Mamici casnice (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


buna dimineata!

LA MULTI ANI! ANDREEA sanatate multa Ilincai

intru si eu in clubul celor in criza de timp

ce a-ti crezut ca scapati de mine?

chiar aseara vb cu sotzu ca trece ziua asa de repede si parca nu am facut nimic.

m-ati dat si pe mine pe spate cu comisioanele alea,pai eu daca vreau sa i-au 300 mil lei cat iau ? ca vrem sa ne apucam anul asta de casa si la anul mai facem un credit ca sigur nu ne ajung banii,ca m-am saturat sa tot dau chirie 200E,apropo pe la voi cum sunt chiriile?
hai sa va servesc cu o cafea




revin ca hranesc piticul

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Danutza multumim Buna idee sa va luati un credit si sa va apucati de casa. La noi chiriile sunt mari, in jur de 100-150 euro o garsoniera

Stau cu sufletul la gura cand discutati voi de credite (Miha, Georgi, iar Miha:) ca vrem si noi unul pt locuinta si habar nu avem ce sa facem, Am deschis un topic si pe DC dar nu ne-am lamurit. Unii spun ca dupa ce intram in UE putem lua credite de la banci din strainatate si va fi mult mai simplu si convenabil, dar altii spun ca nici vorba...
Plus de asta, avem nevoie si de banii de avans pt credit ipotecar si am vrea sa luam 2 simultan, am inteles ca e o smecherie care se practica. Acum sa vedem, cred ca de luna viitoare ne apucam de cautat... sa ma vedeti atunci pe mine ce va bat la cap :)

Adriana bine ai venit acasa, imi pare rau ca n-ai o oaza de liniste sa te odihnesti dupa atata munca la parinti si probleme de sanatate:( Soacra cat timp ramane la voi? Iti doresc multa rabdare si putere Andrei cum s-a simtit la tara? I-a placut sa stea afara si sa se joace?
Ai adunat toti banii pt Cristina?

Danelutzo cat stati la mare? nu ne luati si pe noi in bagaj?:)

Fetele cu criza de timp eu n-am treaba ca nu-i impac pe toti, is nervoasa ca nu sunt in stare sa imi organizez timpul sa le fac pe toate cate vreau. mereu raman pe dinafara lucruri importante, dar macar stiu care-i cauza si de unde sa incep cu indreptatul:)

Va pup si plec, sa nu se intample ce tocmai am zis mai sus:)

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


adinell sanatate tatalui si soacrei si tie putere multa,o sa treaca toate ai sa vezi

georgi la fel si tie,sanatate multa mamei

danelutza spor la facut bagajele.

fla ce bine ca mai ai timp si pentru plimbari.... si mie imi e ciuda ca nu pot sa fac tot ce as vrea,nu ma pot organiza ca sa termin tot dar de la un timp incoace nu ma mai agit fac ce pot so cat pot.

miha lasa inghetata.

mmiha ai primit cardul?

am mai vrut sa mai scriu ceva dar trebuie sa ple e sora mea jos si ma asteapta soramea plecam la plimbare si trebuie sa merg sa fac si o injectie

pe toate si revin mai tarziu daca am timp ca azi vin si ce-i de la cablu sa schimbe ceva pe aici,un fibra optica cica


Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

'neata gagici!
o zi minunata va urez!
moama ce o sta banana cu burta la soareeeee!!!

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

beyyyyyyyyy neata


Sunt un camion de DRACIIIIIIIII

Am fost de dimi , cu nopatea-n cap la banca, sa-mi iau nenorocitu de card! Bineinteles ca m-au dat afara respectuos, ca azi este 1 august si se fac enspe' mii de rapoarte...etc...etc si ca le-a cazut reteaua de calculatoare

Este a 3 a oara cand ma duc sa-l iau...eu una renunt, am anulat tot sa si-l bage in

Si eu lucrez cu clientii si eu am avut rapoarte de facut, gestiune, inventar...dar le-am facut ieri pe 31 nu azi pe 1 cand deja a inceput o noua luna. Nu se poate asa ceva este inadmisibil!!!!

