Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_stan spune:

eu folosesc normaderm de la vichy, am tenul cu probleme, luciu si tot tacamul, atenueaza roseata si reduce iritatia. O recomand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

un review la gerovital : am luat ambele game.... acium fol cea noua de zi pt SPF si cea veche de noapte..... asemenea rezultate n-am avut de a nici o crema "de fima" cara costa enorm, intra foarte usor in piele, nu e atat de grasa, precum pare ca spune numele.... o iubesc .... imi pare rau ca nam gasit de ochi, dar am luat ana aslan (nus cada e aceeasi) dar inca n-am testato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Eu folosesc Avene, crema + apa termala. Cand am ramas insarcinata am inceput sa am probleme cu tenul, se descuama foarte tare. Am incercat mai multe creme, fara nici un folos, pana am ajuns la Avene. Dupa doar doua zile de utilizare am inceput sa vad rezultatele

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Annie, care anume de la Gerovital? Cea noua, H3 Evolution parca se cheama? Eu am folosit din gamele vechi, nici una nu mi s-a potrivit. Acum folosesc in continuare crema matifianta de la Elmiplant, sunt foarte multumita de ea. Buba cea mare a ramas SPF-UL. Ca nu are , din pacate...
Vroiam sa va intreb pe ce principiu merg cremele pentru pete? Am vazut de la Elmiplant, crema contra petelor si as incerca-o. Nu stiu exact la ce fel de pete se refera? La pete de soare sau de alt fel? Eu am niste urma de cosuri de care vreau sa scap si nu reusesc. Plus ca pe barbie pielea mea e cam chinuita si as vrea sa o uniformizez cumva. Vin caldurile si nu cred ca mai pot aplica fond de ten

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Ellinia,

pt o saptamana- doua am folosit din gama veche apoi am cumparat din gama noua, H3 Evolution (pt ca are SPF), si sunt foarte multumita de cum intra in piele amandoua, eu avand tenul mixt/ gras


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annie80

Ellinia,

pt o saptamana- doua am folosit din gama veche apoi am cumparat din gama noua, H3 Evolution (pt ca are SPF), si sunt foarte multumita de cum intra in piele amandoua, eu avand tenul mixt/ gras


---------------------------------------------
"Someone's pleasure is another's pain!"

Alergic at stupidity.

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."


Aniie dar la care gama veche te referi?Acel H3 de pe vremuri facut pt export?Ca eu nu ama mai gasit nicaieri si as fi vrut.

Cait
http://biomonde.ecosapiens.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

cait sincer nu stiu daca e facut pt export sau nu, am cautat gama noua si nu o gaseam asa ca am luat ce era prin rafturi si scria gerovital,

daca ajuta, cutia e cu albastru si e facut la cluj

totusi cuttile sunt cam mici, numai 30 ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annie80

cait sincer nu stiu daca e facut pt export sau nu, am cautat gama noua si nu o gaseam asa ca am luat ce era prin rafturi si scria gerovital,

daca ajuta, cutia e cu albastru si e facut la cluj

totusi cuttile sunt cam mici, numai 30 ml

---------------------------------------------
"Someone's pleasure is another's pain!"


Alergic at stupidity.

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."


Ok nu e gama veche e din ala.Merci

Cait
http://biomonde.ecosapiens.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

acum folosesc crema nutritiva pentru ten uscat din gama herbosophy, imi place pentru constistenta ei, pentru ca intra bine in piele si nu lasa tenul incarcat si nu in ultimul rand pentru pretul accesibil

.....viata este acolo unde te regasesti........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Daca vreti sa vedeti cat de necesar este SPF-ul ... ar trebui sa ma vedeti acum pe mine . Sambata am stat in aer liber, ca tot omu' de 1 mai si m-am procopsit cu ditamai arsura pe fata. Si ma simt si rau tare, de abia astept sa ajung acasa. Sunt total debusolata, nu mai stiu ce crema de fata sa-mi iau...
Deci, eu sunt saten deschis la par si alba la fata. Am tot intrebat eu pe aici cat e de util SPF-ul si uite ca am aflta pe propria mea piele. Am stat mai multi oameni sub acelasi soare, inclusiv fecioru-meu de 5 ani (fara nimic pe cap) si doar eu am facut insolatie. Nici n-am banuit cat de tare poate sa arda soarele. Sunt rosie la fata parca sunt un rac, in ciuda fondului de ten pus.
Asa ca vreau sa-mi revizuiesc "comportamentul" si sa aleg numai creme si fonduri de ten cu SPF. Intrebarea este :DE CARE?
Ma tenteaza un Gerovital H3 evolution, nu stiu daca reusesc sa ajung azi sa-mi iau, maine sigur. Nu mai ies din casa fara SPF pe fata. Eventual si ceva pe cap. Nu sunt inconstienta sa stau in soare cu capul gol si la ore de varf dar efectiv sambata nu am realizat ca ma pot praji in halul asta. Poate stiti vreun fond de ten cu SPF. Ma duc acasa si arunc toate cremele pe care le am...

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral

Mergi la inceput