Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Sa testam creme de zi - experiente impartasite

(24 voturi)
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 74

Bubblegum

230 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bubblegum un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ana l

Am luat acum Iwostin, hidratant matifiant. Nu mai luceste fata si crema persista pina seara.
Inainte am avut Efaclair de la Roche posay ( un moft indeplinit ). Bun si asta, dar exagerat de scump si cam mica cantitatea.
Acum vreau crema de noapte de la iwostin, am citit pe undeva ca e tare buna pentru ten acneic. As incerca si batonul corector antiaacneic.
Crema cu factoir de protectie nu am luat inca; ies putin afara.

Caut acum crema de protectie solara pentru copii , pentru corp si fata.

Edy (5 nov 2003) si Daria (2 dec 2008)

Si eu tot cu Iwostin si sunt foarte multumita de rezultat!

<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Bubblegum&year=2013&month=1&day=19&babycount=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Bubblegum&year=2013&month=1&day=19&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>
Mergi la inceput
Mystique2012
Mystique2012

13 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mystique2012 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui brotacel__

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Stie cineva o crema potrivita pentru ten sensibil si cu cuperoza? Din ce am mai citit e recomandata o crema cu ceramide. Cam care ar fi variantele?
Inteleg ca orice crema de zi folosim vara/iarna trebuie sa aiba factor de protectie? Ce factor?
Multumesc .

Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)

Eu am folosit Ruboril alternat cu Metroruboril, in cura de 6 luni. Mi-a facut foarte bine, dar usuca destul de tare tenul din ce mi-aduc aminte. In general, le gasesti in farmacie, vad ca mai sunt de la Ivantherm, Iwostin, etc.

Eu folosesc Rosaliac La Roche Posay. Are si factor de protectie solara.
Mergi la inceput
andruta1
andruta1

88 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu folosesc Bioderma Sensibio Light, si sunt multumita de ea. Dupa mai multe incercari cu diverse creme de la alte firme, m-am oprit la asta, pentru se potriveste cel mai bine tenului meu.
Mergi la inceput
ANITA75
ANITA75

1466 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ANITA75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna dragelor
ati folosit crema de la avon cea cu unt de shea?,eu da dar nu-mi place din diferite motive
1-ia mult pana intra-n piele
2-cand intra,intra de tot de nu mai poti "carpii"fata cu nimic,am zis sa o dau seara pe fata,mai am una tot de la avon Anew reversalift,dar nici ea nu prea ma incanta,cand mi-o intind pe fata la urma se face asa ca niste scamite pe fata,dar fata de cea cu unt de shea se intinde super
eu tind sa cred ca am tenul sensibil,deoarece mi se inroseste si ma ustura,ma ustura si acum ca sunt demachiata si data cu crema de seara
dar se inroseste si nasul ,cea ce nu-mi place,ma demachiez si seara si dimineata cu bioderma,este buna pt tenul meu oare? am obs.ca dupa ce ma spal pe fata cu ea mi se usuca,tine tenul
am auzit ca pt tenurile sensibile ar fi buna crema RUBORIL,stiti cumva efectul? este scumpa,multumesc!

bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica
Mergi la inceput

Tilia

425 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu folosesc Bioten Crema hidratanta de zi cu miere si cimbrisor,e f. buna pentru tenul meu mixt.
Mergi la inceput
Olfacta
Olfacta

1 Mesaje
Si eu am incercat cu mare entuziasm gerovital h3, cea din cutia albastra, dar am fost dezamagita. Pt. o crema de noapte nu e deloc hidratanta, iar eu aveam nevoie de ceva f. nutritiv pt. ca am obrajii uscati. Am gasit ce cautam in emulsia Apidermin, pe care o ador. N-o folosesc ca demachiant, cum se propune, ci ca hidratant, si senzatia de piele hranita se mentine multe ore, aproape toata noaptea. Am incercat si crema Apidermin Lux, care e la fel de nutritiva, dar din pacate prea groasa, trebuie sa trag de fata ca s-o intind. Desi i-am gasit leacul aplicind cite putin pe toata suprafata fetei, cum faceau mamele noastre pe vremurile cind toate cremele din comert erau groase si grase. Ce sa mai spun ca crema Apidermin e grozava si pt. miini.
Mergi la inceput
tab
tab

18 Mesaje
Eu folosesc de foarte mult timp, crema de fata Apidermin . Intradevar este foarte grasa, dar aplici mai putin pe piele si este excelenta . Acum ma roade sa cumpar si eu Gerovital H3.
Mergi la inceput
Pag. din 74 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com