Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Eu cred ca e necesar sa nu ingnoram cand cineva este atat de daruitor ca anelis4u. Fata asta e un inger, am cunoscut si cunosc multi oamni buni, am cunoscut si cunosc foarte mult omeni daruitori dar nimeni din cati omeni am cunoscut in cei 29 de ani ai mei nu au pretuit pe cei din jur si au ajutat atat de mult cat a facut-o Anneanelis4u.
Am sa dau cateva exemaple, ca sa aveti o imagine de cat de daruitore este aceasta fata.
Cand Kris a avut probleme nu a ezitat nici o secunda sa ii dea o mana de ajutor, finaciara si morala. Cand a aflat ca i s-a facut lui Andrei o nedreptate a facut tot posibilul si a reusit sa indrepte si sa repare nedreptatea facuta.
Cand a fost Paul in spital a fost langa mine virtual tot timpul, i-a facut clipuri pe web, m-a incurajat.... Cand a murit Paul i-a facut memorialul pe inernet. Da, ea a fost cea care s-a gandit la asta si nu eu. Din putinul ei i-a comandat la Paul un buchet superb de flori. Anne tu ai fost singura dintre toti care ii cunosc in romania incluzand toatea neamurile mele din tara si de afara (excluzand-o oe sora mea) care s-a gandit la asta. Sunt sigura ca majoritatea rudelor mele din tara nici nu au considerat acest lucru, dar tu ai facut-o. Cand am auzit ca ai trimis flori m-a pufnit plansul, nici nu stiam cum sa reactionez. Tu esti cea care tot timpul mergi afara din drumul tau ca sa ajuti oamenii. Tu esti un inger care merge printre noi. Noi toti stim asta si apreciem fiecare gest care l-ai facut pentru noi si pentru ceilalti. Dumnezeu sa te binecuvanteze pentru tot ceea ce faci!
Iti multumesc din tot sufletul. Sunt o norocoasa sa te cunosc!
Pupici lui Mircea din partea mea.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul
http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Aveti dreptate:toti de pe forum m-au sustinut!Si pt asta le raman profund indatorata respekt .Toti ati fost aproape de mine si baiatul meu.Sicer,nu stiu cum sa va mai multumesc.Mi-au dat lacrimile citindu-va.Mi-au revenit in inte clipele acelea din spital.... weinen Dar au trecut.Pana la urmatoarea....sper sa mai treaca timp.Inca nu mi-am revenit.
Duminica trebuie sa fim in Tg.Mures.Sincer mi-e groaza sa ma duc.Mai e o chestie:pe noi ne interneaza,pe cand pe unele din fetele ca au operat copiii in aceeasi saptamana cu mine ,nu le interneaza. weinen weinen .Si iar ma ia cu frica....Dar trebuie sa mergem si asta e.Cu D-zeu inainte.
bussi umarmen de la Andrei si mii de multumiri pt tot ce ati facut pt noi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Cristina, noi toti ne rugam pentru Andrei si pentru tine!
Toti de aici sunteti atata de minunati incat nici nu cred ca este un cuvant pe masura voastra.


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul
http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

CRISTINA, si eu ma rog pentru voi si va doresc multa multa sanatate si putere.PAULA,ce iti fac frumuseii?MADALINA D,noi nu am platit nimic la iomc pt testul cariotip,si mi-a fost necesara decat trimiterea de la medicul de familie.multa sanatate fetitei.FELIS,mihaitza este un printisor.mi-e tare drag de el.cand a-ti inceput inotul?eu l-am dus pe cristi de cateva ori la bazin si ii este foarte frica de apa.nu stiu de ce pt ca acasa de abia il scot din baie.ii place foarte mult si se balaceste...ce sa ii fac eu sa nu ii mai fie frica de apa?stiu ca lor le fac foarte bine orele de inot si de aceea insist sa il duc.am intrat chiar si eu in apa cu el dar nicio sansa sa ste.sora mea este instructorul dar ni pe ea nu o asculta.ce sa ii fac?luna aceasta o sa ne intalnim cu o educatoare de la gradinita copiilor cu nevoi speciale si vom vedea ce ne va spune si ea.poate incepem logopedia,psihopedagogia...vom vedea.va sarut pe toti si va doresc multa multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

fetelor va rog dati-mi si mie link-ul paginii de sd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

www.sindromdown.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by ardeleanu
FELIS,mihaitza este un printisor.mi-e tare drag de el.cand a-ti inceput inotul?eu l-am dus pe cristi de cateva ori la bazin si ii este foarte frica de apa.nu stiu de ce pt ca acasa de abia il scot din baie.ii place foarte mult si se balaceste...ce sa ii fac eu sa nu ii mai fie frica de apa?



Si la Mihai e la fel... Din cada nici nu il mai scoti, e tare fericit, dar ii e frica de apa mare... Mi-a plans primele 3 sedinte, dar in timp se obisnuiesc...
Am mai completat albumul si cu alte poze...
Multumesc mult de aprecieri...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Crisa-77

Felis,Mihai e un scump.Imi pare tare bine sa aud ca sunteti bine si ca faceti nazbatii.
lui Mihaita.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi



KRIS... multumesc mult de aprecieri... DA face nazbatii si mi-e drag de nu mai pot... PArca nu mai veneau momentele astea sa il vad ca se duce singur in directia care o vrea el si imi face "dezastru" peste tot... Acum astept momentul cand va merge singur... fara sprijin...
Ma rog pt voi sa va fie bine si sa iti dea si tie putere sa treci peste toate aceste emotii...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by cristas

Felis,

Mihai e un mare crai. Il monitorizam indeaproape. Cand ati inceput sa mergeti la piscina, dupa operatie? Si unde? Exista interdictii?

cristas



Multumim mult... Prima zi a fost 17 iunie si asta pt ca oasul sternului nu s-a prins. Ca sa se prinda trebuie sa se formeze muschiul si innotul este cel mai recomandat...
Atata timp cat inima e ok, cum e cazul lui acum, nu, nu exista interdictii... Iti dai seama, mai ales ca face cu el si scufundari: pe sedintza il baga pe sub apa de cate 5-6 ori...
SAnatate mult

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Felis ,ce mare si scump s-a facut Mihaita .De frumos nu mai spun !Ma bucur pentru progresele lui si ca e sanatos si vesel .
Te pup ,Iustina

Mergi la inceput