Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 71

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor imi propun sa scriu si aici de o vesnicie dar nu am reusit din lipsa de timp.
Eu folosesc de cateva luni de zile o "schema " de ingrijit fata recomandata de o cosmeticiana si imi simt fata excelent toata lumea ma intreaba ce am schimbat la mine
Dimineata imi spal fata cu gel de curatat fata de la L'Oreal, apoi imi pun pe fata putina emulsie nutritiva Doina ( cea cu castraveti formula 2 ) pe care mi-o aduc din Romanai si tin la ea ca la ochii din cap. Apoi sub ochi ma dau cu o crema Bio de la Yves Rocher " Soin Reveil du regard" Pe liniile fine unde apar ridurile pe frunte, intre ochi si la coltul gurii cu crema speciala pentru riduri profunde cu "DEEP Wrinkle" de la Garnier, are si ceva aplicator fin sa pui exact pe linia ridului. Pun pe fata o crema hidratanta lejera ( alterenz intre Garnier si Yves Rocher acum am testata de la mai multe marci) . Mi-a explicat cosmeticiana ca inainte de 40 de ani cremele antirid de zi incarca prea tare tenul daca sunt date pe toata fara si avea perfecta dreptate ca mereu imi simteam fata prea incarcata ( am si ten mixt ) .
Seara demachiez si apoi spal fata cu gel de curatate din nou, sub ochi ma dau cu crema antirid de la L'Oreal Revitalift ( cand se va termina iau alta marca la testare) peste toata fata ma dau cu Emulsie cu laptisor de matca Doina si de 2 ori saptamana cu Age Perfect de noapte de la L'Oreal , de 2 ori cu ceva crema Bio de noapte de la Yves Rocher si in 3 seri las fata libera.
Am uitat ca dimineata si seara dupa ce ma spal am cateva zone unde ma dau cu ceva crema pentru scos petele, ADN Vegetal de la Yves Rocher care a costat o caruta de bani si inca nu prea vad mari rezultate.
Puteti sa inlocuiti si adaptati cu ce creme va simtiti bine, eu ma gandeam sa vad zic si de varianta asta de ingrijire


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

eu mai nou am o crema cu lapte de iapa ,zice ca e hranitoare,ma dau si ziua si noaptea,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

si eu sustin Gerovitalul, eu vand produse Gerovital prof dr Ana Aslan in orasul in care locuiesc, am cliente putine, dar foarte multumite!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

Gerovital Evolution este super!
eu folosesc crema de zi Gerovital Plant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.amana spune:

Citat:
citat din mesajul lui leistra

Gerovital Evolution este super!
eu folosesc crema de zi Gerovital Plant

http://s243.photobucket.com/albums/ff152/adinaleistra/

mamica de Elena si Cristian

asa este, cremele Gerovital sunt destul de OK
noile formule sunt foarte bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna, cremele de la Life Care, Bio, gen Krauter, Logona, le-ati folosit, sunt eficiente oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCiornei spune:

eu folosesc unt de shea si sunt foarte multumita. va recomand si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimish spune:

Hello! De la Krauter am folosit si eu creme de maini si mi s-au parut ok. Avand tenul foarte sensibil, nu mi-am permis sa incerc foarte multe produse necunoscute. Ultimul experiment neplacut a fost cu un set de creme Avom solutions - cel verde - de la care m-am ales cu o iritatie ce a trecut abia dupa 2 luni de zile. De atunci, folosesc doar Lapte Doina seara si dimineata, iar in rest... leacuri babesti - saptamanal ma curat cu zat de cafea, aplic o masca hidratanta sau cate o clatire cu lapte proaspat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Dragi burtici, recomand cu incredere uleiul de migdale dulci. L-am descoperit acum, in sarcina, dar o sa pastrez ”descoperirea” si pe mai departe - si pentru fata, si pentru corp. Este scump, intr-adevar, dar pentru o burtica sanatoasa - orice! :)
Daca il luati de la Plafar, e cam scump (5 lei 10 ml), daca il luati de la magazinele online in cantitate mai mare (500 ml, 2000 ml, 5000 ml), pretul devine rezonabil (pe litru).
Imi mai plac untul de cacao si de shea - dar pentru corp, nu pentru fata.
Am gasit creme bune de fata la Nivea, cele de la Garnier, LOreal si alte marci scumpe nu-mi fac bine deloc, imi incretesc fata. Uitati-va cu multa atentie la ingrediente cand va cumparati crema: LOrealulul si Olay aveau vreo 20 pe lista (plina de parabeni), Nivea doar 10. Cu cat mai putine ingrediente, cu atat mai bine, dar cred ca stiati asta dinainte.
Sanatate la burtici!

DPN 4 iulie - baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Dar pentru ten uscat, dar uscat, ce crema ati folosit sa nu se simta grea pe fata si sa-si faca treaba? Eu ma impacam cu nivea, dar din timpul sarcinii am renuntat la ea si nu stiu ce sa folosesc acum.

Mergi la inceput