All about Constanta (78)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/photo/553016457/2495010850087737923JhsrsS
poze din key largo

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Salut!
Carmen imi fac pputin timp si-ti scriu pe PM.
July, tin prea mult la tine si la parerea ta si am crezut sincer ca ceea ce voi spune nu te vizeaza si pe tine. Chiar am subliniat ca ,,nu toate asistentele,, si ma refeream punctual la cele din SO-obstretica. Iar situatia vostra a asistentelor din chirurgie este una cu totul speciala si este normal sa aveti o renumeratie aparte.
Lucrez in sistem de 19 ani si exact ca si tine imi place ceea ce fac si de aceea nu am plecat.(si nu in ultimul rand si din considerente personal-familiale). Firma, iubita, am si merge binisor, dar noi cei mici nu avem acces la spitale...ne inghit firmele mari si care au bani pentru specializari in strainatate si pentru atentii unde trebuie. In virtutea recomandarii personale si a experientei...prestez la majoritatea laboratoarelor din oras. Cu contracte sau la cerere...asa imi suplinesc veniturile, dar nu este o afacere din care sa traiesc propriu-zis.
Imi pare rau daca te-ai simtit prost din cauza celor spuse de mine, n-am avut in intentie asta si.... chiar m-am gandit la un moment dat ca replica ta va sustine cele spuse de mine.

brrr ...ce dus rece am primit....

Poze IULIE !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

July Dady Hai, una peste alta lucrati la stat si statul plateste prost, ce s-o mai lungim!

Alexia a spus serile trecute ca vreau un bb fetita, pe care s-o cheme Andreea. Aseara a schimbat numele: Catrinel. Cred ca imi va lua toti copii pe care-i stie la rand!

O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor
July, Tania amandoua aveti dreptate! sunt o gramada de cadre medicale medii care au atat de multe cunostinte si sunt oameni cu litere mari....pacat ca mai are si padurea uscaturi...ca deh, altfel nu se poate!
hihihi Mada asa mai merge.....mai multe poze!
Sanzi asa frig era? ce-i cu David cu vesta? ce misto activitati la gradi....suuuuper!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by CRIXIA

Alexia a spus serile trecute ca vreau un bb fetita, pe care s-o cheme Andreea. Aseara a schimbat numele: Catrinel. Cred ca imi va lua toti copii pe care-i stie la rand!




si v-ati hotarat? v-ati apucat de treaba? .....sau numai glumiti cu fata?

La multi ani Mariutelor!!!!!!!
M-am gandit la voi, dar mi-a fost lene sa deschid calculatorul.....iertare! (Am recuperat azi.... stand vreo 3 ore pe net....)

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Eheee, MAv, sunt multe de pus in balanta si nu vreau sa spun cum se va inclina! Eu vreau, tati nu... dar daca va fi pura intamplare nu voi renunta!

MAv, ce mai face bona voastra, s-a facut bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna, fetelor.eu tot cu musafiri.foarte rar pe net.abia apuc sa va citesc.vad ca se vorbeste despre nasteri si bani.eu astept sa-mi plece si mie musafirii saptamana viitoare si va pun poze cu gemenele, care sunt niste dulci.sofi e o zambareata iar alexia e o tata si cu niste nervi in cur.au fost si ele cu rosu in gat, le-a trecut in schimb alexia nu papa din cauza la un dintisor care ii iese.razvan se intarata cu nepotul meu ala mare si fac o galagie si ne obosesc de cadem noi mai obositi ca ei.
cornelia, mersi de premergator.am fost pe fuga atunci.te sun la sfarsit sa vedem cum ti-l dau.
va pup pe toate si incerc sa intru mai des.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Aoleu...m-ati speriat cu preturile unei cezariene...Eu stiam de la prietene care au nascut k se da 150-200 euro, acum vad pe aici 350, iar pana in decembrie cand voi naste eu, cred k se ajunge la 450.Eu lucrez in invatamant, deci tb sa strang 3 salarii k sa pot plati cezariana?Mi se pare enorm.Si mai ales k dam atatia bani la consultatiile din timpul sarcinii.Eu merg de obicei la 3 sapt si dau cate 800.000, apoi am facut analize( la cabinetul dr) si am dat 2-3 mil, acum merg sa fac echo morfologica si costa 3 mil....si mai am 4 luni pana nasc si cine stie ce se va mai ivi.Eu sunt pacienta doctoritei Lutescu si as vrea sa stiu dansa cam cat "pretinde" pt o cezariana.Si cand se dau banii acestia, inainte sau dupa ce nasti?Nu de alta , dar chiar tb sa ma apuc de strans bani dc sunt valabile preturile astea.Si sotul e bugetar si nu avem alte venituri in afara de salarii...

Madalina 23+
cuburtika aferenta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Madaluta, te inteleg, am fost pana acum cateva zile bugetar si stiu prin ce treci!
Mai fetelor legat de nasteri vreau sa va spun ca de la o vreme tot aud de nasteri cu dr. Dobre? a nascut cineva cu ea? a fost totul ok, caci prietenele mele nu prea au lucruri bune de spus, acum dupa eveniment! Una dintre ele, dupa 3 luni de la cezariana operatia inca ii supureaza, e disperata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Crix, nici mie nu mi-a placut de dr. Dobre...brrr, eu am fugit de ea, desi mi-o recomandase cineva...dupa 2 controale la ea, am renuntat...
Babyy, scuze, nuretinusem ca te cheama Carmen...sorry...



_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput