE SI SA TI SE IMPLINEASCA TOATE DORINTELE !
Scuze ca mesajul vine cam cu intarziere,dar am fost plecati ieri si nu am avut net.

Mariana,am revenit cu placere printre voi,am vazut c-ai modificat listutza si-i mai scurta,da eu am scapat.Sper sa pot sa scriu mai des,daca nu zilnic macar la 2 zile(sunt singura cu piticul de dim. pana seara si numai cand doarme mai pot si eu sa intru pe net).
Ziua lui Alex i-am tinut-o la munte la cabana noastra,a fost super,trebuia sa am 12 invitati si m-am trezit cu 19,dar a iesit foarte bine pana la urma.Alex a fost tare incantat ca era in centrul atentiei,cand o sa pot va pun niste poze sa-l vedeti.A avut tort cu artificii,a primit multe cadouri ,am stat pana a2a zi si am facut drumetii si prin padure dupa fragutze si afine.

Azi am fost la salina la Turda,am crezut ca lesin pana am coborat toate scarile alea,noroc cu Adi care l-a carat tot timpul pe pitic in spate. Pana la urma a fost tare fain,da m-am ales cu o febra musculara de-mi tremurau picioarele cand am ajuns sus.
Acu ma duc ca striga sotziorul dupa mine,va pup pe toate.

Mergi la inceput