Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

KRYS... imi pare rau ca treceti prin atatea... Cat despre captopril, asta am patit si eu, dar mi le cumparam intregi le taiam cu cutitul cam cat ar fi trebuit, si bucata care era cantitatea necesara de dat odata o puneam si o zdrobeam intre lingurite...

PAULA ... sanatate putiutilor si putere tie in continuare...

Nici Mihai nu e tocmai OK dpdv al sanatatii, dar sa speram ca sunt chestii trecatoare...

Imi pare ra ca intru atat de rar, dar muncesc f mult, si nu am timp mai deloc... Azi mi s-a facut rau la servici, presupun ca din cauza oboselii, asa ca am plecat cu o ora mai devreme, dupa ce am mai rezolvat niste maruntisuri mai simple... Cele complicate le-am lasat pe maine dimineatza... Recordul meu de munca e ca dupa ce joi seara am plecat la ora 22.30 de la serv, vineri la 6 dimineatza eram din nou la munca si mai plecam dupa 27 ore si jumatate, adica venita de vineri dimineatza am mai plecat sambata la 9.30 de la munca... Nu imi cere nimeni sa lucrez atat, mi se da de rezolvat cate o chestie, care ai impresia ca iti ia 2 ore si atatea complicatii apar cd intri in amanunte, ca se fac mai mult de 20 ore pana rezolvi... in fine... amanunte inutile... Ideea de baza nu am timp... Si dupa ce ca am ajuns acasa la 10.30 sambata... fii-miu m-a luat de fresh ... m-am jucat cu el, i-am afcut papa, i-am afcut bagaj, l-am dus la soacra am fost sa ma intalnesc cu o cunostinta si apoi am plecat in provincie la o nunta, la vreo 300 km de Bucuresti...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Felis felicitari pentru progrese.

E super videoclipul.




Paula & Alexa(13.12.1003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Super videoclipul,Anelis.
Noi din nou cu tratament.Andrei a facut febra deodata:39.2.Si nu-i trece cu nimic,ba i-a mai aparut si o umflatura la gat-ganglionii. Crying or Very sad Asa ca azi incepem cu gentamicina,augmentin de care luam deja si nurofen Crying or Very sad Embarassed Shocked .Sper sa-i treaca. Rolling Eyes
_

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

felicitari felis pentru progresele lui mihaitza.multa sanatate lui andrei,alexei si lui paul.adica multa sanatate tuturor copilasilor nostrii.va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

multa sanatate copiilor, imi pare rau...
Videoclipul e superb. Multumim atat de mult!
Ce mai face Mircea?

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url
http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Paula,sanatate lui Paul.Ai grija de bb.Sa ne tii la curent.
MULTA SANATATE!!!

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Ca sa vedeti si voi cat de fericit e Mihai, cat de relaxat am mai pus niste poze in albumul "septembrie 06"... Se vede clar si din poze... Mai nou , de cateva zile a inceput sa zica 2 cuvinte legate "MAMA PAPA" si asta cd vrea papa... Imi zice mama mai nou numai cd e vorba de mancare, in rest nu sunt mama

Sanatate multa la toti copilasii...
PAul... sanatate

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali 64 spune:

FELIS tare frumusel este Mihaita!
Sa fie sanatos si sa va bucurati de el!
A crescut si pare tare ferict!
Mult noroc in continuare si numai bucurii,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

VALI ce ma bucur ca ai mai aparut... Multumim de aprecieri... ce mai face Bogdan?... Am mai vrut sa te sun, dar abia mai am timp sa sun pe acasa sa vad ce face Mihai... azi am liber, de asta am avut timp sa fiu mai activa pe aici

Kinetoterapeuta e f multumita de progresele lui Mihai... Ea a fost plecata toata vara in State la schimb de experienta... si nu l-a mai vaut atata timp...
Si la innot a inceput sa dea din picioare ... ca sa ajunga la taica-su, cd il tine instructorul ceea ce e un progres important la innot...
Fata care sta cu el e necasatorita si sta inca la parinti... A mai sta cu un copilas al surorii ei... atat, dar il iubeste f mult pe Mihai si cd imi povesteste ce au facut ei peste zi, parca nu e vorba de Mihai al meu... Sta cu el de vreo 4 saptamani, pana il duc la cresa... poate peste vreo 2-3 saptamani... Cel mai greu pt ea e ca vine tocmai din Militari... e fff departe...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali 64 spune:

FELIS eu intru aproape zilnic pe forumul Sd si pe aici mai rarut.
Multumim de intrebare suntem bine cu totii.
Abia sambata ne-am intors din concediu si incercam acum sa ne regasim ritmul.Am avut o vara buna in sensul ca Bogdan nu s-a mai imbolnavit deloc desi a fost 3 saptamani la mare si a stat non stop in apa. A invatat sa inoate cu colacelul foarte bine, se scufunda cu capul in apa ca ratustele si in ultima zi la mare a prins curaj sa sara singur de pe marginea bazinului in apa.
Acum incepem pregatirile pentru gradinita si imi doresc sa ne putem adapta. Bogdan este cam timid si nu vreau sa-l las la gradi sa stea izolat intr-un colt uitandu-se cum ceilalti copii se joaca. Vom incerca ...
Am vorbit si eu la bazinul unde mergeti voi cam in urma cu un an si cind dna. Sultana mi-a spus pretul ....am renuntat. Pentru bugetul nostru este enorm. Ma bucur ca ai putut sa-l duci pe Mihai acolo pentru ca stiu ca are conditii f. bune.
Pupici,

Mergi la inceput