Iasule, mandra cetate! (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Kiss, analize gratuite stiu ca fac la Medicaltest...pentru gravide...pentru ne-gravide, nu stiu.
Da si tu telefon (0232234150)

Acvi, ce putin mai ai! Nastere usoara, bebe sanatos si papacios!

Carmen(32+) siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Adriana - multumesc!

Gabi - las' ca trec starile astea, si sa vezi ce bine te vei descurca cu doi copii!

ce-s alea "dozari de anticorpi" - sa vreau si eu?!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacrabaciu spune:

Fetelor, sunt moaaaarta dupa dulciuri; Cine ma indruma si pe mine ca sa fac o Alba ca zapada?


Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Adi, m-am imbolnavit uitandu-ma la torutul Richard. E reteta pe "la bucatarie"?
E rau fara copii acasa, prea multa liniste...
Pe 31 iulie acum 13 ani dansam la nunta meau sau eram botoasa...ca am trecut si prin faza asta...
Pupici,
Gabriela cu baietii dusi la tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by lacrabaciu

Miha, nu-mi poti pune un link catre ceva poze in care sa fii si tu? (macar pe PM)

Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!



Draga mea,eu nu prea am poze cu mine.Copilul e baza,io-s batrana de-acu! Dupa indelungi cautari...iaca-ta-m-as in toata splendoarea ...ashe sau ashe

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Buna dimineata fetelor!!!
Eu n-am somn..ma pregateste bebe pt.nopti nedormite!!
Mariussimiuc da ce batrana esti :))))...fugi deaici...cum sa fii batrana?19 milioane comision?????????Vreau si eu sa fiu patron de banca!!!Eu am imprumutat de la BRD anul trecut 36 mil si le dau inapoi inca 9 mil in plus da comisionul a fost mic...nu mai stiu cat,dar oricum acceptabil.Dar la suma pe care am imprumutat-o eu....si tragic e ca era suma maxima pe care mi-o puteau oferi la salarul meu.
ral dulciuri pt diabetici se gasesc la Gima la Univers'all la Billa...Apropos de hala s-a deschis un nou magazin...:))))))tot univers'all:)))..oare de ce spuneau ca se deschide un nou magazin???ca nu s-a schimbat nimic la el.
Herra da de ce sa vrei sa iti faci analize?Dozarile de anticorpi sunt scumpe in general nu se fac gratuit cu tot cu bilet de trimitere de la medic de familie si se fac tintit in anumite afectiuni...daca vrei sa faci niste analize fa-le pe cele uzuale,anticorpi nu are sens..zic eu.
Eu mi-am facut analize gratuite la Praxis(impropriu zis gratuit ca anticorpii antitoxoplasma i-am platit)se pot face pt oricine are bilet de trimitere de la medicul de familie dar tb sa mergi sa te programezi intr-o anumita zi..ideea e ca e ingrozitor de aglomerat se sta si cate 2 ore la coada..dar le lucreaza bine.Dozari de anticopri se fac la institut (unele)si la laboratorul de la spitalul parhon dar cred ca peste tot le platesti.
Gabriela felicitari pt aniversare!!!!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

'neata!!!
Multumesc fetelor.
Tocmai am venit de la incercarea mea de a face analizele medicale gratuit. La Medical Test fac gratuit numai pt gravide si urgente, iar la Pro Familia nu fac de nici un fel gratuit.
Maine dimineta ma postez la Medicarom Gara.
Roxana daca ai numarul de telefon de la Praxis da-mi-l si mie te rog.
Acvi la Centrul de donare de langa Spiridon se fac gratuit?
Incep sa ma gandesc din ce in ce mai serios la o asigurare de sanatate privata.

O zi buna.
Editez: Am uitat de cafea sau intre timp v-ati lasat?

kiss

Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Loredana uite tel de la Praxis :0232-206180 adresa:Bd independentei nr 33 e chiar pe colt in intersectia din Tg cucu dupa banca RIB(cred nu stiu sigur daca asa se cheama banca dar e o banca cu siguranta:))))..sigur fac analize gratuite scrie pe usa dar cu trimitere de la med de familie si programare in prealabil la ei...programarea cred ca poti sa o faci si prin telefon...intreaba din analizele care le ai ce tb sa platesti sa nu ai surprize..daca vrei sa te duci direct la ei poti sa mergi si azi dar dupa ora 11 intre 7 si 10 sunt recoltarile si e super aglomerat..de obicei se prelungesc recoltarile pana la 11...daca iti recolteaza azi in maxim o zi analizele sunt gata.Mai este un cabinet in Nicolina am auzit ca face analize gratuite cred ca cel vis- a vis de vama...nu stiu sigur daca nu cumva e unul din cele pe care le-ai enumerat...daca nu incearca si acolo...am auzit ca fac analize gratuite si recolteaza pe percursul intregii zile...mai putin glicemia.
La centrul de donare e fac gratis SIDA si sifilis ,analizele pt hepatite B si C se platesc cam 500 mii amandoua...eu le-am facut pe astea acum 3 ani imi trebuiau la angajare.Ar mai fi o solutie dar tb sa intrebi nu stiu sigur....sa donezi sange si iti testeaza gratuit ce am enumerat mai sus...ideea e ca nu tb sa fii anemica ca sa poti dona.
Eu nu vreau cafea......vreau un NESSFRAPE MARE!!!!!!!!!!!!!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Maine plec la Piatra...maine plec la Piatra..tra la la la la laaaa...
Doar ca nu ma lasa sotul sa conduc eu pana acolo si sora mea nu merge cu mine daca conduc eu...ca ii e frica..Cand credeam c-am prins si eu un drum la care sa mai invat cate ceva..si sa raman si cu masina in Piatra...iaca nu mi-a iesit pasienta.
Plec cu sora mea si cu Catalina,stam vre-o trei-patru zile.
Sper sa fie fain.Catalina deja ma bazaie ca vrea la gradina zoologica si cica este si Circ in Piatra acum.Vreau sa mancam la Colibele Haiducilor si la Gospodina si sa vizitam muzee.
Va pup,concediu placut celor plecate sau in curs de plecare!
Saptamana placuta celor care nu pleaca !

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Multumesc de sfaturi! Voi relua cautarile!

La Hala Centrala era vorba sa deschida un magazin Plus... Si cand s-a deschis??? Ca nu demult inca lucrau acolo... Am ramas un pic in urma cu stirile...:(

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput