Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

multumesc din suflet tuturor.tocmai a facut caca si am vazut viemisori.a inceput sa elimine.asta datorita paulei,care m-a sfatuit cum sa folosesc usturoiul.doamne,sper sa fie viermisori decat.va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Corina ,iti tinem pumnii sa fie totul bine si tu sa te fi speriat degeaba.
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Bravo, felicitari pentru insanatosire. Sa-i mai pui si ai sa vezi ce repede se va vindeva.
Va pupic si multa sanatate tuturor micutilor.




Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

corina daca ai vazut vermisori e bine dar totusi spre binele celui mic nu uita scaunul e deschis iar urina trebuie sa fie de culoarea berii. oboseste? si aceeasta trebuie sa fie un semn de intrebare. suporta lumina? e agitat? isi duce manuta spre nas? daca da e semn de vermisori. daca pare super obosit si nu suporta galagia si alte lucruri din viata cotidiana fa-i teste anti hepatita. vrem sa va fie bine.mai bine sa previi decat sa tratezi , asa am invatat la scoala. insanatosire grabnica celui mic si te rog nu uita de tine !!!!!!ai un micut ce are nevoie in primul rand de tine. va tinem pumnii si mai vorbim.Bia si Mihaela sunt alaturi de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

BUNA SEARA!!!!!!!ce mai faceti?nu mai vedem nimic????? de ce atata liniste? s-a intamplat ceva ,iar noi nu stim??Paula ce-ti fac puiutii?Corina ce face cel mic?si noi care aveam vesti de la "gradi".....am inteles vb. alta data!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

multumesc foarte mult pentru sustinere.astazi am fost la grigore alex.tot nu m-am lasat eram prea stresata.i-au luat sange sa ii mai faca o serie de analize.amanuntit,pentru ficat.mi-a fost tare mila de el.a plans rau si cand am iesit afara i-a aratat repede tatalui sau buba.maine trebuie sa mergem dupa rezultat.am emotii mari.si d-ra mi-a zis ca s-ar putea sa fie de la paraziti,dar totusi,maine voi fi sigura.despre el va pot spune ca este bine,nu prea mananca dar alearga toata ziua,are o energie fanastica.nu mai pot.obosesc mai repede ca el,rade,danseaza,ne cearta,nu il deranjeaza lumina si nici lumea multa din jurul lui.ba chiar este sper incantat cand este lume multa in preajma.in rest,nu duce manuta la nas,ci la gurita.tot ce prinde baga in gura.despre mine va pot spun eca tocmai m-am scos doua masele si urlu de durere,sunt si fericita si suparata pt ca voi ramane singurica.sotul meu va pleca vineri spre italia si nu stiu cand ne mai vedem...asta e.si sunt tare suparata ca nu imi merge calculatorul.de abia am loc la cel al sora-mii.o sa mai intru maine sa va spun ce am facut.pana atuci va sarut si va doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Astazi am facut vaccinul antipoliomielitic, cel care se face la 1 an.Sper sa nu faca febra mare si sa fie totul bine.Intotdeauna am avut emotii cu vaccinul asta.
Va pupacim si va dorim multa sanatate.
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Centrul ESSMI -gradinita particulara pentru copii cu nevoi speciale - tulburari de vedere , de vorbire , diferite deficiente, etc. :

- terapii specifice : Braille, logopedie , OSM ,etc.
- cabinet psihologic
- cursuri de dansuri , gimnastica aerobica , karate.
Adresa :B-dul Camil Ressu , nr 42 , bl A12 , ap 3 , interfon 9003C , sect 3 Bucuresti
TELEFON :0724659139 0721949659
Pt cei din Bucuresti, am gasit asta pe alt forum.Poate va ajuta.Macar interesati-va de costuri ,ca si la stat platiti,nu?
Sper sa va ajute.


Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

buna tuturor!sunt tare bucuroasa sa va spun ca tocmai am venit de la bucuresti cu vesti foarte bune.bubu nostru nu are nimic.analizele i-au iesit toate foarte bine,transaminazele sunt un pic mai mari dar mi-a zis dr sa nu ma ingrijorej.este sanatos bb,dar are viermisori de care trebuie sa scapam cat mai repede.ma bucur foarte mult,am fost asa de stresati incat nu stiam cum sa ajungem mai repede.drumul afost foarte greu,dar am ajuns cu bine.va pupam pe toti si va dorim multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

buna tuturor!sunt tare bucuroasa sa va spun ca tocmai am venit de la bucuresti cu vesti foarte bune.bubu nostru nu are nimic.analizele i-au iesit toate foarte bine,transaminazele sunt un pic mai mari dar mi-a zis dr sa nu ma ingrijorej.este sanatos bb,dar are viermisori de care trebuie sa scapam cat mai repede.ma bucur foarte mult,am fost asa de stresati incat nu stiam cum sa ajungem mai repede.drumul afost foarte greu,dar am ajuns cu bine.va pupam pe toti si va dorim multa sanatate.

Mergi la inceput