Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 74

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana l

Am luat acum Iwostin, hidratant matifiant. Nu mai luceste fata si crema persista pina seara.
Inainte am avut Efaclair de la Roche posay ( un moft indeplinit ). Bun si asta, dar exagerat de scump si cam mica cantitatea.
Acum vreau crema de noapte de la iwostin, am citit pe undeva ca e tare buna pentru ten acneic. As incerca si batonul corector antiaacneic.
Crema cu factoir de protectie nu am luat inca; ies putin afara.

Caut acum crema de protectie solara pentru copii , pentru corp si fata.

Edy (5 nov 2003) si Daria (2 dec 2008)


Si eu tot cu Iwostin si sunt foarte multumita de rezultat!


<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Bubblegum&year=2013&month=1&day=19&babycount=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Bubblegum&year=2013&month=1&day=19&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mystique2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brotacel

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Stie cineva o crema potrivita pentru ten sensibil si cu cuperoza? Din ce am mai citit e recomandata o crema cu ceramide. Cam care ar fi variantele?
Inteleg ca orice crema de zi folosim vara/iarna trebuie sa aiba factor de protectie? Ce factor?
Multumesc .

Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)


Eu am folosit Ruboril alternat cu Metroruboril, in cura de 6 luni. Mi-a facut foarte bine, dar usuca destul de tare tenul din ce mi-aduc aminte. In general, le gasesti in farmacie, vad ca mai sunt de la Ivantherm, Iwostin, etc.



Eu folosesc Rosaliac La Roche Posay. Are si factor de protectie solara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

Eu folosesc Bioderma Sensibio Light, si sunt multumita de ea. Dupa mai multe incercari cu diverse creme de la alte firme, m-am oprit la asta, pentru se potriveste cel mai bine tenului meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna dragelor
ati folosit crema de la avon cea cu unt de shea?,eu da dar nu-mi place din diferite motive
1-ia mult pana intra-n piele
2-cand intra,intra de tot de nu mai poti "carpii"fata cu nimic,am zis sa o dau seara pe fata,mai am una tot de la avon Anew reversalift,dar nici ea nu prea ma incanta,cand mi-o intind pe fata la urma se face asa ca niste scamite pe fata,dar fata de cea cu unt de shea se intinde super
eu tind sa cred ca am tenul sensibil,deoarece mi se inroseste si ma ustura,ma ustura si acum ca sunt demachiata si data cu crema de seara
dar se inroseste si nasul ,cea ce nu-mi place,ma demachiez si seara si dimineata cu bioderma,este buna pt tenul meu oare? am obs.ca dupa ce ma spal pe fata cu ea mi se usuca,tine tenul
am auzit ca pt tenurile sensibile ar fi buna crema RUBORIL,stiti cumva efectul? este scumpa,multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Eu folosesc Bioten Crema hidratanta de zi cu miere si cimbrisor,e f. buna pentru tenul meu mixt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olfacta spune:

Si eu am incercat cu mare entuziasm gerovital h3, cea din cutia albastra, dar am fost dezamagita. Pt. o crema de noapte nu e deloc hidratanta, iar eu aveam nevoie de ceva f. nutritiv pt. ca am obrajii uscati. Am gasit ce cautam in emulsia Apidermin, pe care o ador. N-o folosesc ca demachiant, cum se propune, ci ca hidratant, si senzatia de piele hranita se mentine multe ore, aproape toata noaptea. Am incercat si crema Apidermin Lux, care e la fel de nutritiva, dar din pacate prea groasa, trebuie sa trag de fata ca s-o intind. Desi i-am gasit leacul aplicind cite putin pe toata suprafata fetei, cum faceau mamele noastre pe vremurile cind toate cremele din comert erau groase si grase. Ce sa mai spun ca crema Apidermin e grozava si pt. miini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tab spune:

Eu folosesc de foarte mult timp, crema de fata Apidermin . Intradevar este foarte grasa, dar aplici mai putin pe piele si este excelenta . Acum ma roade sa cumpar si eu Gerovital H3.

Mergi la inceput