Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nici eu nu am vrut sa fac amniocenteza la Paul. Am tot citit riscurile, ...si mi-a fost teama. Am spus ca decat sa nenorocesc eu un copil sau sa-l pierd...mai bine nu fac. Nu m-am gandit toata sarcina la nimic, parca as fi fost de piatra, imi era frica.
Tu decizi daca te duci sa faci si la cine. Sfatul meu e sa faci recoltarea in clinica unde se fac si testele cu reactanti, altfel risti sa faci de 2 ori si am auzit ca sunt dureroase.
Ti-am trimis telefonul dar peste 2 sapt. vine, este in concediu si nu te poate servi acum. Dupa ce vine din concediu merg si eu cu o prietena la el si paote ne intalnim la el.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

photo spital san donato http://pg.photos.yahoo.com/ph/darie_cristian/album?.dir=d497re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Ruxmax, nici eu nu am facut amniocenteza. Am facut dublu si triplu test si eram cam pe la valorile normale. Doar ca aveam un frate cu SD.
Un element in plus care te poate linisti cat de cat: pune ecografistul sa caute osul nazal, unii copii cu SD nu-l au. Dar asta nu este o garantie...
In rest, eu zic sa te rogi sa fie sanatos.


Lacri si Alexandru 30 mai 2006
Album pozici
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/3;10704;0;1;1/c/59.5/t/54/s/60/k/4c88/weight.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

LYLY809 Nu ai facut analize de teama ca ai un frate? Cum este fratele tau?

Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

ruxmax,eu aveam 21 de ani cand am nascut.am facut zeci de ecografii,am fost la cel mai bun ecograf din oras.nu exista nici cea mai mica indoiala ca bb nu ar fi sanatos.nu stiu ce sa zic...cu toate testele care exista astazi,la cel de-al doi-lea copil nu stiu cum am sa procedez,daca voi face amniocenteza.cert este ca nu am incredere in ecografii.iti doresc multa sanatate si un bb cat de poate de sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

mariuca este o scumpa!bravo!ca a avut puterea sa treaca peste greu.dumnezeu sa o ajute si sa ii dea putere atat ei cat si parintilor ei!cristina 26,sa iti dea domnul multa putere si incredeere in tine,sanatate.va sarut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Alexa mea e iar in spital. Nu stiu ce sa mai fac???????? Acum e cu bunica ca ma imbolnavesc daca mai intru o data.





Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Cristina sa-mi mai dai o data adresa...nu merge SD si nu o gasesc unde am salcat. Pe PM!


Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Paula fii tare! Stiu ca e foarte greu, dar trebuie sa gandesti ca e acolo ca sa fie bine.
Oricat de aiurea suna, orice iti spun ceilalti, stiu ca e greu.
Dar o sa vezi ca-i bine in final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Paula... sanatate multa Alexandrei...

Cristas. ce sa iti zic?... Mihai nu a avut nici un fel de spuzeala, dar e de tinut cont ca eu am venit cu el acasa pe 28 oct..., acum e cu caldurile astea mari, asa ca este explicabil



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput