Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 72

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Dar pentru ten uscat, dar uscat, ce crema ati folosit sa nu se simta grea pe fata si sa-si faca treaba? Eu ma impacam cu nivea, dar din timpul sarcinii am renuntat la ea si nu stiu ce sa folosesc acum.

Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)


Tot ulei de migdale - intra foarte repede in piele si o lasa catifelata. Incearca. Toate cremele bune (mai ales cele recomandate in sarcina) contin ulei de migdale sau de masline sau aloe. De ce sa nu incerci direct uleiurile naturale?

DPN 4 iulie - baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Savvy foarte bun sfatul tau, cel mai indicat ar fi folosirea uleiurilor organice, presate la rece, nerafinate, atunci beneficiezi cel mai mult de elementele naturale si nutritive ale plantei din care s-a produs uleiul, este o alternativa foarte buna atunci cand nu gasesti o crema naturala corespunzatoare tipului tau de piele.

Sunt bune si uleiurile dar totusi un ulei nu poate inlocui o crema, uleiul se ia mai usor pe haine inainte de a patrunde bine in piele, pe cand crema patrunde mai bine si intretine pielea mai mult timp. Sigur in crema poti folosi uleiul care il doresti.
Uleiurile se folosesc mai mult la masaje.

Si ca sa raspund la subiect, da eu folosesc si uleiuri si creme. Cremele mele sunt naturale si nu tin mai mult de 6 luni, nu le-as da nici pe cele mai scumpe din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciresica_roz spune:

Eu foloseam creme pe baza de apa termala avene. Dar este un pc cam scumpicica si acum am nivea visage, are o textura usoara, se absoarbe usor, mie una imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g@bi spune:

Buna fetelor,

A incercat cineva crema Celltone? Reclama e foarte buna, pretul la fel :), dar inca nu am intalnit pe nimeni care a folosit aceasta crema.
Se zice ca e grozava impotriva acneei, vergeturilor, petelor, cicatricilor, ridurilor, etc.

Nu am citit toate paginile de la subiect, imi cer scuze daca ma repet !

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

g@bi eu nu cred in creme miraculoase, care le fac si le trateaza pe toate. Eu m-am confruntat de cand ma stiu cu acnee, pori dilatati, seboree si in sfarsit dupa cateva luni de "lupte" tenul meu arata aproape impecabil. Nu stiu care din produse a fost cel miraculos, dar probabil combinatia dintre ele. Creme, lotiuni, apa termala, vitamine pentru ten, masti cu argila...microdermabraziune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_rad spune:

Scriu doar pt a face o mica reclama la o masca super buna pe care o folosesc de vreo luna; daca s-a mai scris despre ea, sorry.
FAVISAN - Virginia MASCA FRUMUSETII (pana in 10 ron - de la plafar); din ce scrie pe eticheta nu pare a fi foarte toxica pt piele: aqua; lutum, stearinum, glycerolum, tea, echinaceea herba; lavandulae aetheroleum, vit E si C ; ca si efecte asupra tenului meu - a diminuat roseata, nu mai am scuame si este mai luminos.
sper sa va fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Subiectul asta e nemuritor pt femei! Eu il recitesc de fiecare data cand mi se termina borcanashul cu crema.

Asadar, acum am lua Gerovital H3 Evolution, cele in cutia visinie...crema hidratanta, spf15 + efect lifting. Deocamdata numai de 2 zile o folosesc, senzatia pe piele e faina.

Seara ma dau cu revelatia momentului..uleiul din samburi de struguri presat la rece. Ff bun, pana si mama mea, care are 57 de ani, se da cu el si a observat efectele!

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Pearl, poti sa imi spui te rog cum este textura cremei Gerovital H3 Evolution? Este usoara (apoasa), potrivita pentru vara sau nu prea?

A folosit cineva Crema hidratanta Aslavital cea cu factor de protectie 10? La fel, as vrea sa stiu cum este, ce textura are, este usoara sau nu?

Multumesc anticipat pentru raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Teolina, textura e semigrasa...nu o simt nici ca pe o smantana, dar nici ca pe un gel. Seamana oarecum cu textura de la Nivea soft...

Aslavital antirid avea mama,fara spf din cate stiu, textura ei era mai usoara decat la asta a mea de acum (ca io folosesc tot ce vad, si daca ii pt 50+ , de curiozitate).

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Multumesc mult, Pearl!

Mergi la inceput