Solutie pt.curatat mocheta ?

Solutie pt.curatat mocheta ? | Autor: dania.nicol

Link direct la acest mesaj

Va rog frumos, poate sa-mi spuna si mie cineva ce solutie este mai buna pentru curatat mocheta deschisa la culoare?

As dori ceva care sa curete si sa nu trebuiasca sa frec cu peria prea mult.
Multumesc .

Baietii mei iubiti
Sebastian <18.07.2005>
Catalin <06.03.1997>
Fotografii de baietei cucuieti si frumusei
Alte fotografii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Daca se poate as dori sa-mi spuneti ce ati folosit voi si a dat rezultate. Nu reclame TV.

Pupici

Baietii mei iubiti
Sebastian <18.07.2005>
Catalin <06.03.1997>
Fotografii de baietei cucuieti si frumusei
Alte fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Eu folosesc Vanish si Biocarpet.Imi plac amandoua...insa trebuie sa faci un test pe un colt de mocheta ca s-ar putea sa se decoloreze...depinde de mocheta..


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Si eu folosesc Biocarpet, daca frec prea tare se cam albeste in locul respectiv e adevarat, depinde ce culoare are mocheta fa un test undeva intr-un loc unde nu se vede ca sa vezi rezultatele.

Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns esty spune:

eu folosesc vanish si e foarte bun si eu am covoare deschise si a scos chiar si pete din el .iar acolo unde e alb ,albul ramane imaculat.

timmmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Eu folosesc Biocarpet si sunt destul de multumita. Mai ales ca am un covor galben deschis si se cunoaste orice pata pe el.

Monica 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Tot Biocarpet folosesc si eu. Nu pot sa spun ca sunt 100% multumita dar altul mai bun n-am gasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vichi spune:

Sincer, eu nu am gasit nimic in Romania care sa-mi placa cum curata covoarele si mochetele. Si Biocarpet si Vanish mi se par niste shamponele care ma ajuta mai mult psihologic cand fac curatenie, ceva de genul: "am spalat si covoarele, uraaa!... arata la fel!"
Imi pare rau ca nu-ti pot da un raspuns, si eu il caut de ani de zile...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Vlad spune:

Din pacate si eu am o mocheta bej deschis pe care sunt pe cale sa o "curat" definitiv..... adica sa o schimb! Nu se face uniform curata cu nimic! Am incercat toate produsele posibile, am frecat de am innebunit!!! Cred ca i-a venit sfarsitul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Biocarpet.

Exista in Franta de exemplu un Vanish spray care face minuni. Mi-a scos pete de kk de pisica, cafea si vin. recunosc la la cea de vin am spalat si frecat ca nebuna, dar a iesit pata. a ramas doar o urma mica pe mocheta (cred ca de la frecat , nu de la vin)

Io tot sper ca s-o destepta cineva si o sa aduca si la noi, pana atunci raman la Biocarpet.



Freia si " target="_blank">Alexa

Terapia pentru Ema pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Multumesc mult pentru raspuns : Freia ; Anca Vlad ; Vichi ; daniella4 ; aka ; esty ; Oana ; Leditia
Si eu folosesc Biocarpet dar am crezut ca exista si altceva de care eu nu stiu sau macar vreo solutie gen "sfatul bunicii"

Baietii mei iubiti
Sebastian <18.07.2005>
Catalin <06.03.1997>
Fotografii de baietei cucuieti si frumusei
Alte fotografii

Mergi la inceput