Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Va multumesc din suflet ca intrati sa apindeti lumanari.
Corina asi fi vrut sa pun mai multe clipuri sau cel putin de o calitate mai buna dar nu am avut, iar ce am avut era mai mult decat timpul maxim de inregistrare, asa ca nu erau acceptate....
Corina, ce mai face Cristinel al tau?
Kris, voi ce mai faceti? Mai vrea Andrei sa mearga tinunt de manute?
Paula cum a fot in mini vacanta? Ce mai e nou cu micutii?
Alina, tu ce mai faci? Cum a fost la control pe 28 sep? Andrei e cu 5 zile mai mare ca Paul...
Felis cum merge munca? Ce iti mai face micutul?
Cristas ce mai face Maria? E fetita mare acum...
Va pup pe toti si sa stiti ca chiar daca sunteti atat de departe va port mereu in suflet pe voi si pe puisorii vostri.




What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

A fost de vis dupa o perioada foarte grea. Am plecat pe o ploie torentiala in necunoascut, fara o tinta fixa, fara traseu....asa la drum. Am trecut pe langa o manastire si am spus sa o vizitam....si ne-am oprit acolo. Am fost 4 zile dar nu numai in acel loc. Am vizitat tot ce se putea din imprejurim. A fost cam incarcat aglomerat si multe de vazut dar a fost superb.
Ma bucur ca sotul ne-a facut o surpriza de acest gen si ca ne-a si reusit.
Alexa in tot acest timp a cerut la olita si nu am folosit pempersul deloc. A fost cam alintata, rasfatata si cu fite de copil(am intrat intr-o benzinarie si a inceput sa ceara, sa traga de pe rafturi, sa se izbeasca pe jos...circ in adevaratul sens al cuvantului). Cum vedea un local cu mese cerea sa mergem sa mancam acolo. Nu a vrut sa pape aproape nimic decat prostii de genul covrigei, sticsuri...O pacaleam cu cate o ciorbita la pranz. Am peste 300 de poze dar am pus si eu cateva.

Azi marg cu Paul la control, sper sa nu-l internez. Acum incerc sa intru in normal cu copii si cu traburile casei. Poate de sapt. viitoare reincepem si recuperarea cu Alexei??? Azi merg cu ea la o clinica sa vedem daca o pot baga si acolo.

In rest e totul bine. Nu mi-au mai racit. Lui Paul i-au aparut dintii de sus in acesta parioada de vacanta.(el nu a fost cu noi)De azi am inceput sa-l spal si pe el pe dintisori ....speram sa mearga, prima tura a fost bine. In rest e bine. Doamne ajuta sa fie bine si in continuare.




Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Paula ,sa dea D-zeu sa fiti bine in continuare si ...la cat mai multe "prostioare"!
Cristina ,noi suntem bine(numai ca Andrei nu mai mananca-masa e un chin pentru noi).Iar azi implinim 3 luni de la operatie....nu vreau sa-mi amintesc..
Luizza ,imi place ce scrie la tine sub nume(citatul).Si te felicit ca poti fi alaturi de astfel de copii.Bravo!Putini oameni sunt asa;majoritatea ne ocolesc.
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

Cristina, nu am putut sa-ti spun pana astazi ce simt. aseara am fost cu Bianca la capela spitalului unde lucrez, si ne-am rugat la " NANI NANI" (ADICA LA DOAMNE DOAMNE),pentru Paul. eu sunt "mojice"in manuirea comp. si nu am putut altfel sa aprindem lumanari.ne-am dus la capela si ne-am rugat impreuna cu preotul ca Dumnezeu sa aiba grija de Paul iar tie si sotului tau sa va dea PUTERE.nu stiu ce sa va mai spun . cred ca acum cuvintele nu si-ar mai avea nici un rost.acolo unde este cu siguranta ii va fi bine(El e intre ingeri),si de sus va veghea langa Dumnezeu pe toti copii ca el.nu-ti pierde SPERANTA.!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

ce sa facem? margem la "gradi". astazi am avut invoire ptr. ca am fost un pic bolnaviora. a durut-o burtica(asa cred), dr. ne-a consultat si totusi ne-a spus ca e bine, ca nu are nimic si ca probabil a fost o mica indigestie.acum doarme dusa ,desi am cativa ani de reanimare tremur toata la gandul ca ce va fi maine.iar eu invat (urmez cursuri de resuscitare cardio-respiratorii si maine am examen). am niste emotii de mor!!!!Cristina fii tare gandeste-te ca PAUL e cu Dumnezeu, ca o sa va vegheze de acolo sus, ca poate o sa-i puna o vb. buna si lui "NANI NANI"PENTRU VOI , pentru toti copii ca el, dar si ca aceasta lume sa fie mai buna!!!! sunt convinsa ca asa fac INGERASII!!!!!!mai vb.. multa PUTERE , sanatate si sa auzim numai de bine. te sarutam, si ne rugam ca "NANI NANI"(DOAMNE DOAMNE)sa aiba grija de PAUL.cu bine Cristina,Mihaela si "somnoroasa" Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Mihaela iti multumesc si tie si la Bianca ca v-ati rugat pt Paul.
Ce mai face Bianca?


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

CRISTINA,cum am putea sa nu fim alaturi de tine?chiar si asa,virtual.desigur nimeni nu simte ce simti tu,dar speram ca noi,a iti mai alinam putin durerea si sper ca o sa ai puterea sa mergi mai departe.mi-am dat seama ca nu aveai loc mai mult pentru filmulete,dar chiar si scurte fiind,sunt tare frumoase.raman niste amintiri foarte placute.era un scump,dumnezeu sa ii odihneasca sufletelul!despre noi pot spune ca suntem...binisor.apropos de ce spune CRISA,nici cristinel nu mananca mai nimic,laptele il mananca,dar nu ii pot da mai mult de doua biberoane pe zi pt ca il varsa,in rest,mai nimic.ieri mi-a mancat un borcanel de fructe si un copanel dar de mult nu mi-a mai mancat asa.stau si ma intreb de unde se mai tine pe picioare.i-am d vitamine,revital,sanasol,picovit ,dar nimic.nu stiu ce sa ma mai fac cu el.in rest este bine.eu am fost la ecografie mamara si singura sansa de a scapa de nodul este operatia.pe care nu o pot face acum ca sunt cu casa vraiste.zugravim si eate o dezordine totala.daca m-as duce sa ma operez apoi nu as mai putea muci asa ca astept sa pun casa pe picioare si apoi ma voi duce.partea proasta e ca nu stiu cu cine va sta cristi cat voi fi internata.bunicile sunt amandoua la servici,sotul meu a plecat...imi e destul de greu,dar sper ca voi trece si peste asta.PAULA,felicitaript micuti.sper ca v-ati distrat in vacanta si sper ca bb-ii iti vor fi sanatosi de aici inainte.cum il speli pe paul pe dintisori?eu nu am incercat la cristi.are doar 6 dintisori si 4 masele care nu au iesit de tot.va pup si va doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Noi nu mai mancam.Daca-l las toata ziua nemancat,este bine.Am mai intalnit persoane care spun ca dupa vaccinul de un an(antipolio),copiii nu au mai mancat bine vreo luna de zile Shocked Shocked Shocked Eu nu prea cred in chestii din astea....cu e ceva in atmosfera,sau cu vaccinul.....Voi ce ziceti?Ati patit??? Crying or Very sad Unii nu mai mananca mancare dar beau lapte.Dar noi nici lapte nici mancare.... Crying or Very sad Crying or Very sad Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad Si asa suntem tare "gras" Shocked Sa-l las in pace??? Rolling Eyes Sa merg la medic?Ce sa fac? :? :? :?
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

ANELIS,ce mai faci?ce iti face baietelul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

mult succes sorei tale si sa dea dzeu sa aiba o fetita perfect sanatoasa

Mergi la inceput