Si desteapta aia de la banca ma trimis o jum de ora la plimbare...si sa revin....si i-am raspuns ca in primul rand nu sunt catel sa merg la plimbare si in al 2 lea rand aici este o banca serioasa nu un aprozar de cartier...iar eu trebuie sa ajung la serv!!!


In leg cu creditul pt casa...o prietena din pitesti are o casa ridicata pe un teren dar este nefinisata...mai trebuie apa, gaze, canalizare, centrala mobila, electricitate...ect...a depus actele la Brd pt un credit de 280 mil / 10 ani, ca la atata se incadreaza cu salariul, si am inteles ca-i vor oprii comisioane vreo 25 mil (in cazul in care le accepta banca) 450 ron / luna....asta inseamna ca mai platesc inca o data imprumutul .....si oricum banii nu le ajung sa termine numai centrala si caloriferele si tras gaze costa 100 mil + geamurile 50 mil....

Asta e....revin ca sunt nervozata rau....si cand ma gandesc la sefa bananelo ...ma apuca dracii aia mari!!!



Just..... Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza.Sau ma rog, buna ziua...
Ce fac fetele?

Mmiha imi pare rau ca nu ai rezolvat cu cardul...Eu m-am ferit de banci cat am putut.Astia sunt nenorociti rau.

Flavia se pot face smecerii cu creditele chiar daca nu ai bani de avans( 25% din valoarea locuintei ).Toata treaba pleaca de la evaluator.Asta in cazul in care cumperi un apartament. Asa a facut cel care l-a luat pe-al meu.Sunt multe smecherii si daca ai pe cineva sa lucreze in domeniu poate sa-ti zica ce si cum. In schimb tre' sa ai ceva pus deoparte pt acte si pt comisioanele lor.
Deci multa bataie de cap. Sa aveti bafta.

Va pup pe toate si pe pitici.
Maine iese mama din spital si ne caram la tara.O sa facem rosii pentru iarna ca s-au copt ff multe.Asa ca sunt Bubulina gospodina.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,5 ani) POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Georgi sanatate muuuuulta mamei tale

despre banci ...no comment

iar sunteti pe afara?????

Just..... Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Multumesc Mmiha.Sunt happy...ca ma duc la aer...la iarba verde...Si ca mama e bine.
Va pe toateeeee

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,5 ani) POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mai io nu mai stiu ce vroiam sa zic ca citii postul lui Miha si m-am facut mica-ntr-un colt, nu mai indraznesc sa zic nik . Mamicule nu te nervoza, ai uitat ca traiesti in Romania? Calm, tine cu dintii de cardul ala si fii umila pana le-o poti ntoarce cumva candva, da' si io m-as fi ofticat sa ma rtimita la plimbare vorba ta ca pe catei
Georgi sanatate mamei si spor la rosioare, sa te ntorci bubulina bronzata si aerisita
Ainuta ha, banana e pe valuri acum stiu eu
Ma striga, gata mesajul, va pup, pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Andreea
,doar stii ca eu te iubesc,nu te supara pe mine! Puhhhh...m-am apucat de declaratii de amor! Aseara am vrut sa te necajesc,mi-am dat seama ca ai gresit! Si lasa mey copiii in pace sa-si arate ce si cum si pe unde se face treaba aia!

Miha,nasoala rau faza cu cardul.Si eu cred ca m-as fi enervat si i-as fi zis fo doua duamnei de la ghiseu.

Georgi,spor la treaba!

Si tie Flavia! Nu mai munciti atat mai fetelor,mai lasati si pe maine!

Dana,esti bolnavioara?De ce faci injectii?

Mey,dar Lucia pe unde-a disparut? Si ea e la mare cu burta la soare?

Astazi am fost la tuns.Si domnu' stilist m-a intrebat daca am o preferinta anume sau ma las pe mana lui.I-am zis ca poa' sa ma si rada in cap daca mi se aseaza parul mai bine... Asa ca mi-am tras o freza nebuna,cum numai in tinerete am mai avut.Sunt curioasa sa vad ce parere o sa aiba hasbantul hi hi hi...

Va pup

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput